Stránka používá cookies. Pro více informací o cookies

johncena

Facebook

Twitter

WrestlingShop

Skutečné jméno: Úspěchy:

John Felix Anthony Cena

Ohio Valley Wrestling:
OVW Heavyweight Championship (1 krát)
OVW Southern Tag Team Championship (1 krát)

Pro Wrestling Illustrated:
PWI Feud roku (2006) vs. Edge
PWI Zápas roku (2007) vs. Shawn Michaels 23.dubna v RAW
PWI Nejvíce se zlepšující wrestler roku (2003)
PWI Nejpopulárnější wrestler roku (2004, 2005, 2007)
PWI Wrestler roku (2006, 2007, 2013)
PWI jej zařadila jako #1 v žebříčku PWI 500 v roce 2006 a 2007

Ultimate Pro Wrestling:
UPW Heavyweight Championship (1 krát)

World Wrestling Entertainment:
WWE Championship (13 krát)
World Heavyweight Championship (3 krát)
World Tag Team Championship (2 krát)
WWE Tag Team Championship (2 krát)
WWE United States Championship (5 krát)
Royal Rumble (2008)
Royal Rumble (2013)
Slammy Award - Superstar roku 2009
Slammy Award - Superstar roku 2010
Slammy Award - Superstar roku 2012
WWE Money in the Bank Ladder Match 2012

Wrestling Observer Newsletter awards:
Wrestler roku (2007)
Best Box Office Draw (2007)
Nejlepší rozhovory (2007)
Nejlepší rozhovory (2006–2008)
Nejlepší rozhovory (2003)

Ringové jména: Zakončovací chvaty:

John Cena
Mr. P
The Prototype

Přezdívky:

"The Doctor of Thuganomics"
"The Champ"
"The Chain Gang Commander"
"The Chain Gang Soldier"

Attitude Adjustment / F–U

Killswitch (OVW) / Proto–Bomb

STF / STF–U

Datum narození: Výška:

23.04.1977

185 cm

Debut: Váha:

16.02.2000

110 kg

BIO:

Celým jménem John Anthony Felix Cena je profesionální americký wrestler působící ve World Wrestling Entertainment (WWE), konkrétně v rosteru Raw. Narodil se 23.dubna 1977 v americkém městě West Newbury, Massachusetts. Kromě wrestlingu natočil úspěšné rapové album s názvem“You Can´t See Me, které vyšlo roce 2005 a především ve Velké Británii slavilo velký úspěch.. John si také zahrál ve filmech The Marine, 12 kol a Legendary, přičemž v prvních dvou zmíněných snímcích si vystřihl hlavní roli. Po vystudování školy Cushing Academy byl přijat na Springfieldskou univerzitu, kde vystudoval obor fyziologie a psychologie. Před svým vstupem do světa wrestlingu se John aktivně věnoval americkému fotbalu a kulturistice.

Wrestlingová kariéra

John s wrestlingem začínal v Ohio Valley Wrestling ( OVW ). Následně přešel do Ultimate Pro Wrestling ( UPW ) a v obou dvou společnostech vystupoval pod přezdívkou The Prototype.
Svůj debut ve WWE si John odbyl 27.6.2002 ve SmackDownu v zápase proti Kurtu Angelovi.
Svůj první titul Cena získal, po výhře nad Big Showem v zápase o United States Championship, který se konal na Wrestlemanii 20 a stal se startujícím momentem pro Johnovu pozdější veleúspěšnou kariéru. Po tomto zisku United States Championshipu ho Cena dokázal získat ještě dvakrát. Právě na dvacáté Wrestlemanii se začala rodit budoucí největší tvář World Wrestling Entertainment. Poprvé se John stal světovým šampionem 3. dubna2005, když vyzval Johna Bradshawa Layfielda (JBL) o titul WWE Championa, který následně získal.

Od dubna 2005, Cena získal ještě dalších 6 titulů pro šampiona WWE, což je samo o sobě velice unikátní a málokomu se toto podařilo. Za zmínku ovšem stojí i zisk dvou World Heawyweight titulů, které se mu ve SmackDownu podařilo získat. Tyto dva zisky jsou dost cenněné a obvzlášť proti takovým borcům jakými jsou Chris Jericho a Edge.
A aby toho nebylo málo, dokázal společně se Shawnem Michaelsem, Batistou a Davidem Otungou získat celkem čtyřikrát tag teamové tituly.
Velké úspěchu se Johnovi podařilo dosáhnout v roce 2008, když se vrátil zpátky do ringu po svém tříměsíčním zranění. Jako poslední účastník vtrhl přímo do hlavního zápasu na placené akci Royal Rumble a následně zápas vyhrál a do své sbírky úspěchů, tak přidal další vysoce ceněný úspěch.
Ovšem nejen podle počtu titulů se hodnotí kvalita wrestlera, a proto je zde nutno zmínit, že Cena se zúčastnil mnoha kvalitních zápasů. Kdybychom je ovšem vypisovali všechny bylo by to na nepříjemně dlouhý seznam. Ovšem to, že je Cena tvrdý chlapík s ohromnou sílou a výdrží dokládají památné zápasy proti takovým legendám světového wrestlingu jakými byli a jsou Rob Van Dam, Chris Jericho, Triple H, Shawn Michaels, Undertaker nebo John Bradshaw Layfield ( JBL ). Právě s posledním jmenovaným předvedl Cena jeden ze svých nejlepších výkonů kariéry. Tento památný střet se uskutečnil v roce 2005 na dnes již neexistující placené akci Judgement Day. V dlouhém a brutálním „I quit matchi“ nakonec zvítězil Cena a i u svých odpůrců si za tento výkon vydobyl zasloužený respekt.

Nejčastějším soupeřem i v jeho kariéře v WWE mu byl bezpochyby Randy Orton. I když se tito dva střetli nespočetněkrát, jejich zápasy měli ve většině případů dobrou kvalitu a i když statistiky výher hodnotí jednoznačně pro Cenu, byl to i Orton, který jejich střetům vždy dodával ten správný náboj.
Je ovšem záhodno zmínit, že tito mnohonásobní světoví šampioni několikrát sešli i v tag teamu a jejich vzájemná spolupráce mnohdy zvedala nejednoho fanouška ze své židle. V osobním životě mimo ring jsou Cena a Orton dobrými přáteli a snad, i proto měli jejich zápasy vždy minimálně koukatelnou kvalitu.

Posledním Johnovým výraznějším úspěchem byl zisk světového titulu WWE na Wrestlemanii 26, kde donutil Batistu vzdát se po své tradiční páce STF. Právě Cena se stal pro Batistu posledním soupeřem v jeho aktivní kariéře v WWE. Jejich spor Cena definitivně ukončil na placené akci Over the Limit, kde v „I Quit matchi“ po Attitude Adjustmentu z přistaveného auto Batistu prohodil podlahou.

Současnost

Další historický mezník v Johnově kariéře přišel v roce 2010. Příchod frakce Nexus změnil jak Johnovu dosavadní kariéru, tak celé dění ve WWE. Tato ničící banda nováčků z talentové soutěže NXT pod vedením vítěze této soutěže, terorizovala celou WWE a především Johna. Na placené akci Hell in a Cell se po prohraném zápase musel připojit do této frakce a stát se plnohodnotným členem. Ze spárů Nexusu se ovšem dokázal úspěšně na nějaký čas vymanit, ale nyní po příchodu CM Punka do vedení této ničící skupiny se zdá, že Cenův boj zdaleka nekončí.

John Cena je wrestlingová persona, která co se týká světové popularity nikdy neměla a nemá  obdoby. Daleko přesáhl hranice wrestlingové společnosti a dostal se do velké spousty všemožných médií. Byl to právě Cena, kdo přivedl spoustu nových fanoušků wrestlingu a díky kterému dnes WWE vydělává ohromné zisky. Nicméně v posledních dvou letech si Vince McMahon začal svého klenotu cenit až přespříliš a z Johna udělal jen dobře fungující stroj na peníze. Tento bezesporu velice kvalitní wrestler je bohužel vedením WWE nucen se v ringu šetřit a v zápasech mu je málokdy povoleno předvést něco navíc, než jen svojí tradiční kombinaci, kterou většina wrestlingové komunity velice dobře zná. Je sice neustále hlavním tahákem placených akcí a RAW   a málokdo má možnost se v tak velké míře projevit za mikrofonem jako právě on, ale v ringu již znatelně slabší. Doufejme tedy, že tato ikona světové wrestlingové zábavy dostane více prostoru pro kvalitnější výkony v ringu, protože schopnosti na to bezesporu má.

Autor: Martin Koubek

WrestlingShop

Tričko: Seth Rollins Tričko: The Club
Cena: 1079-Kč Cena: 1079-Kč

Mikina: Sasha Banks Tričko: Sasha Banks
Cena: 1979-Kč Cena: 1079-Kč

Další zboží naleznete ZDE

Novinky

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next
Informace o zranění Naomi. Přijde o WM 33?

Informace o zranění Naomi. Při…

Naomi se musela tento týden vzdát svého titulu, protože bude kvůli zranění mimo ring déle, než se pů...

5 možných výměn mezi RAW a SmackDownem Live

5 možných výměn mezi RAW a Sma…

Každé jaro se generální manažeři v NBA nebo NHL snaží získat nejlepší talenty pro své týmy. Redakce ...

Kelly Kelly: Budu na WrestleManii

Kelly Kelly: Budu na WrestleMa…

Když se Kelly Kelly minulý týden objevila v zákulisí RAW, okamžitě se začalo spekulovat o jejím návr...

Update o návratu Hulka Hogana, Bývalý WWE manažer v TNA

Update o návratu Hulka Hogana,…

Dave Meltzer minulý týden naznačil, že Hulk Hogan by se mohl vrátit na WM 33. Server WWN ale tvrdí, ...

The Rock pochválil Kevina Owense, John Cena na obálce M&F

The Rock pochválil Kevina Owen…

The Rock byl v zákulisí pondělní show RAW kvůli natáčení filmu o Paige a její rodině. Na Instagramu ...

POWER10

10. Bray Wyatt

10. Bray Wyatt

09. Dean Ambros…

09. Dean Ambrose

08. Alexa Bliss

08. Alexa Bliss

07. Chris Jeric…

07. Chris Jericho

06. AJ Styles

06. AJ Styles

05. John Cena

05. John Cena

04. Goldberg

04. Goldberg

03. Kevin Owens

03. Kevin Owens

02. Charlotte F…

02. Charlotte Flair

01. Randy Orton

01. Randy Orton

Results

  • Anketa
  • Komentáře

Stihne podle vás Seth Rollins zápas na WM 33?

Copyright © 2007 - 2017 WrestlingWeb.cz. Všechna práva vyhrazena. Všechny WWE® ochranné známky a loga jsou výhradním vlastnictvím WWE Inc,.

LOGIN neboREGISTRACE

PŘIHLÁSIT SE:

REGISTRACE

User Registration
NEBO Zrušit