WWE začala být populární po roce 1980, tehdy ještě jako WWF. Největší hvězdou byl Hulk Hogan, který byl v hlavních tahácích několika prvních WrestleManií a byl zde ve spousta památných zápasech s dalšími hvězdami (na WrestleManii 3 proti André the Giantovi nebo na WrestleManii 6 proti Ultimate Warriorovi).

Další velké hvězdy byly "Macho Man" Randy Savage, "Rowdy" Roddy Piper, Ted DiBiase, Ricky Steamboat, The Iron Sheik, Ric Flair a Sgt. Slaughter. V WWF nastala po roce 1993 krize a spousta známých jmen odešlo do konkurenční společnosti WCW. WWE tak začala budovat nové hvězdy, např. The Undertakera, Shawna Michaelse, Breta Harta, Diesela nebo Razora Ramona. WWF začala produkovat Monday Night Raw a WCW na to zareagovala Monday Night Nitrem, které se vysílalo ve stejnou dobu a tak WWF a WCW bojovaly o diváky. WCW měla převahu a WWF tak se dostala ke zrodu Attidude éry. WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW.

Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností. Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE. Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon. Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě.

SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.Od roku 2018 WWE ztrácí přibližně přes 100 pracovníku,což znamená že v roce 2029 by měla WWE zkrachovat. WWE má několik opakujících se týdenních shows, v těchto shows vznikají příběhy, které se vyřizují na placených akcích.V každé show vystupuje takzvaný roster Raw - Největší týdenní show, vysílá se v pondělí živě. První epizoda byla odvysílána v roce 1993, od roku 2012 trvá tři hodiny. Uskutečnují se zde zápasy i slovní konfrontace. Smackdown Live - Druhá největší týdenní show, vysílá se v úterý živě. První epizoda byla odvysílana v roce 1999, mezi lety 2002 - 2011 byla brána jako 2 show s vlastním rosterem...obnova tohoto systému se uskutečnila v červenci roku 2016 jako Raw.

Trvá 2 hodiny a od roku 2016 se vysílá živě na stanici USA Network.. Stejně jako v Raw se zde uskutečnují včetně zápasů i slovní konfrontace. Main Event - Show dostupná na stanici WWE Network. První epizoda byla odvysílána v roce 2012. Trvá hodinu, uskutečnují se zde hlavně zápasy a občas slovní konfrontace.Natáčí se před show RAW 205 Live - Vysílá se živě v úterý po SmackDownu.V této show vystupuji takzvané cruiserweight váhy.Show má 45 minut NXT - Natáčí se několik týdnů dopředu, vysílá se ze záznamu ve středu. Funguje jako vývojové centrum WWE pro budoucí talenty, má i vlastní tituly. Show trvá hodinu a uskutečnují se tu jak zápasy, tak konfrontace. Wrestleři z NXT se objevují jen zde a neobjevují se v ostatních shows, potom co jsou připraveni, jsou z NXT odesláni do hlavních shows. NXT UK - Jedná se o show kde zápasí wrestleři z Velké Británie.Show má své vlastní tituly. Každý měsíc se uskuteční placená akce, na těchto akcích jsou zápasy o titul a vyřizují se zde spory. Největší placenou akcí je WrestleMania, ta se koná na stadionech, které pojmou i 80 tisíc fanoušků.

Každá placená akce se koná jen jednou ročně a jsou akce které jsou speciální druhem zápasů, placené akce jako Hell in a Cell, Survivor Series, Extreme Rules, Summerslam, Wrestemania, FastLane, Payback, Clash of Champions, Royal Rumble, Money in the Bank, Battleground, Elimination Chamber, TLC, Backlash. Wrestleři také zápasí pouze pro fanoušky v aréně, dvě takové show se událi i v České republice v roce 2009 a 2018 . Wrestleři každý týden odzápasí zhruba 3-5 zápasů.

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

The Dark Order (Alex Reynolds & John Silver) vs. Shawn Dean & Carlie Bravo
Riho vs. Karma Dean
Gabriel Hodder, Adrien Soriano & Mathew Omen vs. 2point0 & Daniel Garcia
Kiera Hogan vs. Notorious Mimi
Bear Country vs. Chad Lennex & Caine Carter
Jameson Ryan vs. Anthony Greene
"The Bad Boy" Joey Janela vs. Zack Clayton
Valentina Rossi vs. Emi Sakura
Matt Hardy vs. Brick Aldridge
The Acclaimed vs. "Big Shotty" Lee Johnson & Brock Anderson w/ Arn Anderson
Rolando Perez vs. Wardlow

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Jaysin Strife vs. Powerhouse Hobbs
Andrade El Idolo vs. Jah-C
Renny D & Arik Cannon vs. Shawn Spears & Wardlow
Ruby Soho vs. Hyan
Too Fast Too Fuego (Fuego Del Sol & Fuego 2 [Cody Rhodes]) vs. Kit Sackett & Brandon Gore
Alan “5” Angels & Colt Cabana vs. The Acclaimed (Anthony Bowens & Max Caster)
Riho, Kris Statlander & Ryo Mizunami vs. Nyla Rose, The Bunny & Emi Sakura
JD Drake, Ryan Nemeth, Aaron Solo & Nick Comoroto (w/ QT Marshall) vs. Lee Johnson, Brock Anderson & Varsity Blonds (Brian Pillman Jr. & Griff Garrison)
John Silver vs. Peter Avalon
Sonny Kiss vs. Adam Grace
Preston “10” Vance vs. Mikey Wild
Craven Knyte vs. Scorpio Sky

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Gunn Club (Billy, Austin & Colten Gunn) vs. Dark Order (Evil Uno, Alex Reynolds & Colt Cabana)
Riho vs. Heidi Howitzer *Nick Comoroto & Aaron Solo vs. Too Fast Too Fuego (Fuego del Sol & Fuego 2)
Sammy Guevara & Jake Hager vs. Koko Lane & Luke Langley
Best Friends (Orange Cassidy, Chuck Taylor & Wheeler Yuta) vs. Davey Vega, Darius Bengston & Camaro Jackson
Dante Martin (w/ Lio Rush) vs. Frankie Kazarian
Thunder Rosa, Ryo Mizunami & Kris Statlander vs. Rebel, Jamie Hayter & Emi Sakura
Matt Sydal & Lee Moriarty (w/ Mike Sydal) vs. 2point0 (Matt Lee & Jeff Parker)
Tootie Lynn vs. Nyla Rose
Andrade El Idolo vs. Warhorse
Ricky Starks & Powerhouse Hobbs (w/ Hook) vs. Dark Order (Alan “5” Angels & 10)
Miranda Gordy vs. Tay Conti (w/ Anna Jay)
Wardlow (w/ Shawn Spears) vs. Ryan Mantell
Darby Allin vs. QT Marshall
Matt Hardy, Isiah Kassidy & The Blade vs. Christian Cage, Luchasaurus & Jungle Boy

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Santana & Ortiz vs. Joe Coleman & Idris Abraham
Viva Van vs. Nyla Rose (w/ Vickie Guerrero)
Lee Johnson & Brock Anderson (w/ Arn Anderson) def. Eli Knight & Malik Bosede
Daniel Garcia (w/ 2point0) vs. RSP
Sean Carr & Marcus Kross vs. John Silver & Alex Reynolds (w/ -1)
The Acclaimed (Max Caster & Anthony Bowens) vs. Ishmael Vaughn & Dontae Smiley
The Bunny (w/ The Butcher) vs. Santana Garrett
2point0 (Matt Lee & Jeff Parker) (w/ Daniel Garcia) vs. Bison XL & Toa Liona
Sholance Royal vs. Red Velvet
Ryzin vs. Bobby Fish
Tony Nese vs. Fuego Del Sol
PAC vs. Tiger Ruas

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Bobby Fish vs. Invictus Khash
Riho vs. Xtina Kay
Eddie Kingston vs. Jack Evans
Dante Martin vs. JDX
Tiger Ruas vs. DJ Brown
Diamante vs. Skyler Moore
Preston “10” Vance v. Shayne Stetson
Too Fast Too Fuego (Fuego Del Sol & Fuego 2 [Cody Rhodes]) vs. Dean Alexander & Kidd Bandit
Bryan Danielson vs. Aaron Solo

Reklama

WrestleMania
WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW. Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností.
Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE.
Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon.
Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě. SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.

WrestlingShop

Reklama

Kam dal Vousy tvl to je změna ...
jan kubinec uveřejnil komentář v Roman Reigns ve SmackDownu naznačil svůj odchod z WWE
no co uz bude aj horsie ...
Ribbon uveřejnil komentář v Pozvánka na dnešní show AEW Rampage
Má kontrakt s AEW, takže sa objavuje v ich shows ako sú Dynamite, Ramp...
host uveřejnil komentář v Pozvánka na dnešní show AEW Rampage
V jaké show vystupuje Christian Cage?
Samozřejmě šlo o chybu, už je to opraveno ...

Reklama

Která z uvedených bývalých TOP hvězd WWE v AEW na vás udělala větší dojem?

Novinky

Mohlo by vás zajímat