WWE začala být populární po roce 1980, tehdy ještě jako WWF. Největší hvězdou byl Hulk Hogan, který byl v hlavních tahácích několika prvních WrestleManií a byl zde ve spousta památných zápasech s dalšími hvězdami (na WrestleManii 3 proti André the Giantovi nebo na WrestleManii 6 proti Ultimate Warriorovi).

Další velké hvězdy byly "Macho Man" Randy Savage, "Rowdy" Roddy Piper, Ted DiBiase, Ricky Steamboat, The Iron Sheik, Ric Flair a Sgt. Slaughter. V WWF nastala po roce 1993 krize a spousta známých jmen odešlo do konkurenční společnosti WCW. WWE tak začala budovat nové hvězdy, např. The Undertakera, Shawna Michaelse, Breta Harta, Diesela nebo Razora Ramona. WWF začala produkovat Monday Night Raw a WCW na to zareagovala Monday Night Nitrem, které se vysílalo ve stejnou dobu a tak WWF a WCW bojovaly o diváky. WCW měla převahu a WWF tak se dostala ke zrodu Attidude éry. WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW.

Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností. Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE. Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon. Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě.

SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.Od roku 2018 WWE ztrácí přibližně přes 100 pracovníku,což znamená že v roce 2029 by měla WWE zkrachovat. WWE má několik opakujících se týdenních shows, v těchto shows vznikají příběhy, které se vyřizují na placených akcích.V každé show vystupuje takzvaný roster Raw - Největší týdenní show, vysílá se v pondělí živě. První epizoda byla odvysílána v roce 1993, od roku 2012 trvá tři hodiny. Uskutečnují se zde zápasy i slovní konfrontace. Smackdown Live - Druhá největší týdenní show, vysílá se v úterý živě. První epizoda byla odvysílana v roce 1999, mezi lety 2002 - 2011 byla brána jako 2 show s vlastním rosterem...obnova tohoto systému se uskutečnila v červenci roku 2016 jako Raw.

Trvá 2 hodiny a od roku 2016 se vysílá živě na stanici USA Network.. Stejně jako v Raw se zde uskutečnují včetně zápasů i slovní konfrontace. Main Event - Show dostupná na stanici WWE Network. První epizoda byla odvysílána v roce 2012. Trvá hodinu, uskutečnují se zde hlavně zápasy a občas slovní konfrontace.Natáčí se před show RAW 205 Live - Vysílá se živě v úterý po SmackDownu.V této show vystupuji takzvané cruiserweight váhy.Show má 45 minut NXT - Natáčí se několik týdnů dopředu, vysílá se ze záznamu ve středu. Funguje jako vývojové centrum WWE pro budoucí talenty, má i vlastní tituly. Show trvá hodinu a uskutečnují se tu jak zápasy, tak konfrontace. Wrestleři z NXT se objevují jen zde a neobjevují se v ostatních shows, potom co jsou připraveni, jsou z NXT odesláni do hlavních shows. NXT UK - Jedná se o show kde zápasí wrestleři z Velké Británie.Show má své vlastní tituly. Každý měsíc se uskuteční placená akce, na těchto akcích jsou zápasy o titul a vyřizují se zde spory. Největší placenou akcí je WrestleMania, ta se koná na stadionech, které pojmou i 80 tisíc fanoušků.

Každá placená akce se koná jen jednou ročně a jsou akce které jsou speciální druhem zápasů, placené akce jako Hell in a Cell, Survivor Series, Extreme Rules, Summerslam, Wrestemania, FastLane, Payback, Clash of Champions, Royal Rumble, Money in the Bank, Battleground, Elimination Chamber, TLC, Backlash. Wrestleři také zápasí pouze pro fanoušky v aréně, dvě takové show se událi i v České republice v roce 2009 a 2018 . Wrestleři každý týden odzápasí zhruba 3-5 zápasů.

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Fuego Del Sol vs. Jay Malachi
Tiara James vs. Leila Grey
Jeeves Kay vs. Gus De La Vega
Jora Johl vs. Shoot Taylor
Anna Jay A.S vs. Kelly Madan
Ryan Nemeth vs. Arjun Singh
Bshop King vs. Leon Ruffin
Angelico vs. Caleb Konley
Mila Moore & Mylo vs. The Renegade Twins
Shaheem Ali vs. Nick Comoroto
Dante Martin vs. Anthony Henry

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

John Silver & Alex Reynolds vs. Zuka & Alexander Moss
Emi Sakura vs. Avery Breaux
The Trustbusters vs. Marcus Kross, Mike Magnum, & GKM
Luke Kurtis vs. Anthony Ogogo
Zack Clayton vs. Vary Morales
La Rosa Negra vs. Marina Shafir
Viva Van vs. Madison Rayne
KiLynn King vs. Sahara Seven
Tony Nese & Josh Woods vs. Baliyan Akki & Ryan Matthews
Joe Ocasio vs. Sonny Kiss
Matt Sydal vs. JD Drake

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Alice Crowley vs. Penelope Ford
Ryan Nemeth & Cezar Bononi vs. Matt Sydal & Dante Martin
Skye Blue & Queen Aminata vs. Diamante & Emi Sakura
Danhausen vs. Peter Avalon
Matt Hardy vs. Angelico

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Josh Woods & Tony Nese vs. Storm Grayson & Brandon Gore
Marina Shafir vs. Laynie Luck
Serpentico vs. Zack Clayton
Missa Kate vs. Julia Hart
Serena Deeb vs. Sierra
Private Party vs. Robert Anthony & GPA
Claudio Castagnoli (c) vs. Ari Daivari

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Serpentico vs. John Silver
Diamante vs. Charlette Renegade
Angelo Parker vs. Gus De La Vega
Kiera Hogan vs. Mylo
Logan Cruz, Tyshaun Perez & Hermano vs. The Trustbusters (Ari Daivari, Parker Boudreaux & Slim J)
Julia Hart vs. Vicky Dreamboat
Kayla Rossi vs. Vipress
Varsity Blonds vs. Rosario Grillo & Dean Alexander
Dante Martin def. AR Fox
Tyson Maddux vs. Brock Anderson
The Workhorsemen vs. Oliver Sawyer & Manny Lo
Leila Grey vs. Renee Michelle
RUSH vs. Blake Christian

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Robyn & Charlette Renegade vs. Rocky Radley & Allie Recks
Anthony Ogogo vs. Meto
Peter Avalon & Ryan Nemeth vs. Adrian Alanis & Liam Gray
Blake Christian vs. Lucky Ali
Vary Morales vs. Jora Johl
Max Caster vs. Justin Cotto
Dante Martin & Matt Sydal vs. Aaron Solo & Nick Comoroto
Daniel Garcia vs. Westin Blake
Ryan Howe, Omar Amir, & Cash Flo vs. The Trustbusters (Ari Daivari, Slim J, Parker Boudreaux)
John Silver, Alex Reynolds, & 10 vs. Joey Sweets, DK Vandu, & Tyshaun Perez
Tony Nese & Josh Woods vs. GKM & Oliver Sawyer
Sean Maluta & Manny Lo vs. Iron Savages
The Workhorsemen vs. Rosario Grillo & Dean Alexander

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Ari Daivari vs. Fuego Del Sol
Willow Nightingale vs. Robyn Renegade
Serpentico vs. Brock Anderson
Abadon vs. Mafiosa
Angelico vs. Baliyan Akki
Renee Michelle vs. Emi Sakura
Josh Woods vs. Cobra
Skye Blue vs. Charlette Renegade
Bear Country vs. Axel Rico & Victor Iniestra 
Kayla Rossi vs. Avery Breaux
Marcus Kross vs. Cezar Bononi
Powerhouse Hobbs def. Blake Christian

Reklama

WrestleMania
WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW. Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností.
Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE.
Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon.
Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě. SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.

Reklama

Vojtěch Žličař uveřejnil komentář v Velký update o budoucnosti a působení Paige v AEW
Dobře děkuju
Ano, o tomto problému víme, řeší se to ...
Vojtěch Žličař uveřejnil komentář v Velký update o budoucnosti a působení Paige v AEW
Jen se chci zeptat ohledně stranky WrestlingWeb.cz na Facebooku,včera ...
Jestli že bookmakeři narazili na informaci je Roman Reigns by neměl pr...
Nééé...já tak doufal, že vyběhne na Royal Rumble. Ale asi chce zkusit ...

Reklama

Udrží si Undisputed WWE Universal šampion Roman Reigns tituly až do WrestleManie 39?

Reklama

WWE Novinky

AEW Novinky

Mohlo by vás zajímat