Po 9 letech se fanoušci v České republice konečně dočkali návratu hvězd WWE. Zatímco před 9 lety do Prahy zavítal roster RAW, tentokrát k nám přicestovaly hvězdy modré show. Přinášíme vám souhrnu reportáž o tom, co se na této akci událo.

O2 arena se pro návštěvníky otevřela od 16:00, takže byl dostatek času si zakoupit občerstvení nebo nějaký WWE merch. Show začínala téměř přesně v 17:00, ale tentokrát nás nečekalo příjemné překvapení jako před 9 lety, kdy se Lilian Garcia naučila krátký pozdrav v češtině.

Nebyl čas se flákat a tak se okamžitě přešlo do akce a otevíracím zápasem celé show byl SmackDown Tag Team Triple Threat Championship Match - The Bludgeon Brothers (c) vs. The Usos vs. The New Day. Od nástupu The New Day bylo zřejmé, že i když O2 arena není ani zdaleka zaplněná, fanoušci se přišli opravdu bavit wrestlinogem a připravili fantastickou kulisu.

Zápas obsahoval několik velkých spotů tak, aby se předvedly všechny týmy a podle očekávání zvítězili obhájci týmových titulů, The Bludgeon Brothers.

Škoda jen, že úvod show nebyl dobře zvládnut ze strany bezpečnostní služby, která nejprve umožnila velké skupině fanoušků přijít až k barikádě, a pak je musela vyhánět. Došlo k několika incidentům, kdy bezpečnostní služba někdy až zbytečně agresivně a necitlivě přistupovala k fanouškům, kteří se chtěli dostat k hvězdám WWE co nejblíže. Naštěstí se ale pak situace uklidnila a problémy se neopakovaly.

Po týmovém zápase hned následoval zápas Sin Cara vs. Shelton Benjamin. Fanoušci opět vytvořili skvělou atmosféru a svým skandováním podporovali každého kdo byl v ringu - a to doslova, protože skandování svého jména se dočkal i rozhodčí Charles Robinson.

Zápas v odlehčené až místy komediální atmosféře nakonec vyhrál Shelton Banjamin, ale Sin Cara byl i tak vyprovozen do zákulisí silným potleskem a ovacemi.

Na řadu přišel první ženský zápas, přičemž šlo o Handicap Match - Asuka & Naomi vs. Lana, Peyton Royce & Billie Kay. Při nástupu Lany začali fanoušci skandovat „Rusev Day”, ale Lana dala okamžitě najevo, že toto má být její den - což vedlo ke skandování „Lana's Day”.

Zápas to nebyl ničím extra výjimečný, ale svůj účel splnil - bylo se na co dívat a fanoušky bavil.

Čtvrtým zápasem a zároveň posledním před přestávkou byl týmový zápas Daniel Bryan & Tye Dillinger vs. Big Cass & The Miz, který získal při svém nástupu od fanoušků velký pop a skandování „Welcome Back”, jelikož The Miz byl ústřední hvězdou, která propagovala show RAW v Praze v roce 2009.

Kromě toho byl The Miz ochoten také improvizovat, když se fanoušci skandováním dožadovali právě jeho vstupu do ringu. I když to ještě nebylo v plánu, žádal od Big Casse, aby ho pustil do ringu, což také udělal, ale The Miz okamžitě vrátil do hry Big Casse a tím posílil svůj charakter záporáka, i když získal babyface ovace, které by mu Roman Reigns mohl jenom závidět, jelikož O2 arenou se začalo ozývat bučení už jen při jeho záběrech na obrazovce.

Zápas ale jinak šel převážně v zaběhlých kolejích, kdy Cass a The Miz útočili na Dillingera a nechtěli mu umožnit střídání a pustit tak do zápasu Daniela Bryana. Dillinger byl povzbuzován fanoušky jeho typickým skandování „ten”, akorát v češtině, tedy „deset”, takže pravděpodobně na začátku ani netušil, co fanoušci skandují.

Samozřejmě podle očekávání se nakonec do zápasu dostal Daniel Bryan, který zajistil vítězství pro svůj tým a mohla vybuchnout „YES!" mánie. Se skandováním „YES!" a „Ten (deset)” tak skončila první část show.

Přibližně 15 minutová přestávka měla sloužit k tomu, aby si fanoušci odpočinuli, zašli si koupit občerstvení nebo merch. Pro ty, kteří zůstali sedět na svých místech připravila WWE několik mini-her na obrazovce.

Po skončení přestávky nás čekal zápas o U.S. titul - Jeff Hardy (c) vs. Rusev. Právě druhý jmenovaný získal od fanoušků v O2 aréně obrovský pop, i když při stvárňovaní heel charakteru se stále snažil podporu fanoušků otočit na bučení. Příležitostně se mu dařilo, ale jinak jednoznačně převládalo skandování „Rusev Day".

Jeff Hardy měl také velkou podporu fanoušků a dokázal zvítězit poté, co předvedl Swanton Bomb.

Po zápase o U.S. titul byl další na řadě zápas o SmackDown Women's titul - Carmella (c) vs. Becky Lynch, který nenabídl nic, co by nějak stálo za zmínku. Někdy se v ringu více ječelo, než zápasilo, ale jinak šlo o standardní zápas s předvídatelnými koncem. Becky Lynch sice zvítězila, ale pouze přes diskvalifikaci, aby titul zůstal Carmelle.

Před hlavním tahákem celé této pražské show, kterým byl zápas AJ Styles, Luke Gallows & Karl Anderson vs. Sheamus, Cesaro & Shinsuke Nakamura přišlo ještě za celou WWE a všechny její hvězdy poděkování fanouškům a poslední zápas mohl začít.

WWE šampion AJ Styles patřil k největším tahákům celé této show a jeho nástup to potvrdil, jelikož se mu dostalo obrovských ovací od fanoušků. I tento zápas se nesl v odlehčené až místy komické atmosféře, což je pro Live Eventy typické, proto mnohé hvězdy WWE mají radši zápasy na Live Eventech, než na TV nebo PPV shows. Podle očekávání vítězství pro svůj tým zařídil právě WWE šampion AJ Styles.

Po zápase se ještě AJ Styles, Luke Gallows a Karl Anderson fotili s fanoušky při barikádě a to byl definitivní konec celé této show.

Závěrečné hodnocení:

Jak tedy celou tuto show zhodnotit? Atmosféra, kterou fanoušci v aréně vytvořili byla skvělá i přes nižší návštěvnost. Je velká škoda, že se nepodařilo prodat více lístků, protože pokud chceme, aby sem WWE jezdila pravidelněji, než jednou za 9 let, pouze skvělá atmosféra nestačí. Čísla nepustí a prodej je vždy hlavním ukazatelem zájmu a úspěšnosti dané show. Věříme ale, že každý fanoušek si show užil a má zážitek na celý život, především ten, pro kterého to byla první WWE show vůbec.

WWE ohlašuje hned po skončení Live eventů v Německu či Španělsku návrat ještě letos v listopadu / novembri, ale v případě show v Praze jsme se ničeho takového nedočkali. Samozřejmě očekávat návrat WWE ještě letos by bylo asi naivní.

Včerejší show byla tedy skvělá ze strany vystupujících, ale stejně tak i fanoušků, takže pokud bychom měli dát nějaké konkrétní hodnocení, udělili bychom této show 4/5.

REKLAMA
 
 
Přidat komentář

Komentáře

 
slackwwe slackwwe +10
#5 2018-05-14 17:15
Neni divu když po Praze nebyly žadne reklamy aspoň v tommetru tam projde tisice lidi a na Vaclavaku taky nic
Odpovědět
 
 
FINN FINN +9
#4 2018-05-14 16:18
halda byla, že se tady ani nerozkoukali a hned jeli do Maďarska...
Odpovědět
 
 
SakHenten SakHenten +10
#3 2018-05-14 16:17
Toto ma zničilo smi5 xD xD :
"...ale The Miz okamžitě vrátil do hry Big Casse a tím posílil svůj charakter záporáka, i když zde získal ovace, které by mu Roman Reigns mohl jenom závidět, jelikož O2 arenou se začalo ozývat bučení už jen při jeho záběrech na obrazovce."
Odpovědět
 
 
g4mirek g4mirek +5
#2 2018-05-14 15:33
Ta česká ochranka byla úplně na hovno u dvou rohů tam nechtěli nikoho pustí a u druhých tam pustili všechny ale i přes to jsem se tam protlačil ale prý jeden týpek tam dostal od jedný ochranky
Odpovědět
 
 
Aligme Aligme +11
#1 2018-05-14 15:23
Byla to naprostá bomba a jsem moc rád že jsem tam mohl být ! :)
Odpovědět
 

O WrestlingWeb.cz

Vše o WWE na jednom místě už 13 let!

WrestlingWeb je český web se zaměřením na největší wrestlingovou společnost na světě, kterou je WWE® (World Wrestling Entertainment, Inc.).

Pravidelný zpravodajský servis, výsledky z televizních a placených akcí, profily wrestlerů, zajímavosti a další obsah ze světa WWE.

V České republice působí jediná wrestlingová společnost VCV originál wrestling.[2] Mají každý měsíc pravidelnou show PPV a v září největší akci Megashow. Každý týden mají internetovou show na Youtube Koluje nám online. V Česku byl zápas siláků již v minulých stoletích součástí různých cirkusů nebo poutí. Rozhodně se však nejednalo o populární sport. Moderní wrestling se začal v Česku šířit až když začalo být možné jej sledovat v zahraničních médiích. V devadesátých letech bylo možné sledovat v Česku TNN, kde běželo WCW a začala se tvořit základna fanoušků. Později byl na TV3 vysílán WWE SmackDown, což pomohlo dalšímu rozšiřování. Nejvíce lidí ale začalo sledovat wrestling až po rozšíření vysokorychlostního internetu. V současné době spousty fanoušků přibývají. Dne 11. 6. 2009 v Česku bylo poprvé živé vystoupení profesionálního wrestlingu, když se v Tesla Areně uskutečnilo WWE Raw Live. V současnosti je možné sledovat wrestling na sportovním kanále Eurosport, který každé pondělí od 20.55 vysílá blok dvou pořadů o WWE – This Week in WWE a Vintage Collection. Tento blok pod názvem Clash Time je vysílán v české mutaci a stálou komentátorskou dvojicí je Michal Škorpil a Michal Petrgál. Od léta roku 2012 začal nový televizní kanál skupiny Nova, TV FANDA, vysílat pravidelně každý týden pořad Smackdown v české verzi. V televizním programu se dá najít každou středu po 23. hodině pod názvem "K.O. Night Show", případně je tento pořad reprízován na stanici Nova Sport ve druhé polovině týdne.

Stránka používá cookies. Pro více informací o cookies klikněte zde