WWE Inc. je americká společnost, která se zabývá hlavně profesionálním wrestlingem. Je to největší společnost svého druhu na světě.

WWE začala být populární po roce 1980, tehdy ještě jako WWF. Největší hvězdou byl Hulk Hogan, který byl v hlavních tahácích několika prvních WrestleManií a byl zde ve spousta památných zápasech s dalšími hvězdami (na WrestleManii 3 proti André the Giantovi nebo na WrestleManii 6 proti Ultimate Warriorovi). Další velké hvězdy byly "Macho Man" Randy Savage, "Rowdy" Roddy Piper, Ted DiBiase, Ricky Steamboat, The Iron Sheik, Ric Flair a Sgt. Slaughter. V WWF nastala po roce 1993 krize a spousta známých jmen odešlo do konkurenční společnosti WCW. WWE tak začala budovat nové hvězdy, např. The Undertakera, Shawna Michaelse, Breta Harta, Diesela nebo Razora Ramona. WWF začala produkovat Monday Night Raw a WCW na to zareagovala Monday Night Nitrem, které se vysílalo ve stejnou dobu a tak WWF a WCW bojovaly o diváky. WCW měla převahu a WWF tak se dostala ke zrodu Attidude éry.

WrestleMania WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW. Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností. Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE. Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon.

Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě. SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.

WWE má několik opakujících se týdenních shows, v těchto shows vznikají příběhy, které se vyřizují na placených akcích.V každé show vystupuje takzvaný roster Raw - Největší týdenní show, vysílá se v pondělí živě. První epizoda byla odvysílána v roce 1993, od roku 2012 trvá tři hodiny. Uskutečnují se zde zápasy i slovní konfrontace. Smackdown Live - Druhá největší týdenní show, vysílá se v úterý živě. První epizoda byla odvysílana v roce 1999, mezi lety 2002 - 2011 byla brána jako 2 show s vlastním rosterem...obnova tohoto systému se uskutečnila v červenci roku 2016 jako Raw. Trvá 2 hodiny a od roku 2016 se vysílá živě na stanici USA Network.. Stejně jako v Raw se zde uskutečnují včetně zápasů i slovní konfrontace. Main Event - Show dostupná na stanici WWE Network. První epizoda byla odvysílána v roce 2012. Trvá hodinu, uskutečnují se zde hlavně zápasy a občas slovní konfrontace.Natáčí se před show RAW 205 Live - Vysílá se živě v úterý po SmackDownu.V této show vystupuji takzvané cruiserweight váhy.Show má 45 minut NXT - Natáčí se několik týdnů dopředu, vysílá se ze záznamu ve středu. Funguje jako vývojové centrum WWE pro budoucí talenty, má i vlastní tituly. Show trvá hodinu a uskutečnují se tu jak zápasy, tak konfrontace. Wrestleři z NXT se objevují jen zde a neobjevují se v ostatních shows, potom co jsou připraveni, jsou z NXT odesláni do hlavních shows. Každý měsíc se uskuteční placená akce, na těchto akcích jsou zápasy o titul a vyřizují se zde spory. Největší placenou akcí je WrestleMania, ta se koná na stadionech, které pojmou i 80 tisíc fanoušků. Každá placená akce se koná jen jednou ročně a jsou akce které jsou speciální druhem zápasů, placené akce jako Hell in a Cell, Survivor Series, Extreme Rules, Summerslam, Wrestemania, FastLane, Payback, Clash of Champions, Royal Rumble, Money in the Bank, Battleground, Elimination Chamber, TLC, Backlash. Wrestleři také zápasí pouze pro fanoušky v aréně, dvě takové show se událi i v České republice v roce 2009 a 2018 . Wrestleři každý týden odzápasí zhruba 3-5 zápasů.

Stratigiasová vyrůstala v Richmondhillu v Ontariu, Kanadě, kde navštěvovala střední školu Bayview. Byla přijata na univerzitu v New Yorku, kde studovala biologii, hrála fotbal a lední hokej. Vzhledem k stávce, která na fakultě proběhla v roce 1997, se Stratigiasová zaměřila na svoje soukromé plány. Pracovala jako recepční v místní posilovně, dokud nebyla oslovena vydavatelem magazínu MuscleMag, aby absolvovala zkušební focení pro tento časopis. Později, v květnu 1998, se objevila na jeho titulní stránce a podepsala s ním na dva roky smlouvu. Pak se objevila i v jiných časopisech. Mezitím se i připojila k Big Daddy Donniemu a Jeffovi Markovi jako třetí moderátorka živého vysílání wrestlingu v rádiu na Toronto Sports Radio, FAN 590.

Stratigiasová byla fanynkou wrestlingu už jako mladá dívka a její moderátorská práce zaujala pozornost největší wrestlingové společnosti současnoti, dříve známé jako World Wrestling Federation (WWF), později World Wrestling Entertaiment (WWE). V listopadu 1999 Stratigiasová podepsala s touto firmou víceroční kontrakt. Zde ji trénoval Ron Hutchinson.

Na začátku působení v této společnosti byla zapojena do sexuálně zaměřených storyline, jako bylo řízení týmu T a aférka s Vincem McMahonem. Když začala trávit více času v ringu, její wrestlingové zkušenosti a a dovednosti se zlepšily. Díky tomu se stala jednou Hardcore šampiónkou, třikrát "Babe of the Year" a byla prohlášena "divou desetiletí". Po téměř sedmi letech v oboru odešla Trish Stratus nejen z WWE, ale i z celého wrestlingového businessu. Svůj poslední zápas měla 17. září 2006 v show WWE Unforgiven, a to poté, co vyhrála svůj sedmý Women's šampionát, což je nejvíce v historii WWE. I když odešla, tak se občas účastní jednorázových zápasů.

Nejpopulárnější mobily
Srovnání cen HLEDEJCENY.cz - porovnání zboží, srovnání cen
Další mobily značek:
Lenovo (IBM), Doogee, Apple, Alcatel

Je druhý najstarší z piatich bratov a sám o sebe hovorí, že keď práve nezápasí, je rodinný typ. Promoval na Springfield College vo cvičebnej fyziológii a ľudskej anatómii. Na rovnakej škole bol zároveň členom školského futbalového tímu. Vo World Wrestling Entertainment debutoval 27. júna 2002 proti olympijskému víťazovi Kurtovi Angleovi. Za osem rokov svojho pôsobenia v tejto organizácii získal deväť svetových titulov, tri tituly pre šampióna Spojených štátov a tri tituly tímovej, mimo to pozbieral nespočetné množstvo ocenení a bol trikrát vyhlásený najlepším Wrestlerom roka. V roku 2005 natočil album s názvom "You Can´t See Me", ktorý sa stal veľmi úspešným predovšetkým vo Veľkej Británii. Dôkazom toho je cez 140 000 predaných kusov za prvý týždeň. Po veľmi úspešných rokoch vo wrestlingovom svete a vydanie úspešného rapového albumu, začal John pokukovať po filmovej brandži. V roku 2006 natočil svoj prvý film Vojak, ktorý mal premiéru v marci roku 2007. V tomto akčnom filme si zahral čerstvo prepusteného mariňáka, ktorý bojuje za záchranu svojej manželky proti klasickému "záporákovi," ktorého tu hrá Robert Patrick a stal sa vstupnou bránou do filmového sveta. Dva roky po premiére Vojaka, si John zahral opäť hlavnú rolu v snímke 12 Kol, ktorý režíroval známy režisér Renny Harlin. Táto snímka ponúka ešte viac akcie, ako vojakov, a dosiahol oveľa vrelejšieho prijatia od fanúšikov a kritikov, ako film predošlý. V roku 2009 prišiel nepochybne zatiaľ vrchol v Johnovej filmovej kariére. Tým vrcholom je film Legendary, v ktorom si John zahral po boku Danny Glover a Patricia Clarkson. Na rozdiel od klasických "akčňákov" Vojak a 12 Kol je "Legendary" športovou drámou s morálnym podtextom a je úplne odlišným typom filmov, na ktoré bol Cena zvyknutý.

Před debutem ve World Wrestling Entertainment působil v UPW, pod nickem The Prototype. Poté byl v OVW pod stejným nickem The Prototype a Mr. P. Ve WWE se objevil poprvé ve SmackDown show proti Kurtu Angelovi 27. června 2002. Jeho první titul byl WWE Tag Team Champion spolu s Billym Kidmanem. Poté na WrestleManii 20 porazil Big Showa o United States titul. Tento titul obhájil nad Carlitem, který mu ho později sebral. V roce 2005 natočil svůj debutový film The Marine. Poté co vyhrál King of the Ring vyzval Johna Bradshawa Layfielda (JBL) o titul WWE Championa, který vyhrál. 6. června 2005 přešel do rosteru Raw.Měl spor s Christianem, Chrisem Jerichem a Ericem Bishoffem, ze kterého vyšel vítězně a poté poprvé přišel o titul WWE Championa na NYR(New Year Revolution)nad Edgem, kterého porazil na Royal Rumbelu 2006 a titul si vzal zpět. Na WrestleManii 22 obhájil titul nad Triplem H,který se nechal diskvalifikovat na Backlash a tím titul zůstal Cenovy. Obhájil titul i (nejen) na Unforgivenu v TLC matchi a na Cyber Sunday. Poté v roce 2007 získal World Tag Team titul spolu se Shawnem Michaelsem,Poté World Tag Team titul prohrály nad The hardys. Spor s The Great Khalim o WWE titul taktéž vyhrál, i když měl namále.V Roce 2009 měl feud s Randy Ortonem, který měl zálusk na jeho titul a který zbil jeho otce. Dnes již patří mezi nejlepší wrestlery nejen WWE, ale i celého wrestlingového světa. V roce 2009/10 vedl spor s Shaemusem, který ho na PPV TLC (Tables,Laders and Chairs)připravil o titul WWE v Tables Matchi. Tento spor se táhl až do akce Elimination Chamber kde porazil všechny své soupeře a získal WWE titul zpět, ale ne na dlouho krátce po skončení zápasu oznámil prezident WWE Vince McMahon že musí porazit ještě jednoho soupeře, kterým byl Batista. Ten ho porazil a sebral mu titul. Titul znovu získal na akci Wrestlemania 26 kdy porazil Batistu. Spor se ale táhl dál až do akce Over the Limit, ve kterém vyhrál John Cena, který měl pak spor s Nexusem.Na Elimination Chamber 2011 vyhrál Number 1 Contender Match a postavil se na Wrestlemanii 27 proti The Mizovi o WWE titul.Tento zápas ale prohrál a na Extreme Rules 2011 se tento zápas opakoval ve Steel Cage a ten zápas John Cena vyhrál a stal se WWE šampion.O tento titul ho na Money in the Bank 2011 připravil CM Punk. Na Night of Champions 2011 titul opět získal, když porazil Alberta Del Ria, který ho o tento titul na Hell in a Cell opět připravil. 4.4.2011 v show Raw byl oznámen main event pro největší show roku 2012, WrestleMania 28, kde se měl John Cena střetnout proti filmové hvězdě a bývalému wrestlerovi Dwaynu Johnsonovi, známého pod přezdívkou "The Rock". Tento zápas, který byl v přípravách celý rok, však John Cena prohrál.

John Felix Anthony Cena (* 23. dubna 1977, West Newbury, USA) je americký profesionální wrestler pracující v WWE jako volný agent. Je také hercem a rapperem. Svého pravého jména užívá i jako ring name (beze jmen po křtu).

Další rok měl zase spor s The Rockem na Wrestlemani 29 o WWE titul který vyhrál.Po WM 29 měl spor s Rybackem ale tento spor vyhrál na plné čáře když prohodil Rybacka sanitkou na PPV show Payback.Pak měl krátký spor s Markem Henrym na PPV show Money In The Bank který také vyhrál.Na PPV show SummerSlam měl spor s Danielem Bryanem opět spor o WWE titul ale tento spor prohrál a jelikož byl zraněný tak na cca 3 měsíce z WWE odešel.Na PPV show Hell in Cell se vrátil do zápasu s Albertem Del Riem a titul světového šampiona který vyhrál.Del Rio dostal svůj odplatný zápaso titul ale Cena to zase obhájil.Na Survivor Series 2013 vyzval John Cena Randyho Ortona k zápasu na PPV TLC 2013 o WWE World Heavyweight Championship.Tento zápas nakonec ale prohrál,když ho Randy Orton v posledním momentu svrhl ze žebříku a John prorazil stůl hlavou napřed.Nakonec ale dostal druhou šanci a rematch proti Randymu Ortonovi na PPV Royal Rumble 2014 o WWE World Heavyweight Championship, který také prohrál kvůli tomu že k ringu přišli Wyatt Family. John Cena byl i příští placenou akci v hlavním taháku, kterým byl WWE WH championship elimination chamber match. V zápase stál proti Cesarovi, Christianovi, Sheamusovi, Bryanovi a obhájci titulu Randymu Ortonovi. Do zápasu nastoupil jako předposlední a eliminoval Cesara, poté co ho donutil vzdát po STF. Když tam zůstali jako poslední Daniel Bryan, Randy Orton a právě John Cena a John chytil Randyho do STF, opět mu přerušili naději na úspěch Wyatt Family, kteří vnikli do elimination chamber klece a zmlátili Cenu, tak že byl poté hned odpočítán Randym Ortonem. Na největší placené akci roku 2014, wrestlemanii si konečně mohl vyřešit své spory s Brayem Wyattem. Tento zápas trval necelých 23 minut i přesto, že inkasoval finisher ''sister abigail'' tak zvítězil. Na Extreme Rules se bude konat odveta v železné kleci. Tento zápas John Cena prohrál po tom když chtěl odejít z klece mu dítě spřátelený s Brayem Wyattem zazpívalo ''He's got a whole world in his hands'' tak John Cena byl vyrušení a tak mu Bray Wyatt nasadil ''Sister abigail'' a John prohrál. Poslední zápas sporu mezi Wyattem a Cenou se uskutečnil na PPV Payback. Kde John vyhrál v zápase last man standing. Návrat do boje o WWEWH titul se uskuteční na PPV Money in the bank, kde se John Cena kvalifikoval, když na raw porazil Kanea. Na Money in the bank bude stát proti další šesti soupeřům o wweworldheavyweight titul, který momentálně nikdo nedrží, protože Daniel Bryan je zraněný. John Cena je velkým favoritem na zisk titulu, ale v cestě mu stojí Randy Orton, Roman Reigns, Alberto del Rio, Cesaro, Bray Wyatt a Sheamus. John Cena tento zápas vyhrál a stal WWE WORLD HEAVY WEIGHT CHAMPION. John svůj WWEWH titul obhájil na PPV Battleground v Fatal 4 way proti Kaneovi, Ortonovi a Romanu Reingsovi. Po této show Cenu vyzval Brock Lesnar k zápasu na Summerslam. Na Summerslamu Lesnar Cenu doslova zničil, nasadil mu neuvěřitelných 16 german suplexů a po druhém F5 ho odpinoval. Brock Lesnar se tak stal poprvé světovým šampionem. 29. ledna na Royal Rumble vyhrál Zápas WWE Championship a stal se 16 nasobný WWE Champion.