WWE začala být populární po roce 1980, tehdy ještě jako WWF. Největší hvězdou byl Hulk Hogan, který byl v hlavních tahácích několika prvních WrestleManií a byl zde ve spousta památných zápasech s dalšími hvězdami (na WrestleManii 3 proti André the Giantovi nebo na WrestleManii 6 proti Ultimate Warriorovi).

Další velké hvězdy byly "Macho Man" Randy Savage, "Rowdy" Roddy Piper, Ted DiBiase, Ricky Steamboat, The Iron Sheik, Ric Flair a Sgt. Slaughter. V WWF nastala po roce 1993 krize a spousta známých jmen odešlo do konkurenční společnosti WCW. WWE tak začala budovat nové hvězdy, např. The Undertakera, Shawna Michaelse, Breta Harta, Diesela nebo Razora Ramona. WWF začala produkovat Monday Night Raw a WCW na to zareagovala Monday Night Nitrem, které se vysílalo ve stejnou dobu a tak WWF a WCW bojovaly o diváky. WCW měla převahu a WWF tak se dostala ke zrodu Attidude éry. WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW.

Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností. Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE. Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon. Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě.

SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.Od roku 2018 WWE ztrácí přibližně přes 100 pracovníku,což znamená že v roce 2029 by měla WWE zkrachovat. WWE má několik opakujících se týdenních shows, v těchto shows vznikají příběhy, které se vyřizují na placených akcích.V každé show vystupuje takzvaný roster Raw - Největší týdenní show, vysílá se v pondělí živě. První epizoda byla odvysílána v roce 1993, od roku 2012 trvá tři hodiny. Uskutečnují se zde zápasy i slovní konfrontace. Smackdown Live - Druhá největší týdenní show, vysílá se v úterý živě. První epizoda byla odvysílana v roce 1999, mezi lety 2002 - 2011 byla brána jako 2 show s vlastním rosterem...obnova tohoto systému se uskutečnila v červenci roku 2016 jako Raw.

Trvá 2 hodiny a od roku 2016 se vysílá živě na stanici USA Network.. Stejně jako v Raw se zde uskutečnují včetně zápasů i slovní konfrontace. Main Event - Show dostupná na stanici WWE Network. První epizoda byla odvysílána v roce 2012. Trvá hodinu, uskutečnují se zde hlavně zápasy a občas slovní konfrontace.Natáčí se před show RAW 205 Live - Vysílá se živě v úterý po SmackDownu.V této show vystupuji takzvané cruiserweight váhy.Show má 45 minut NXT - Natáčí se několik týdnů dopředu, vysílá se ze záznamu ve středu. Funguje jako vývojové centrum WWE pro budoucí talenty, má i vlastní tituly. Show trvá hodinu a uskutečnují se tu jak zápasy, tak konfrontace. Wrestleři z NXT se objevují jen zde a neobjevují se v ostatních shows, potom co jsou připraveni, jsou z NXT odesláni do hlavních shows. NXT UK - Jedná se o show kde zápasí wrestleři z Velké Británie.Show má své vlastní tituly. Každý měsíc se uskuteční placená akce, na těchto akcích jsou zápasy o titul a vyřizují se zde spory. Největší placenou akcí je WrestleMania, ta se koná na stadionech, které pojmou i 80 tisíc fanoušků.

Každá placená akce se koná jen jednou ročně a jsou akce které jsou speciální druhem zápasů, placené akce jako Hell in a Cell, Survivor Series, Extreme Rules, Summerslam, Wrestemania, FastLane, Payback, Clash of Champions, Royal Rumble, Money in the Bank, Battleground, Elimination Chamber, TLC, Backlash. Wrestleři také zápasí pouze pro fanoušky v aréně, dvě takové show se událi i v České republice v roce 2009 a 2018 . Wrestleři každý týden odzápasí zhruba 3-5 zápasů.

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Top Flight (Darius & Dante Martin) & AR Fox vs. The Wingmen (Peter Avalon, Ryan Nemeth & Cezar Bononi)
Red Velvet vs. Sofia Castillo
Fulton vs. Zack Clayton *Brian Pillman Jr. & Brock Anderson vs. Rosario Grillo & Dean Alexander
Skye Blue vs. Renee Michelle
Dante Casanova & Mr. G vs. Shane Taylor Promotions (Shane Taylor & JD Griffey)
Yuka Sakazaki vs. Avery Breaux
The WorkHorsemen (JD Drake & Anthony Henry) vs. Liam Gray & Adrian Alanis
Konosuke Takeshita vs. Angelico

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Britt Baker (w/ Rebel) vs. Billie Starkz
Dark Order (Evil Uno, John Silver & Alex Reynolds) vs. Marcus Kross, Vary Morales & Baliyan Akki
Serpentico (w/ Luther & Angelico) vs. Tony Deppen
Matt Sydal vs. Cezar Bononi (w/ Peter Avalon)
Harley Cameron vs. Brittany J
Madison Rayne vs. Kaci Lennox
Action Andretti vs. Bronson
Anthony Henry vs. Mascara Dorada

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Kiera Hogan vs. Danika Della Rouge
Brian Cage vs. Carl Randers
Sammy Guevara & Daniel Garcia vs. Deimos & Brian Cook
Ariya Daivari vs. Action Andretti
Powerhouse Hobbs vs. Jaden
2point0 (Matt Menard & Angelo Parker) vs. Ricky Gibson & Eddie Pearl
Blackpool Combat Club (Wheeler Yuta & Claudio Castagnoli) vs. The Butcher & The Blade

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Travis Williams vs. Juice Robinson
Emi Sakura & Diamante vs. Ruby Soho & Willow Nightingale
Jake Hager vs. Steve Migs
The Voros Twins (Chris & Patrick Voros) vs. The Firm (Big Bill & Lee Moriarty)
Anna Jay A.S & Tay Melo vs. Teal Piper & Kel
Ethan Page, Matt Hardy, & Isiah Kassidy vs. Judas Icarus, Sebastian Wolfe, & Caleb Teninty
Athena (c) vs. Marina Shafir

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Brian Pillman Jr. vs. Christopher Daniels
Emi Sakura vs. Jada Stonen
Ryan Nemeth vs. Dak Draper
Blake Christian vs. Sean Maluta
Leon Ruffin vs. Ari Daivari (with The TrustBusters)
Rohit Raju vs. Richard Adonis
Jora Johl vs. Jarrett Diaz
Dark Order (John Silver & Alex Reynolds) vs. Axton Ray & Blanco Loco
Adrian Alanis & Liam Gray vs. Varsity Athletes (Josh Woods & Tony Nese)
Kiera Hogan vs. Kaci Lennox
Sonny Kiss & Slim J vs. Ryzin & Cameron Stewart
Shawn Dean vs. Ariel Dominguez
Top Flight (Darius Martin & Dante Martin) vs. The Workhorsemen

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Angelico vs. Dante Casanova
The Hughes Brothers (Terrell Hughes & Terrence Hughes) vs. The WorkHorsemen (JD Drake & Anthony Henry)
Fuego Del Sol vs. Lucky Ali
Brock Anderson (with Arn Anderson) vs. “Daddy Magic” Matt Menard
Evil Uno vs. Blake Li
Red Velvet vs. Billie Starkz
Jameson Ryan & Brandon Bullock vs. The Iron Savages (Boulder & Bronson) (with JT Davidson)
Diamante vs. Mafiosa
AR Fox vs. Slim J (with The TrustBusters)

Videa (videos) - AEW Dark

Karta zápasů:

Kenny Omega vs. Hagane Shinno
Action Andretti vs. Invictus Khash
Marina Shafir vs. Angelica Risk
Parker Boudreaux vs. Gus De La Vega
Jay Marte, Jarett Diaz & Richard Adonis vs. Angelico & Chaos Project (Luther & Serpentico)
Julia Hart vs. Sahara Seven
Jeff Jarrett & Satnam Singh vs. Dean Alexander & Rosario Grillo
Jake St. Patrick & Sage Scott vs. “Pretty” Peter Avalon & Ryan Nemeth
Caleb Konley vs. Kip Sabian
Jade Cargill (c) vs. Dream Girl Ellie
Ricky Starks vs. Cezar Bononi

Reklama

WrestleMania
WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW. Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností.
Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE.
Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon.
Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě. SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.

Reklama

HardcoreSabu uveřejnil komentář v Velký spoiler z hlavního taháku WWE Royal Rumble
Strašne sa mi páčilo že to ako Sami treskol Romana so stoličkou, vypad...
LegendKiller uveřejnil komentář v WWE RAW (16.01.2023)
Díky jste boží.
admin uveřejnil komentář v WWE RAW (16.01.2023)
Změněno ...
LegendKiller uveřejnil komentář v WWE RAW (16.01.2023)
Nešlo by vrátit zpátky starý přehrávače videí? Protože tenhle typ kde ...

Reklama

Který z vítězů Royal Rumble zápasu podle vás uspěje v titulovém zápase na WrestleManii 39?

Reklama

WWE Novinky

AEW Novinky

Mohlo by vás zajímat