WWE začala být populární po roce 1980, tehdy ještě jako WWF. Největší hvězdou byl Hulk Hogan, který byl v hlavních tahácích několika prvních WrestleManií a byl zde ve spousta památných zápasech s dalšími hvězdami (na WrestleManii 3 proti André the Giantovi nebo na WrestleManii 6 proti Ultimate Warriorovi).

Další velké hvězdy byly "Macho Man" Randy Savage, "Rowdy" Roddy Piper, Ted DiBiase, Ricky Steamboat, The Iron Sheik, Ric Flair a Sgt. Slaughter. V WWF nastala po roce 1993 krize a spousta známých jmen odešlo do konkurenční společnosti WCW. WWE tak začala budovat nové hvězdy, např. The Undertakera, Shawna Michaelse, Breta Harta, Diesela nebo Razora Ramona. WWF začala produkovat Monday Night Raw a WCW na to zareagovala Monday Night Nitrem, které se vysílalo ve stejnou dobu a tak WWF a WCW bojovaly o diváky. WCW měla převahu a WWF tak se dostala ke zrodu Attidude éry. WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW.

Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností. Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE. Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon. Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě.

SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.Od roku 2018 WWE ztrácí přibližně přes 100 pracovníku,což znamená že v roce 2029 by měla WWE zkrachovat. WWE má několik opakujících se týdenních shows, v těchto shows vznikají příběhy, které se vyřizují na placených akcích.V každé show vystupuje takzvaný roster Raw - Největší týdenní show, vysílá se v pondělí živě. První epizoda byla odvysílána v roce 1993, od roku 2012 trvá tři hodiny. Uskutečnují se zde zápasy i slovní konfrontace. Smackdown Live - Druhá největší týdenní show, vysílá se v úterý živě. První epizoda byla odvysílana v roce 1999, mezi lety 2002 - 2011 byla brána jako 2 show s vlastním rosterem...obnova tohoto systému se uskutečnila v červenci roku 2016 jako Raw.

Trvá 2 hodiny a od roku 2016 se vysílá živě na stanici USA Network.. Stejně jako v Raw se zde uskutečnují včetně zápasů i slovní konfrontace. Main Event - Show dostupná na stanici WWE Network. První epizoda byla odvysílána v roce 2012. Trvá hodinu, uskutečnují se zde hlavně zápasy a občas slovní konfrontace.Natáčí se před show RAW 205 Live - Vysílá se živě v úterý po SmackDownu.V této show vystupuji takzvané cruiserweight váhy.Show má 45 minut NXT - Natáčí se několik týdnů dopředu, vysílá se ze záznamu ve středu. Funguje jako vývojové centrum WWE pro budoucí talenty, má i vlastní tituly. Show trvá hodinu a uskutečnují se tu jak zápasy, tak konfrontace. Wrestleři z NXT se objevují jen zde a neobjevují se v ostatních shows, potom co jsou připraveni, jsou z NXT odesláni do hlavních shows. NXT UK - Jedná se o show kde zápasí wrestleři z Velké Británie.Show má své vlastní tituly. Každý měsíc se uskuteční placená akce, na těchto akcích jsou zápasy o titul a vyřizují se zde spory. Největší placenou akcí je WrestleMania, ta se koná na stadionech, které pojmou i 80 tisíc fanoušků.

Každá placená akce se koná jen jednou ročně a jsou akce které jsou speciální druhem zápasů, placené akce jako Hell in a Cell, Survivor Series, Extreme Rules, Summerslam, Wrestemania, FastLane, Payback, Clash of Champions, Royal Rumble, Money in the Bank, Battleground, Elimination Chamber, TLC, Backlash. Wrestleři také zápasí pouze pro fanoušky v aréně, dvě takové show se událi i v České republice v roce 2009 a 2018 . Wrestleři každý týden odzápasí zhruba 3-5 zápasů.

Videa (videos) - AEW Dark: Elevation

Karta zápasů:

Red Velvet vs. Billie Starkz
Dark Order (Alex Reynolds & John Silver) (w/ Evil Uno) vs. The WorkHorsemen
Rush (w/ Jose The Assistant & Preston Vance) vs. Brian Pillman Jr.
Athena & Diamante vs. Skye Blue & Yuka Sakazaki (w/ Madison Rayne)
Ari Daivari & Tony Nese (w/ Mark Sterling) vs. Top Flight (Dante & Darius Martin)
Kings of the Black Throne (Brody King & Malakai Black) vs. The Outrunners
Claudio Castagnoli (c) vs. Blake Christian

Videa (videos) - AEW Dark: Elevation

Karta zápasů:

Skye Blue vs. Zoe Dubois
The Butcher & The Blade vs. David McCallion & Richie Slade
Papacito Negro & Papacito Blanco vs. RUSH & “Perro Peligroso” Preston Vance
Emi Sakura vs. Brooke Havok
Ari Daivari & Tony Nese vs. Big Fonz & Jordan Cruz
Dark Order (John Silver, Evil Uno & Alex Reynolds) vs. Serpentico, Ryan Nemeht & Peter Avalon

Videa (videos) - AEW Dark: Elevation

Karta zápasů:

Nyla Rose, Marina Shafir, & Emi Sakura vs. Vipress, Zyra & Johnnie Robbie
Daniel Garcia vs. Kevin Blackwood
The Dark Order (Alex Reynolds, Evil Uno & John Silver) vs. Ari Daivari, Zack Clayton & Nick Ruiz
Preston Vance & Rush vs. Diego Valens & Misterioso
The Firm (Matt Hardy, Ethan Page & Isiah Kassidy) & Brandon Cutler vs. The Wingmen (Peter Avalon & Ryan Nemeth) & Chaos Project (Luther & Serpentico)
Brian Cage (with Prince Nana) vs. Willie Mack
Athena (c) vs. Zeda Zhang
The Blackpool Combat Club (Claudio Castagnoli & Wheeler Yuta) vs. Top Flight (Dante Martin & Darius Martin) vs. (The Blade & The Butcher) (with The Bunny)

Videa (videos) - AEW Dark: Elevation

Karta zápasů:

Brian Cage vs. Schaff
The Kingdom (Matt Taven & Mike Bennett) (with Maria Kanellis) vs. The Bollywood Boyz (Harv Sihra & Gurv Sihra)
House of Black (Malakai Black, Brody King & Buddy Matthews) def. Peter Avalon, Ryan Nemeth & Ari Daivari
Vinny Pacifico vs. Powerhouse Hobbs
Marina Shafir & Nyla Rose (with Vickie Guerrero) vs. Danika Della Rogue & Amira
Claudio Castagnoli (c) vs. Josh Woods (with “Smart” Mark Sterling)
Guillermo Rosa, Cody Chhun & Sonico vs. Matt Hardy, Ethan Page & Isiah Kassidy
Athena vs. Viva Van
Eddie Pearl & Ricky Gibson vs. Eddie Kingdon & Ortiz
Bandido vs. Christopher Daniels
Best Friends (Trent Beretta & Chuck Taylor) (with Danhausen) vs. Spanish Announce Project (Luther & Serpentico) (with Angelico)

Videa (videos) - AEW Dark: Elevation

Karta zápasů:

Hikaru Shida vs. Tyra Russamee
Pillars Of Destiny vs. Varsity Athletes (Tony Nese & Josh Woods) (with “Smart” Mark Sterling)
Isiah Kassidy & Matt Hardy vs. Manny Lemons & Atiba
Marina Shafir (with Nyla Rose) vs. Lilith Grimm
Gypsy Mac vs. Athena
Dark Order (Evil Uno, Alex Reynolds John Silver) vs. Chaos Project (Serpentico & Luther) & Ryan Nemeth
Julia Hart vs. Leva Bates
Jeff Jarrett & Jay Lethal (with Sonjay Dutt & Satnam Singh) vs. Ryzin & Justin Andrews
House Of Black (Malakai Black, Brody King & Buddy Matthews) vs. Rosario Grillo, Hagane Shinno & Dean Alexander

Videa (videos) - AEW Dark: Elevation

Karta zápasů:

Marina Shafir & Nyla Rose vs. Karizma & Leva Bates
Julia Hart (w/Brody King) vs. Promise Braxton
Madison Rayne vs. The Bunny (w/Penelope Ford)
Konosuke Takeshita vs. Frankie Kazarian
Madi Wrenkowski & Vertvixen vs. Ruby Soho & Willow Nightingale
Athena (c) vs. Kiera Hogan
Blake Christian vs. Dralistico (w/Jose The Assistant)

Videa (videos) - AEW Dark: Elevation

Karta zápasů:

Wheeler Yuta & Claudio Castagnoli vs. The WorkHorsemen (Anthony Henry & JD Drake)
Athena (c) vs. VertVixen
Gigi Rey & Lady Bird Monroe vs. Emi Sakura & The Bunny
Eddie Kingston & Ortiz vs. Steven Andrews & Hagane Shinno
Marina Shafir vs. Jazmin Allure
Ethan Page, Matt Hardy, Isiah Kassidy, Konosuke Takeshita, Dante Martin & Darius Martin vs. The Trustbusters (Sonny Kiss, Slim J, Jeeves Kay) & The Wingmen (Peter Avalon, Ryan Nemeth, & Cezar Bononi)

Reklama

WrestleMania
WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW. Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností.
Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE.
Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon.
Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě. SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.

Reklama

HardcoreSabu uveřejnil komentář v Velký spoiler z hlavního taháku WWE Royal Rumble
Strašne sa mi páčilo že to ako Sami treskol Romana so stoličkou, vypad...
LegendKiller uveřejnil komentář v WWE RAW (16.01.2023)
Díky jste boží.
admin uveřejnil komentář v WWE RAW (16.01.2023)
Změněno ...
LegendKiller uveřejnil komentář v WWE RAW (16.01.2023)
Nešlo by vrátit zpátky starý přehrávače videí? Protože tenhle typ kde ...

Reklama

Který z vítězů Royal Rumble zápasu podle vás uspěje v titulovém zápase na WrestleManii 39?

Reklama

WWE Novinky

AEW Novinky

Mohlo by vás zajímat