Big E během rozhovoru s Chris Van Vliet zavzpomínal na první verzi frakce, ze které se později stali slavní The New Day. A podle jeho slov šlo o koncept, který se výrazně lišil od toho, co fanoušci nakonec viděli v televizi.
V době působení ve FCW měla skupina tvořená čtveřicí - Big E, Xavier Woods, Byron Saxton a Abraham Washington představovat militantně laděnou frakci inspirovanou legendární Nation of Domination.
Největší pozornost však vzbudil původní název skupiny. Ta se měla jmenovat „The Clan“, což byla zkratka pro „Citizens Liberation of American Nationalism“. WWE však tento název okamžitě odmítla a projekt byl přejmenován na „The Plan“.
Podle Big Eho měl být vůdcem skupiny Abraham Washington, jehož kariéra v WWE však později skončila po kontroverzním výroku během živého vysílání. Celý koncept navíc vedení společnosti po několika týdnech definitivně zrušilo.
Myšlenka se později v upravené podobě vrátila v rámci hlavního rosteru, kde se k projektu přidal také Kofi Kingston. Původní militantní směr ale WWE nakonec opustila a vznikla mnohem pozitivnější verze The New Day.
The New Day jsou však již minulostí, jelikož Big E musel kvůli zranění předčasně ukončit svou kariéru, zatímco Kofi Kingston a Xavier Woods byli v dubnu letošního roku propuštěni.



















