WWE začala být populární po roce 1980, tehdy ještě jako WWF. Největší hvězdou byl Hulk Hogan, který byl v hlavních tahácích několika prvních WrestleManií a byl zde ve spousta památných zápasech s dalšími hvězdami (na WrestleManii 3 proti André the Giantovi nebo na WrestleManii 6 proti Ultimate Warriorovi).

Další velké hvězdy byly "Macho Man" Randy Savage, "Rowdy" Roddy Piper, Ted DiBiase, Ricky Steamboat, The Iron Sheik, Ric Flair a Sgt. Slaughter. V WWF nastala po roce 1993 krize a spousta známých jmen odešlo do konkurenční společnosti WCW. WWE tak začala budovat nové hvězdy, např. The Undertakera, Shawna Michaelse, Breta Harta, Diesela nebo Razora Ramona. WWF začala produkovat Monday Night Raw a WCW na to zareagovala Monday Night Nitrem, které se vysílalo ve stejnou dobu a tak WWF a WCW bojovaly o diváky. WCW měla převahu a WWF tak se dostala ke zrodu Attidude éry. WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW.

Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností. Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE. Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon. Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě.

SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.Od roku 2018 WWE ztrácí přibližně přes 100 pracovníku,což znamená že v roce 2029 by měla WWE zkrachovat. WWE má několik opakujících se týdenních shows, v těchto shows vznikají příběhy, které se vyřizují na placených akcích.V každé show vystupuje takzvaný roster Raw - Největší týdenní show, vysílá se v pondělí živě. První epizoda byla odvysílána v roce 1993, od roku 2012 trvá tři hodiny. Uskutečnují se zde zápasy i slovní konfrontace. Smackdown Live - Druhá největší týdenní show, vysílá se v úterý živě. První epizoda byla odvysílana v roce 1999, mezi lety 2002 - 2011 byla brána jako 2 show s vlastním rosterem...obnova tohoto systému se uskutečnila v červenci roku 2016 jako Raw.

Trvá 2 hodiny a od roku 2016 se vysílá živě na stanici USA Network.. Stejně jako v Raw se zde uskutečnují včetně zápasů i slovní konfrontace. Main Event - Show dostupná na stanici WWE Network. První epizoda byla odvysílána v roce 2012. Trvá hodinu, uskutečnují se zde hlavně zápasy a občas slovní konfrontace.Natáčí se před show RAW 205 Live - Vysílá se živě v úterý po SmackDownu.V této show vystupuji takzvané cruiserweight váhy.Show má 45 minut NXT - Natáčí se několik týdnů dopředu, vysílá se ze záznamu ve středu. Funguje jako vývojové centrum WWE pro budoucí talenty, má i vlastní tituly. Show trvá hodinu a uskutečnují se tu jak zápasy, tak konfrontace. Wrestleři z NXT se objevují jen zde a neobjevují se v ostatních shows, potom co jsou připraveni, jsou z NXT odesláni do hlavních shows. NXT UK - Jedná se o show kde zápasí wrestleři z Velké Británie.Show má své vlastní tituly. Každý měsíc se uskuteční placená akce, na těchto akcích jsou zápasy o titul a vyřizují se zde spory. Největší placenou akcí je WrestleMania, ta se koná na stadionech, které pojmou i 80 tisíc fanoušků.

Každá placená akce se koná jen jednou ročně a jsou akce které jsou speciální druhem zápasů, placené akce jako Hell in a Cell, Survivor Series, Extreme Rules, Summerslam, Wrestemania, FastLane, Payback, Clash of Champions, Royal Rumble, Money in the Bank, Battleground, Elimination Chamber, TLC, Backlash. Wrestleři také zápasí pouze pro fanoušky v aréně, dvě takové show se událi i v České republice v roce 2009 a 2018 . Wrestleři každý týden odzápasí zhruba 3-5 zápasů.

Recenze - WWE 2K Battlegrounds

Jak to už bývá zvykem, i letos na podzim vychází další hra ze série WWE 2K. Po loňském fiasku v podobě WWE 2K20 jsme tentokrát dostali arkádovou záležitost, která je diametrálně odlišná od jakékoliv hry ze simulační série WWE 2K, která zároveň měla fanouškům napravit chuť, a dát jim naději, že nás čekají lepší časy a lepší hry do budoucna.

WWE 2K Battlegrounds vychází na platformy PS4, XBOX One, Nintendo Switch a PC. My jsme na recenzi dostali od místního distributora společnosti Cenega Czech verzi na PlayStation 4.

Hra velmi připomíná tu z roku 2011 s názvem WWE All Stars. V podstatě rozsáhlé příběhy a propracované detaily nahradila velmi jednoduchá a místy nereálná verze, která nabízí odlišný druh zábavy.

Pojďme se tedy podívat, co nového hra nabízí a jak se liší od těch simulačních.


GAMEPLAY:

Jako u každé wrestlingové hře, tak i v případě této je nejdůležitější částí gameplay. V této hře je gameplay velmi jednoduchý a banální, a zcela odlišný od simulačních WWE her. V podstatě vše, co bylo jakkoli složité bylo odstraněno, a ponechány byly jen nějaké základy wrestlingu, které jsou velmi přehnané. Zmizela reálnost, a byla nahrazena jiným pohledem na svět WWE.

Gameplay už neobsahuje propracované detaily, pryč s chainwrestlingem, roll upy nebo working-holdy. Do hry byly přidány šílené až pohádkové animace, kde můžete hodit svého soupeře na zem z výšky 15 metrů, nebo dávat údery o obrovské síle, takže těžko vytvoříte 30 minutovou 5 hvězdičkovou klasiku, jako by např. bylo možné ve WWE 2K20.

To je ale v pořádku, protože jde o arkádovou záležitost, v podstatě party hru na doma s kamarády.

Jde o jakýsi odpočinek od klasických her, zábavnější formu, kde se netřeba zamýšlet nad tím, jak a kde položit žebřík nebo jak hodit svého soupeře o stůl, či jak vytvořit co nejrealističtější a nejlépe hodnocený zápas. Gameplay je dost  mělký, jak jsem už zmiňoval, tak ti co hráli WWE All Stars mi dají za pravdu, každá postava má velmi zveličené schopnosti. Je to velmi jednodimenzionální s tím, že většina hvězd za které můžete hrát má prakticky až na finisher stejný move set, přičemž jen velmi málo se liší jeden od druhého.

Jak jsem psal, jelikož nejde o příliš reálnou, ale spíše o cartoon verzi, tak např. můžete hodit soupeře přímo do úst aligátora nebo v klasickém steel cage zápase zničehonic vás klec kopne proudem. Hratelnost je velmi jednoduchá, ale právě proto po čase i velmi nudná, protože tam není moc možností jak to oživit. Po čase vás omrzí dělat tytéž věci dokola a zjistíte, že gameplay toho nemá moc co nabídnout.

Co bych vypíchl jsou tzv. „powerupy”, pro ty, kteří jste hráli poslední dvě ročníky WWE 2K her, tak pochopíte, pokud je přirovnám k Paybackům. Před každým zápasem si vyberete tři powerupy, které vám nabídnou každý něco jiného, např. údery, které nasadíte váš soupeř po určitou dobu nebude moci zablokovat, nebo naopak jeho údery vám až tak neublíží.

Také je dost obtížné vyhrát zápasy jako např. Steel Cage (který vyhrajete tak, že posbíráte dostatek peněz, a až pak můžete vylézt z klece), Fatal 4 Way nebo jakýkoli jiný multiman match kvůli tomu, že je jedno jak silně soupeře udeříte nebo jaký šílený chvat mu nasadíte, i tak se velmi rychle zotaví. Proto je těžké vyhrát zápas, který není jeden na jednoho.

Každá postava má i silné comba (to jsou údery, které jsou silnější než klasické, ale musíte stisknout tři tlačítka po sobě na jejich provedení např. čtvereček + čtvereček + trojúhelník).

Kromě toho je gameplay vážně velmi jednoduchý a ovládání se naučíte okamžitě, takže to je jeho obrovská výhoda, když si to k vám přijde zahrát někdo, kdo to nezná. Rychle dostane ovládání do rukou, ale na druhé straně nemá pro hráče, který chce s hrou strávit více času co nabídnout. Po chvíli vám přijde, že hrajete stále tentýž zápas pouze s jinými postavami - upřímně se přiznám, že nevím, jestli je to tím, že jsem byl mladší, ale gameplay ve hře All Stars mě bavil o dost více.

Hodnocení této části: 3/10


HERNÍ MÓDY:

Hra obsahuje tři herní módy:

• Kampaň

• Battleground Challange

• King of Battleground

Upřímně nějak více se toho dá popsat jen o tom prvním zmiňovaném. Ve zkratce Battleground Challange je mód v němž si vytvoříte vlastní postavu, hrajete velké množství zápasů bez nějakého hlubšího příběhu (narozdíl od kampaně) a King of Battleground je mód, mód v němž se snažíte udržet v Battle Royal zápase co nejdéle, takže nic převratného nenabízí ani jeden z nich.

Kampaň je trochu o jiném, je to jakoby dost osekaná verze kariérního módu ze simulačních her, ale bez cutscén. Celé je to zpracované komiksově, tak vždy před každým zápasem vyskočí stránky z komiksu pro vysvětlení, jak jste se do daného bodu dostal. Příběh je o tom, že Paul Heyman chce vytvořit svou vlastní show - na pomoc si zavolá Stevea Austina a ten mu pomáhá v hledání talentů. Nejde o nic převratného, Austin chodí po různých částech Ameriky, najde talent, o kterém vám vyskočí na stránkách z komiksu nějaká krátká backstory, pak za tu postavu hrajete hodně nudných zápasů (samozřejmě odemykáte arény, powerupy a nové hratelné postavy), a pak z ničeho nic se mód přestane věnovat dané postavě a Austin se přesune k další.

Je to velmi jednoduše zpracované a mód moc nedává smysl, po pár zápasech se stává velmi nudným a přispívá k tomu i absence cutscén. Příběh není moc logický, neumím si představit, že se nějak dostanu do zákulisí na WrestleManii, uvidí mě Cena a vyzve mě na zápas. A v takovém duchu to probíhá celé, porazíte Corbina a vyzve vás na zápas Samoa Joe, a takto se to opakuje bez nějakých větších zvratů. Nuda a stereotyp nastupují při hraní tohoto mód mnohem dříve, než by si možná mnozí mysleli.

Hodnocení této části: 3/10


ROSTER:

Letos nepůjde o „největší roster v historii”, ale hra obsahuje na začátku více než 70 hratelných postav s tím, že o nějaký čas přibudou další.

Roster WWE 2K Battlegrounds nabízí dnešní hvězdy, ale i postavy z Golden Éry nebo Attitude Éry. Řekl bych, že z každé je tam to nejlepší a velké zastoupení mají i ženy. Problém ale vidím v tom, že drtivá většina je uzamčena. Jsou dva způsoby odemknutí postav:

• Battle bucks

• Golden bucks

Jak to již bývá u těchto her, Battle Bucks dostáváte za vyhrané zápasy a můžete je získat prakticky v každém módu. Čím lepší zápas a více šílených kousků - tím více Battle Bucks.

Golden Bucks jsou body / coiny, které si koupíte za reálné peníze, takže pokud se vám nechce čekat na to, až odehrajete velké množství zápasů, abyste si mohli odemknout každou postavu, tak si je můžete koupit.

Roster je jako vždy kvalitní, ale na úplném začátku máte uzamčené postavy jako Seth Rollins, AJ Styles či Becky Lynch. Takže pokud chcete mít k dispozici své oblíbené hvězdy, musíte hrát, hrát a znovu hrát, nebo vytáhnout peněženku a zaplatit za jejich odemknutí.

Hodnocení této části: 5/10


VERDIKT:

Budu upřímný, hra měla poskytnout odpočinek, nový pohled na svět WWE a měla být příjemným zpestřením na čekání dalšího plnohodnotného pokračování simulační série. Na WWE 2K Battlegrounds je pozitivní velmi jednoduché ovládání a arkádové provedení, které poskytne příjemné rozptýlení.

Negativ je bohužel mnohem více. Gameplay jako takový vás začne nudit po pár hodinách, ekonomika hry tlačí hráče, aby utráceli své peníze, kampaň je v podstatě pouze série nedůležitých zápasů, některé ovládací prvky jsou špatně navrženy a takto by se dalo pokračovat.

Ano, jde o zábavnou hru s kamarády na párty (nebo případně online), ale hra toho nabízí poměrně málo, a to je tvrzení s vědomým, že cenovka hry je nižší, ale mohla být ještě nižší vzhledem k nabízenému obsahu.

Pokud přemýšlíte nad koupí, tak vám opět doporučím spíše hru WWE All Stars, která funguje na stejné bázi a obsahuje stejné prvky, ale je lépe zpracována a zábavnější.

Celkové hodnocení:

4/10

WWE Raw (také stylizováno jako Monday Night Raw) je sportovní zábavní televizní pořad od WWE, který se ve Spojených státech vysílá na USA Network. Show ve Spojených státech debutovala 11. ledna 1993 na USA Network. Zde se vysílala do roku 2000 do té doby, než byla přesunuta na televizní kanál TNN, později Spike TV.

V roce 2005 se přesunula opět na USA Network. Již od své první epizody v roce 1993 se Raw vysílá každý pondělní večer. Show Raw je díky své bohaté historii všeobecně vnímána jako nejlepší program od společnosti WWE, má vysoké ratingy a týdenní tříhodinové vysílání. Je to pátá nejdéle běžící týdenní wrestlingová show v historii. Nejdéle běžící wrestlingové show jsou WCW Saturday Night (28 let), WCW WorldWide (26 let), Wrestling at the Chase (24 let) a World of Sport (20 let). Od své první epizody byla show WWE Raw vysílána ve 197 různých arénách v 165 městech a velkoměstech v 9 různých národech (Spojené státy, Kanada, Spojené království, v roce 2005 Afghánistán, v roce 2006 Irák pro speciální Tribute to the Troops, v roce 1997 Německo, v roce 2005 Japonsko, v roce 2007 Itálie a v roce 2011 Mexiko).

Show se v současné době vysílá s tří týdenním zpožděním v Jižní Africe na soukromém vysílání E.tv v neděli večer v 17:00. Po své 1000. epizodě, která byla odvysílána 23. července 2012, se show Raw změnila v tříhodinové vysílání které dříve platilo pouze pro speciální epizody.Od 19.7 má RAW vlastní roster po rozdělení značek. Během 1000. epizody Raw, debutovala jako nová úvodní znělka skladba "Tonight is the Night" od Jima Johnstona, zatímco "The Energy" od Shinedown slouží jako druhá znělka. Od 16. listopadu 2009 do 23. července 2012 byla úvodní znělka pro Raw "Burn It to the Ground" od Nickelback.

Před tímto songem sloužila skladba "...To Be Loved" od Papa Roach a byla užívána od 9. října 2006 a "Across The Nation" od The Union Underground od 1. dubna 2002 do 2. října 2006. Rapová verze "Thorn In Your Eye" od Scotta Iana ze skupiny Anthrax byla úvodní znělka od roku 1998 do 25. března 2002. Od 10. března 1997 byla dvouhodinová show Raw rozdělena do dvou částí: Raw Is War a Raw Zone, jedna část trvala jednu hodinu. Nicméně, od 1. října 2001 se první část změnila na Raw a druhá na Raw Zone. 17. května 2012 WWE a USA Network oznámili, že se Raw bude pravidelně každý týden vysílat tři hodiny. Profesionálny wrestling (skrátene pro wrestling alebo wrestling) je forma športu a performatívneho umenia kombinujúca atletické a divadelné prvky. Je organizovaný prostredníctvom rôznych podujatí, počas ktorých zápasníci bojujú o tituly tak, ako je to v bojovných športoch. Ide o jedinečnú formu športovej disciplíny založenú na klasickom zápasení, ktorá je obohatená o moderné prvky z viacerých bojových umení a akrobatické manévre.

Ďalším špecifickým aspektom wrestlingu sú zápasy obsahujúce improvizované zbrane. Výsledky zápasov su pripravene s cieľom zvýšiť hodnotu zábavy a uskutočniť všetky bojové manévre tak, aby sa znížilo riziko zranenia. Pôvod wrestlingu je v Severnej Amerike, kde bol zo začiatku súčasťou rôznych karnevalových a estrádnych predstavení. Neskôr sa z neho stal samostatný žáner, ktorý značne zmenil svoju počiatočnú podobu. Dnes je wrestling súčasťou multimiliónového zábavného priemyslu. Najväčšou wrestlingovou organizáciou súčasnosti je World Wrestling Entertainment (WWE) so sídlom v USA, ktorá odkúpila viacero menších spoločností, rovnako ako konkurenčné World Championship Wrestling (WCW) a Extreme Championship Wrestling (ECW) v roku 2001. Ďalšou významnou spoločnosťou je Total Nonstop Action Wrestling (TNA).

Neustále rastie popularita nezávislej organizácie Ring of Honor. V Mexiku majú najvýznamnejšie postavenie Consejo Mundial de Lucha Libre a Asistencia Asesoría y Administración, v Japonsku sú to najmä New Japan Pro Wrestling, All Japan Pro Wrestling a Pro Wrestling NOAH.

REKLAMA
 
 

Doporučujeme


Komentáře (0)

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

  1. Přidání komentáře jako host. Zaregistrujte se nebo se přihlaste ke svému účtu.
0 znaky
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

Reklama

WrestleMania
WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW. Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností.
Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE.
Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon.
Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě. SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.

WrestlingShop

Reklama

Je úsměvné, jak Ryback říkal, že "WWE ovládá sociální účty hvězd," nač...
kdyby on tehdy dostal roli syna Kurta Angla, dávalo by to lepší smysl,...
Vyzera strasne. Ovela krajsie vyzerala predtym. Tento look je vrcholne...
Rocky uveřejnil komentář v Big E má dostat velký Main Event push
Pokud neuspěje, tak může být top heel.

Reklama

Jaký typ účasti bude mít podle vás Undertaker na placené akci Survivor Series?

WWE má několik opakujících se týdenních shows, v těchto shows vznikají příběhy, které se vyřizují na placených akcích.V každé show vystupuje takzvaný roster
Raw - Největší týdenní show, vysílá se v pondělí živě. První epizoda byla odvysílána v roce 1993, od roku 2012 trvá tři hodiny. Uskutečnují se zde zápasy i slovní konfrontace.
Smackdown Live - Druhá největší týdenní show, vysílá se v úterý živě. První epizoda byla odvysílana v roce 1999, mezi lety 2002 - 2011 byla brána jako 2 show s vlastním rosterem...obnova tohoto systému se uskutečnila v červenci roku 2016 jako Raw. Trvá 2 hodiny a od roku 2016 se vysílá živě na stanici USA Network.. Stejně jako v Raw se zde uskutečnují včetně zápasů i slovní konfrontace.
Main Event - Show dostupná na stanici WWE Network. První epizoda byla odvysílána v roce 2012. Trvá hodinu, uskutečnují se zde hlavně zápasy a občas slovní konfrontace.Natáčí se před show RAW
205 Live - Vysílá se živě v úterý po SmackDownu.V této show vystupuji takzvané cruiserweight váhy.Show má 45 minut
NXT - Natáčí se několik týdnů dopředu, vysílá se ze záznamu ve středu. Funguje jako vývojové centrum WWE pro budoucí talenty, má i vlastní tituly. Show trvá hodinu a uskutečnují se tu jak zápasy, tak konfrontace. Wrestleři z NXT se objevují jen zde a neobjevují se v ostatních shows, potom co jsou připraveni, jsou z NXT odesláni do hlavních shows.
Každý měsíc se uskuteční placená akce, na těchto akcích jsou zápasy o titul a vyřizují se zde spory. Největší placenou akcí je WrestleMania, ta se koná na stadionech, které pojmou i 80 tisíc fanoušků. Každá placená akce se koná jen jednou ročně a jsou akce které jsou speciální druhem zápasů, placené akce jako Hell in a Cell, Survivor Series, Extreme Rules, Summerslam, Wrestemania, FastLane, Payback, Clash of Champions, Royal Rumble, Money in the Bank, Battleground, Elimination Chamber, TLC, Backlash.
Wrestleři také zápasí pouze pro fanoušky v aréně, dvě takové show se událi i v České republice v roce 2009 a 2018 . Wrestleři každý týden odzápasí zhruba 3-5 zápasů.

Novinky

Mohlo by vás zajímat