WWE začala být populární po roce 1980, tehdy ještě jako WWF. Největší hvězdou byl Hulk Hogan, který byl v hlavních tahácích několika prvních WrestleManií a byl zde ve spousta památných zápasech s dalšími hvězdami (na WrestleManii 3 proti André the Giantovi nebo na WrestleManii 6 proti Ultimate Warriorovi).

Další velké hvězdy byly "Macho Man" Randy Savage, "Rowdy" Roddy Piper, Ted DiBiase, Ricky Steamboat, The Iron Sheik, Ric Flair a Sgt. Slaughter. V WWF nastala po roce 1993 krize a spousta známých jmen odešlo do konkurenční společnosti WCW. WWE tak začala budovat nové hvězdy, např. The Undertakera, Shawna Michaelse, Breta Harta, Diesela nebo Razora Ramona. WWF začala produkovat Monday Night Raw a WCW na to zareagovala Monday Night Nitrem, které se vysílalo ve stejnou dobu a tak WWF a WCW bojovaly o diváky. WCW měla převahu a WWF tak se dostala ke zrodu Attidude éry. WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW.

Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností. Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE. Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon. Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě.

SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.Od roku 2018 WWE ztrácí přibližně přes 100 pracovníku,což znamená že v roce 2029 by měla WWE zkrachovat. WWE má několik opakujících se týdenních shows, v těchto shows vznikají příběhy, které se vyřizují na placených akcích.V každé show vystupuje takzvaný roster Raw - Největší týdenní show, vysílá se v pondělí živě. První epizoda byla odvysílána v roce 1993, od roku 2012 trvá tři hodiny. Uskutečnují se zde zápasy i slovní konfrontace. Smackdown Live - Druhá největší týdenní show, vysílá se v úterý živě. První epizoda byla odvysílana v roce 1999, mezi lety 2002 - 2011 byla brána jako 2 show s vlastním rosterem...obnova tohoto systému se uskutečnila v červenci roku 2016 jako Raw.

Trvá 2 hodiny a od roku 2016 se vysílá živě na stanici USA Network.. Stejně jako v Raw se zde uskutečnují včetně zápasů i slovní konfrontace. Main Event - Show dostupná na stanici WWE Network. První epizoda byla odvysílána v roce 2012. Trvá hodinu, uskutečnují se zde hlavně zápasy a občas slovní konfrontace.Natáčí se před show RAW 205 Live - Vysílá se živě v úterý po SmackDownu.V této show vystupuji takzvané cruiserweight váhy.Show má 45 minut NXT - Natáčí se několik týdnů dopředu, vysílá se ze záznamu ve středu. Funguje jako vývojové centrum WWE pro budoucí talenty, má i vlastní tituly. Show trvá hodinu a uskutečnují se tu jak zápasy, tak konfrontace. Wrestleři z NXT se objevují jen zde a neobjevují se v ostatních shows, potom co jsou připraveni, jsou z NXT odesláni do hlavních shows. NXT UK - Jedná se o show kde zápasí wrestleři z Velké Británie.Show má své vlastní tituly. Každý měsíc se uskuteční placená akce, na těchto akcích jsou zápasy o titul a vyřizují se zde spory. Největší placenou akcí je WrestleMania, ta se koná na stadionech, které pojmou i 80 tisíc fanoušků.

Každá placená akce se koná jen jednou ročně a jsou akce které jsou speciální druhem zápasů, placené akce jako Hell in a Cell, Survivor Series, Extreme Rules, Summerslam, Wrestemania, FastLane, Payback, Clash of Champions, Royal Rumble, Money in the Bank, Battleground, Elimination Chamber, TLC, Backlash. Wrestleři také zápasí pouze pro fanoušky v aréně, dvě takové show se událi i v České republice v roce 2009 a 2018 . Wrestleři každý týden odzápasí zhruba 3-5 zápasů.

První dojmy z hraní WWE 2K19

Minulý týden jsem měl možnost se zúčastnit preview eventu v Londýně pro vybraná média za účelem propagace letošní hry WWE 2K19. Event trval přibližně 5 hodin a zúčastnilo se ho +/- dalších 30 „hráčů” z celé Evropy. Za 2K se zúčastnil výkonný producent Mark Little, který kromě úvodní prezentace poskytoval také rozhovory a za WWE byla na eventu sedminásobná ženská šampionka Charlotte Flair.

Hlavní náplní ale bylo hraní nového ročníku série WWE 2K, hry WWE 2K19, která se na pulty dostane 5. října / októbra. Měl jsem možnost s ní strávit prbiližne 3 hodiny a zažít na vlastní kůži vše, o čem Mark Little mluvil v úvodní prezentaci.

Za ty 3 hodiny jsem toho chtěl stihnout co nejvíce, takže jsem asi 2/3 času hrál buďto za hvězdy, které chyběly loni (Adam Cole, Cen Almas, Batista) nebo za hvězdy, které budou jako předobjednávkový bonus - a to jsou Ronda „Rowdey“ Rousey a Rey Mysterio. Roster je velmi velký a kromě legend je tam velmi mnoho hvězd z NXT a 205 Live, které chyběly v minulých letech.

Bylo nám řečeno, že vývojáři se soustředili především na hratelnost a grafiku, jelikož v minulých ročnících jsme měli možnost vidět několik velmi dobře zpracovaných postav, ale i několik nepříliš vydařených. V WWE 2K19 je vidět, že všechny grafické nedostatky z předchozích ročníků byly odstraněny a každá hratelná postava vypadá rozhodně lépe, než kdykoliv předtím.

Co se samotné hratelnosti týče, není možné za 1 rok zcela změnit celý systém a přijít s něčím úplně novým a převratným. Gameplay jako takový prošel velmi malými změnami, které si běžný hráč možná ani nevšimne (což by podle mého názoru byla škoda), ale já osobně tyto detaily oceňuji. Zmínit mohu, že byly přidány nové reversaly, takže se vám čím dál tím méně bude stávat, že v zápase použije vaše postava stejný obranný manévr 3 či 4krát.

Jelikož 2K se netají tím, že chce hru každým rokem více a více přiblížit televiznímu broadcastu, tak jako v TV při každém větším chvatu nebo při finisheru, vám daný manévr ukáží vícekrát z jiných úhlů kamer. Nutno podotknout, že tento jev se bude objevovat hlavně v zápasech 1 na 1.

Zmíním ještě největší a myslím si, že i nejzajímavější změnu, kterou je přidání mechaniky „Payback”. Stručně řečeno, Payback (který si můžete zvolit před utkáním) slouží k vrácení se do zápasu jedním chvatem, pokud jste po delší časový úsek dostávali nakládačku a nezmohli jste se na útok, tak dostanete možnost Payback použít. Na výběr jich je dohromady 8, signifikantní Payback je např. pro Nakamuru jeho oblíbený Low Blow, nebo např. plivnutí zelené tekutiny soupeři do tváře, co používal Tensai. Musím říci, že na tuto věc se velmi těším, protože někdy se i mně stávalo, že jsem během důležitého zápasu nějak nevěděl soupeře výrazně zranit a tento manévr vám pomůže dostat se zpět do zápasu.

Jelikož Mark Little zmínil, že i on a jeho tým se rádi baví, tak jim přišlo zábavné přidat několik, jak sám nazval „bláznivých“ možnosti, jako např. dát oběma soupeřům velké hlavy, v creation módě můžete zvolit u tlačítka „Random“, že vám systém vygeneruje zcela náhodné (a většinou i legračně vypadající) oblečení pro vašeho zápasníka a v neposlední řadě i možnost vytvořit si pixelového zápasníka, který bude připomínat cihlu. Poslední možnost byla velmi populární u lidí, kteří seděli v herní místnosti vedle mě, a hned jak jsme si sedli si vytvořili takovéto postavy.

Je třeba dodat, že toto není nosnou částí hry, ale v případě, že byste se chtěli na chvíli netradičně zabavit, bude vám to k dispozici.

Měl jsem možnost na chvíli vyzkoušet i 3 hlavní herní módy:

• Universe mód

• 2K Showcase (příběh kariéry Daniela Bryana)

• MyCarrer mód

Tomuto se budu důkladněji věnovat až v recenzi, kde rozeberu všechny novinky a možnosti. Na okraj mohu říci, že herně tyto módy velkými změnami neprošly, ale v Universe režimu budeme moci mít až 6 titulů v každé show, několik držitelů Money in the Bank kufříku (který bude superstar nosit i ve svém nástupu do ringu, bude mít 3 způsoby zpeněžení).

Při MyCarrer mohu jako mírný odpůrce minulých vydání (kde mi dal vlastně i Mark za pravdu) říci, že tento mód prošel velkou změnou, protože to nebude to (cituji) „nudné hraní zápasů, kde se přes NXT budete chtít dostat do hlavního rosteru a získat tituly”, ale bude to formou velmi zajímavého příběhu, který na mě udělal dobrý dojem. Tentokrát už konečně nechybí také dabing postav.

2K Showcase bude klasika, ale opět velmi dobře a důkladně zpracovaná, kde kromě hraní zápasů a odemykání různých položek se dozvíte přímo od samotného Daniela to, co v daném okamžiku své kariéry prožíval.

Na závěr podotknu, že celý event měl velmi vysokou úroveň a byl to velký zážitek se něčeho takového zúčastnit, vyzpovídat Marka a Charlotte a v první řadě vyzkoušet WWE 2K19 už takto časně.

Několik fotografií z eventu v našem albu na Facebooku:

Fanouškům, kteří se možná nevědí rozhodnout, zda hře dát šanci a mají rádi wrestling bych ji doporučil kvůli skvělému rosteru (a neméně skvělému obsahu DLC), kde kromě hromady legend je hlavně drtivá část současné sestavy hvězd, které vidíme každý týden v RAW / SmackDownu / NXT / 205 Live, opět o něco lepší hratelnosti a vylepšeným herním módům, které již nyní vypadají lépe, než tomu bylo v minulých vydáních.

* Rozhovory s Markem a Charlotte vám přineseme hned, jakmile nám 2K poskytne záznamy z rozhovorů, jelikož natáčení probíhalo ze strany 2K, takže stále čekáme, kdy nám poskytne natočený materiál.

AUTOR: Jakub Gajan

WWE Raw (také stylizováno jako Monday Night Raw) je sportovní zábavní televizní pořad od WWE, který se ve Spojených státech vysílá na USA Network. Show ve Spojených státech debutovala 11. ledna 1993 na USA Network. Zde se vysílala do roku 2000 do té doby, než byla přesunuta na televizní kanál TNN, později Spike TV.

V roce 2005 se přesunula opět na USA Network. Již od své první epizody v roce 1993 se Raw vysílá každý pondělní večer. Show Raw je díky své bohaté historii všeobecně vnímána jako nejlepší program od společnosti WWE, má vysoké ratingy a týdenní tříhodinové vysílání. Je to pátá nejdéle běžící týdenní wrestlingová show v historii. Nejdéle běžící wrestlingové show jsou WCW Saturday Night (28 let), WCW WorldWide (26 let), Wrestling at the Chase (24 let) a World of Sport (20 let). Od své první epizody byla show WWE Raw vysílána ve 197 různých arénách v 165 městech a velkoměstech v 9 různých národech (Spojené státy, Kanada, Spojené království, v roce 2005 Afghánistán, v roce 2006 Irák pro speciální Tribute to the Troops, v roce 1997 Německo, v roce 2005 Japonsko, v roce 2007 Itálie a v roce 2011 Mexiko).

Show se v současné době vysílá s tří týdenním zpožděním v Jižní Africe na soukromém vysílání E.tv v neděli večer v 17:00. Po své 1000. epizodě, která byla odvysílána 23. července 2012, se show Raw změnila v tříhodinové vysílání které dříve platilo pouze pro speciální epizody.Od 19.7 má RAW vlastní roster po rozdělení značek. Během 1000. epizody Raw, debutovala jako nová úvodní znělka skladba "Tonight is the Night" od Jima Johnstona, zatímco "The Energy" od Shinedown slouží jako druhá znělka. Od 16. listopadu 2009 do 23. července 2012 byla úvodní znělka pro Raw "Burn It to the Ground" od Nickelback.

Před tímto songem sloužila skladba "...To Be Loved" od Papa Roach a byla užívána od 9. října 2006 a "Across The Nation" od The Union Underground od 1. dubna 2002 do 2. října 2006. Rapová verze "Thorn In Your Eye" od Scotta Iana ze skupiny Anthrax byla úvodní znělka od roku 1998 do 25. března 2002. Od 10. března 1997 byla dvouhodinová show Raw rozdělena do dvou částí: Raw Is War a Raw Zone, jedna část trvala jednu hodinu. Nicméně, od 1. října 2001 se první část změnila na Raw a druhá na Raw Zone. 17. května 2012 WWE a USA Network oznámili, že se Raw bude pravidelně každý týden vysílat tři hodiny. Profesionálny wrestling (skrátene pro wrestling alebo wrestling) je forma športu a performatívneho umenia kombinujúca atletické a divadelné prvky. Je organizovaný prostredníctvom rôznych podujatí, počas ktorých zápasníci bojujú o tituly tak, ako je to v bojovných športoch. Ide o jedinečnú formu športovej disciplíny založenú na klasickom zápasení, ktorá je obohatená o moderné prvky z viacerých bojových umení a akrobatické manévre.

Ďalším špecifickým aspektom wrestlingu sú zápasy obsahujúce improvizované zbrane. Výsledky zápasov su pripravene s cieľom zvýšiť hodnotu zábavy a uskutočniť všetky bojové manévre tak, aby sa znížilo riziko zranenia. Pôvod wrestlingu je v Severnej Amerike, kde bol zo začiatku súčasťou rôznych karnevalových a estrádnych predstavení. Neskôr sa z neho stal samostatný žáner, ktorý značne zmenil svoju počiatočnú podobu. Dnes je wrestling súčasťou multimiliónového zábavného priemyslu. Najväčšou wrestlingovou organizáciou súčasnosti je World Wrestling Entertainment (WWE) so sídlom v USA, ktorá odkúpila viacero menších spoločností, rovnako ako konkurenčné World Championship Wrestling (WCW) a Extreme Championship Wrestling (ECW) v roku 2001. Ďalšou významnou spoločnosťou je Total Nonstop Action Wrestling (TNA).

Neustále rastie popularita nezávislej organizácie Ring of Honor. V Mexiku majú najvýznamnejšie postavenie Consejo Mundial de Lucha Libre a Asistencia Asesoría y Administración, v Japonsku sú to najmä New Japan Pro Wrestling, All Japan Pro Wrestling a Pro Wrestling NOAH.

REKLAMA
 
 

Doporučujeme


Komentáře (0)

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

  1. Přidání komentáře jako host. Zaregistrujte se nebo se přihlaste ke svému účtu.
0 znaky
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

Reklama

WrestleMania
WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW. Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností.
Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE.
Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon.
Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě. SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.

Reklama

DemonKing uveřejnil komentář v AEW Dark: Elevation (16.05.2022)
Opravte si prosím výsledek u ženského TT zápasu. Anna Jay & Yuka S...
Pěkně, jen mě trochu mate co bude s vítězem Royal rumble když vyhraje,...
Tohle mohlo být v době Shieldu.. Škoda no.
Společnost Vince McMahona totiž v roce 2022 získala.... Mno letos urč...
To bolo v časoch,ked WWE mala ešte gule...

Reklama

Měl by podle vás Undisputed WWE Universal šampion Roman Reigns zamířit do Hollywoodu?

Reklama

WWE Novinky

AEW Novinky

Mohlo by vás zajímat