WWE vysvětlila, proč přišla s novým zákazem pro své hvězdy

Včera jsme vás informovali, že Vince McMahon vydal minulý týden nařízení, podle kterého už hvězdy WWE nemohou „spolupracovat s externími třetími stranami”, což zahrnuje platformy jako Cameo a Twitch.

Hvězdy WWE mají 30 dní (do 2. října) na to, aby ukončily své působení na těchto platformách. Ti, kteří poruší toto nařízení mohou být potrestáni finančně, suspendováni nebo dokonce propuštění.

Jelikož tento zákaz vyvolal velkou vlnu negativních reakcí, vydala WWE oficiální vyjádření k tomuto svému kroku:

„Podobně jako Disney a Warner Bros., WWE vytváří, propaguje a investuje do svého duševního vlastnictví, tj. jmen hvězd jako The Fiend Bray Wyatt, Roman Reigns, Big E nebo Braun Strowman. Právě kontrola a využití těchto charakterů umožňuje společnosti WWE zvyšovat příjmy, což zase umožňuje kompenzovat hvězdy na nejvyšších úrovních v odvětví sportovní zábavy. Pro úspěch naší společnosti je nezbytně nutné chránit naše největší aktiva a navazovat partnerství s třetími stranami na úrovni celé společnosti, nikoli na individuální úrovni, což v důsledku přinese větší hodnotu všem zúčastněným.”

Zatím stále není zcela zřejmé, zda hvězdy WWE mohou tento zákaz obejít tím, že své účty přejmenují a nebudou používat jména svých charakterů z WWE. Je ale možné, že jejich kontrakty jim to neumožní.

Například Paige už přejmenoval svůj účet na Twitchi a prohlásila, že určitě neukončí své působení na této platformě. Nepřímo naznačila, že pokud si bude muset vybrat mezi WWE a Twitchem, tak si zřejmě vybere Twitch. Z vyjádření WWE je zřejmé, že hvězdy WWE budou moci působit na platformách třetích stran, ale bude muset jít o dohodu na úrovni celé společnosti, ne individuálně.

Jde o podobný krok, pro jaký se rozhodla organizace UFC, kde fighter už nemůže mít individuálně dohodnuté sponzory.

Wrestling Observer tvrdí, že tento nový zákaz ze strany WWE se s největší pravděpodobností nebude týkat placených podcastů a ani účtů na YouTube.


Komentáře (0)

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

  1. Přidání komentáře jako host. Zaregistrujte se nebo se přihlaste ke svému účtu.
0 znaky
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

Reklama

Reklama

Díky za vysvětlení. Ale je škoda, že nebudou do hry zařazení ti, o kte...
To nie je chyba, oni boli v NXT a hra bude mat roster z doby, kedy tam...
Mrzí mě, že tam není Carlito, C. M. Punk, Dragon Lee, Jade Cargill, Ni...
Joker uveřejnil komentář v Možný plán WWE pro zařazení Jade Cargill
Já se začínám bát toho že ji často neuvidíme že se s ní stane taková s...
N a Vince McMahona už asi kvůli jeho jednání nemá slov nikdo.... Té h...

Reklama

Plánujete si koupit novou videohru WWE 2K24?

Reklama

WWE Novinky

AEW Novinky