WWE začala být populární po roce 1980, tehdy ještě jako WWF. Největší hvězdou byl Hulk Hogan, který byl v hlavních tahácích několika prvních WrestleManií a byl zde ve spousta památných zápasech s dalšími hvězdami (na WrestleManii 3 proti André the Giantovi nebo na WrestleManii 6 proti Ultimate Warriorovi).

Další velké hvězdy byly "Macho Man" Randy Savage, "Rowdy" Roddy Piper, Ted DiBiase, Ricky Steamboat, The Iron Sheik, Ric Flair a Sgt. Slaughter. V WWF nastala po roce 1993 krize a spousta známých jmen odešlo do konkurenční společnosti WCW. WWE tak začala budovat nové hvězdy, např. The Undertakera, Shawna Michaelse, Breta Harta, Diesela nebo Razora Ramona. WWF začala produkovat Monday Night Raw a WCW na to zareagovala Monday Night Nitrem, které se vysílalo ve stejnou dobu a tak WWF a WCW bojovaly o diváky. WCW měla převahu a WWF tak se dostala ke zrodu Attidude éry. WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW.

Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností. Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE. Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon. Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě.

SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.Od roku 2018 WWE ztrácí přibližně přes 100 pracovníku,což znamená že v roce 2029 by měla WWE zkrachovat. WWE má několik opakujících se týdenních shows, v těchto shows vznikají příběhy, které se vyřizují na placených akcích.V každé show vystupuje takzvaný roster Raw - Největší týdenní show, vysílá se v pondělí živě. První epizoda byla odvysílána v roce 1993, od roku 2012 trvá tři hodiny. Uskutečnují se zde zápasy i slovní konfrontace. Smackdown Live - Druhá největší týdenní show, vysílá se v úterý živě. První epizoda byla odvysílana v roce 1999, mezi lety 2002 - 2011 byla brána jako 2 show s vlastním rosterem...obnova tohoto systému se uskutečnila v červenci roku 2016 jako Raw.

Trvá 2 hodiny a od roku 2016 se vysílá živě na stanici USA Network.. Stejně jako v Raw se zde uskutečnují včetně zápasů i slovní konfrontace. Main Event - Show dostupná na stanici WWE Network. První epizoda byla odvysílána v roce 2012. Trvá hodinu, uskutečnují se zde hlavně zápasy a občas slovní konfrontace.Natáčí se před show RAW 205 Live - Vysílá se živě v úterý po SmackDownu.V této show vystupuji takzvané cruiserweight váhy.Show má 45 minut NXT - Natáčí se několik týdnů dopředu, vysílá se ze záznamu ve středu. Funguje jako vývojové centrum WWE pro budoucí talenty, má i vlastní tituly. Show trvá hodinu a uskutečnují se tu jak zápasy, tak konfrontace. Wrestleři z NXT se objevují jen zde a neobjevují se v ostatních shows, potom co jsou připraveni, jsou z NXT odesláni do hlavních shows. NXT UK - Jedná se o show kde zápasí wrestleři z Velké Británie.Show má své vlastní tituly. Každý měsíc se uskuteční placená akce, na těchto akcích jsou zápasy o titul a vyřizují se zde spory. Největší placenou akcí je WrestleMania, ta se koná na stadionech, které pojmou i 80 tisíc fanoušků.

Každá placená akce se koná jen jednou ročně a jsou akce které jsou speciální druhem zápasů, placené akce jako Hell in a Cell, Survivor Series, Extreme Rules, Summerslam, Wrestemania, FastLane, Payback, Clash of Champions, Royal Rumble, Money in the Bank, Battleground, Elimination Chamber, TLC, Backlash. Wrestleři také zápasí pouze pro fanoušky v aréně, dvě takové show se událi i v České republice v roce 2009 a 2018 . Wrestleři každý týden odzápasí zhruba 3-5 zápasů.

Report z WWE Live Eventu: Hvězdy světového wrestlingu v Praze

Po 9 letech se fanoušci v České republice konečně dočkali návratu hvězd WWE. Zatímco před 9 lety do Prahy zavítal roster RAW, tentokrát k nám přicestovaly hvězdy modré show. Přinášíme vám souhrnu reportáž o tom, co se na této akci událo.

O2 arena se pro návštěvníky otevřela od 16:00, takže byl dostatek času si zakoupit občerstvení nebo nějaký WWE merch. Show začínala téměř přesně v 17:00, ale tentokrát nás nečekalo příjemné překvapení jako před 9 lety, kdy se Lilian Garcia naučila krátký pozdrav v češtině.

Nebyl čas se flákat a tak se okamžitě přešlo do akce a otevíracím zápasem celé show byl SmackDown Tag Team Triple Threat Championship Match - The Bludgeon Brothers (c) vs. The Usos vs. The New Day. Od nástupu The New Day bylo zřejmé, že i když O2 arena není ani zdaleka zaplněná, fanoušci se přišli opravdu bavit wrestlinogem a připravili fantastickou kulisu.

Zápas obsahoval několik velkých spotů tak, aby se předvedly všechny týmy a podle očekávání zvítězili obhájci týmových titulů, The Bludgeon Brothers.

Škoda jen, že úvod show nebyl dobře zvládnut ze strany bezpečnostní služby, která nejprve umožnila velké skupině fanoušků přijít až k barikádě, a pak je musela vyhánět. Došlo k několika incidentům, kdy bezpečnostní služba někdy až zbytečně agresivně a necitlivě přistupovala k fanouškům, kteří se chtěli dostat k hvězdám WWE co nejblíže. Naštěstí se ale pak situace uklidnila a problémy se neopakovaly.

Po týmovém zápase hned následoval zápas Sin Cara vs. Shelton Benjamin. Fanoušci opět vytvořili skvělou atmosféru a svým skandováním podporovali každého kdo byl v ringu - a to doslova, protože skandování svého jména se dočkal i rozhodčí Charles Robinson.

Zápas v odlehčené až místy komediální atmosféře nakonec vyhrál Shelton Banjamin, ale Sin Cara byl i tak vyprovozen do zákulisí silným potleskem a ovacemi.

Na řadu přišel první ženský zápas, přičemž šlo o Handicap Match - Asuka & Naomi vs. Lana, Peyton Royce & Billie Kay. Při nástupu Lany začali fanoušci skandovat „Rusev Day”, ale Lana dala okamžitě najevo, že toto má být její den - což vedlo ke skandování „Lana's Day”.

Zápas to nebyl ničím extra výjimečný, ale svůj účel splnil - bylo se na co dívat a fanoušky bavil.

Čtvrtým zápasem a zároveň posledním před přestávkou byl týmový zápas Daniel Bryan & Tye Dillinger vs. Big Cass & The Miz, který získal při svém nástupu od fanoušků velký pop a skandování „Welcome Back”, jelikož The Miz byl ústřední hvězdou, která propagovala show RAW v Praze v roce 2009.

Kromě toho byl The Miz ochoten také improvizovat, když se fanoušci skandováním dožadovali právě jeho vstupu do ringu. I když to ještě nebylo v plánu, žádal od Big Casse, aby ho pustil do ringu, což také udělal, ale The Miz okamžitě vrátil do hry Big Casse a tím posílil svůj charakter záporáka, i když získal babyface ovace, které by mu Roman Reigns mohl jenom závidět, jelikož O2 arenou se začalo ozývat bučení už jen při jeho záběrech na obrazovce.

Zápas ale jinak šel převážně v zaběhlých kolejích, kdy Cass a The Miz útočili na Dillingera a nechtěli mu umožnit střídání a pustit tak do zápasu Daniela Bryana. Dillinger byl povzbuzován fanoušky jeho typickým skandování „ten”, akorát v češtině, tedy „deset”, takže pravděpodobně na začátku ani netušil, co fanoušci skandují.

Samozřejmě podle očekávání se nakonec do zápasu dostal Daniel Bryan, který zajistil vítězství pro svůj tým a mohla vybuchnout „YES!" mánie. Se skandováním „YES!" a „Ten (deset)” tak skončila první část show.

Přibližně 15 minutová přestávka měla sloužit k tomu, aby si fanoušci odpočinuli, zašli si koupit občerstvení nebo merch. Pro ty, kteří zůstali sedět na svých místech připravila WWE několik mini-her na obrazovce.

Po skončení přestávky nás čekal zápas o U.S. titul - Jeff Hardy (c) vs. Rusev. Právě druhý jmenovaný získal od fanoušků v O2 aréně obrovský pop, i když při stvárňovaní heel charakteru se stále snažil podporu fanoušků otočit na bučení. Příležitostně se mu dařilo, ale jinak jednoznačně převládalo skandování „Rusev Day".

Jeff Hardy měl také velkou podporu fanoušků a dokázal zvítězit poté, co předvedl Swanton Bomb.

Po zápase o U.S. titul byl další na řadě zápas o SmackDown Women's titul - Carmella (c) vs. Becky Lynch, který nenabídl nic, co by nějak stálo za zmínku. Někdy se v ringu více ječelo, než zápasilo, ale jinak šlo o standardní zápas s předvídatelnými koncem. Becky Lynch sice zvítězila, ale pouze přes diskvalifikaci, aby titul zůstal Carmelle.

Před hlavním tahákem celé této pražské show, kterým byl zápas AJ Styles, Luke Gallows & Karl Anderson vs. Sheamus, Cesaro & Shinsuke Nakamura přišlo ještě za celou WWE a všechny její hvězdy poděkování fanouškům a poslední zápas mohl začít.

WWE šampion AJ Styles patřil k největším tahákům celé této show a jeho nástup to potvrdil, jelikož se mu dostalo obrovských ovací od fanoušků. I tento zápas se nesl v odlehčené až místy komické atmosféře, což je pro Live Eventy typické, proto mnohé hvězdy WWE mají radši zápasy na Live Eventech, než na TV nebo PPV shows. Podle očekávání vítězství pro svůj tým zařídil právě WWE šampion AJ Styles.

Po zápase se ještě AJ Styles, Luke Gallows a Karl Anderson fotili s fanoušky při barikádě a to byl definitivní konec celé této show.

Závěrečné hodnocení:

Jak tedy celou tuto show zhodnotit? Atmosféra, kterou fanoušci v aréně vytvořili byla skvělá i přes nižší návštěvnost. Je velká škoda, že se nepodařilo prodat více lístků, protože pokud chceme, aby sem WWE jezdila pravidelněji, než jednou za 9 let, pouze skvělá atmosféra nestačí. Čísla nepustí a prodej je vždy hlavním ukazatelem zájmu a úspěšnosti dané show. Věříme ale, že každý fanoušek si show užil a má zážitek na celý život, především ten, pro kterého to byla první WWE show vůbec.

WWE ohlašuje hned po skončení Live eventů v Německu či Španělsku návrat ještě letos v listopadu / novembri, ale v případě show v Praze jsme se ničeho takového nedočkali. Samozřejmě očekávat návrat WWE ještě letos by bylo asi naivní.

Včerejší show byla tedy skvělá ze strany vystupujících, ale stejně tak i fanoušků, takže pokud bychom měli dát nějaké konkrétní hodnocení, udělili bychom této show 4/5.

WWE Raw (také stylizováno jako Monday Night Raw) je sportovní zábavní televizní pořad od WWE, který se ve Spojených státech vysílá na USA Network. Show ve Spojených státech debutovala 11. ledna 1993 na USA Network. Zde se vysílala do roku 2000 do té doby, než byla přesunuta na televizní kanál TNN, později Spike TV.

V roce 2005 se přesunula opět na USA Network. Již od své první epizody v roce 1993 se Raw vysílá každý pondělní večer. Show Raw je díky své bohaté historii všeobecně vnímána jako nejlepší program od společnosti WWE, má vysoké ratingy a týdenní tříhodinové vysílání. Je to pátá nejdéle běžící týdenní wrestlingová show v historii. Nejdéle běžící wrestlingové show jsou WCW Saturday Night (28 let), WCW WorldWide (26 let), Wrestling at the Chase (24 let) a World of Sport (20 let). Od své první epizody byla show WWE Raw vysílána ve 197 různých arénách v 165 městech a velkoměstech v 9 různých národech (Spojené státy, Kanada, Spojené království, v roce 2005 Afghánistán, v roce 2006 Irák pro speciální Tribute to the Troops, v roce 1997 Německo, v roce 2005 Japonsko, v roce 2007 Itálie a v roce 2011 Mexiko).

Show se v současné době vysílá s tří týdenním zpožděním v Jižní Africe na soukromém vysílání E.tv v neděli večer v 17:00. Po své 1000. epizodě, která byla odvysílána 23. července 2012, se show Raw změnila v tříhodinové vysílání které dříve platilo pouze pro speciální epizody.Od 19.7 má RAW vlastní roster po rozdělení značek. Během 1000. epizody Raw, debutovala jako nová úvodní znělka skladba "Tonight is the Night" od Jima Johnstona, zatímco "The Energy" od Shinedown slouží jako druhá znělka. Od 16. listopadu 2009 do 23. července 2012 byla úvodní znělka pro Raw "Burn It to the Ground" od Nickelback.

Před tímto songem sloužila skladba "...To Be Loved" od Papa Roach a byla užívána od 9. října 2006 a "Across The Nation" od The Union Underground od 1. dubna 2002 do 2. října 2006. Rapová verze "Thorn In Your Eye" od Scotta Iana ze skupiny Anthrax byla úvodní znělka od roku 1998 do 25. března 2002. Od 10. března 1997 byla dvouhodinová show Raw rozdělena do dvou částí: Raw Is War a Raw Zone, jedna část trvala jednu hodinu. Nicméně, od 1. října 2001 se první část změnila na Raw a druhá na Raw Zone. 17. května 2012 WWE a USA Network oznámili, že se Raw bude pravidelně každý týden vysílat tři hodiny. Profesionálny wrestling (skrátene pro wrestling alebo wrestling) je forma športu a performatívneho umenia kombinujúca atletické a divadelné prvky. Je organizovaný prostredníctvom rôznych podujatí, počas ktorých zápasníci bojujú o tituly tak, ako je to v bojovných športoch. Ide o jedinečnú formu športovej disciplíny založenú na klasickom zápasení, ktorá je obohatená o moderné prvky z viacerých bojových umení a akrobatické manévre.

Ďalším špecifickým aspektom wrestlingu sú zápasy obsahujúce improvizované zbrane. Výsledky zápasov su pripravene s cieľom zvýšiť hodnotu zábavy a uskutočniť všetky bojové manévre tak, aby sa znížilo riziko zranenia. Pôvod wrestlingu je v Severnej Amerike, kde bol zo začiatku súčasťou rôznych karnevalových a estrádnych predstavení. Neskôr sa z neho stal samostatný žáner, ktorý značne zmenil svoju počiatočnú podobu. Dnes je wrestling súčasťou multimiliónového zábavného priemyslu. Najväčšou wrestlingovou organizáciou súčasnosti je World Wrestling Entertainment (WWE) so sídlom v USA, ktorá odkúpila viacero menších spoločností, rovnako ako konkurenčné World Championship Wrestling (WCW) a Extreme Championship Wrestling (ECW) v roku 2001. Ďalšou významnou spoločnosťou je Total Nonstop Action Wrestling (TNA).

Neustále rastie popularita nezávislej organizácie Ring of Honor. V Mexiku majú najvýznamnejšie postavenie Consejo Mundial de Lucha Libre a Asistencia Asesoría y Administración, v Japonsku sú to najmä New Japan Pro Wrestling, All Japan Pro Wrestling a Pro Wrestling NOAH.

REKLAMA
 
 

Doporučujeme


Komentáře (0)

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

  1. Přidání komentáře jako host. Zaregistrujte se nebo se přihlaste ke svému účtu.
0 znaky
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

Reklama

WrestleMania
WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW. Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností.
Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE.
Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon.
Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě. SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.

WrestlingShop

Reklama

V současnosti a za poslední dobu je to nejlepší, co WWE potkalo, že se...
"Utajit" to se vždycky jenom tak říká, to dělají z lídí idioty. Ve sku...
Záhadou? to není záhada ale evidentní. NXT je show pro vývojové talent...
Tak nějak se sám sebe ptám o co ti vlastně jako jde? Co to sleduju tak...
Já jako nechápu,. na co čekal celou dobu ? Až bude starej a sotva se m...

Reklama

Líbí se vám nový entrance set, který začala WWE používat pro své hlavní shows (RAW, SmackDown a PPV)?

WWE má několik opakujících se týdenních shows, v těchto shows vznikají příběhy, které se vyřizují na placených akcích.V každé show vystupuje takzvaný roster
Raw - Největší týdenní show, vysílá se v pondělí živě. První epizoda byla odvysílána v roce 1993, od roku 2012 trvá tři hodiny. Uskutečnují se zde zápasy i slovní konfrontace.
Smackdown Live - Druhá největší týdenní show, vysílá se v úterý živě. První epizoda byla odvysílana v roce 1999, mezi lety 2002 - 2011 byla brána jako 2 show s vlastním rosterem...obnova tohoto systému se uskutečnila v červenci roku 2016 jako Raw. Trvá 2 hodiny a od roku 2016 se vysílá živě na stanici USA Network.. Stejně jako v Raw se zde uskutečnují včetně zápasů i slovní konfrontace.
Main Event - Show dostupná na stanici WWE Network. První epizoda byla odvysílána v roce 2012. Trvá hodinu, uskutečnují se zde hlavně zápasy a občas slovní konfrontace.Natáčí se před show RAW
205 Live - Vysílá se živě v úterý po SmackDownu.V této show vystupuji takzvané cruiserweight váhy.Show má 45 minut
NXT - Natáčí se několik týdnů dopředu, vysílá se ze záznamu ve středu. Funguje jako vývojové centrum WWE pro budoucí talenty, má i vlastní tituly. Show trvá hodinu a uskutečnují se tu jak zápasy, tak konfrontace. Wrestleři z NXT se objevují jen zde a neobjevují se v ostatních shows, potom co jsou připraveni, jsou z NXT odesláni do hlavních shows.
Každý měsíc se uskuteční placená akce, na těchto akcích jsou zápasy o titul a vyřizují se zde spory. Největší placenou akcí je WrestleMania, ta se koná na stadionech, které pojmou i 80 tisíc fanoušků. Každá placená akce se koná jen jednou ročně a jsou akce které jsou speciální druhem zápasů, placené akce jako Hell in a Cell, Survivor Series, Extreme Rules, Summerslam, Wrestemania, FastLane, Payback, Clash of Champions, Royal Rumble, Money in the Bank, Battleground, Elimination Chamber, TLC, Backlash.
Wrestleři také zápasí pouze pro fanoušky v aréně, dvě takové show se událi i v České republice v roce 2009 a 2018 . Wrestleři každý týden odzápasí zhruba 3-5 zápasů.

Novinky

Mohlo by vás zajímat