Dwayne „The Rock” Johnson během stávky věnoval SAG-AFTRA historickou částku

Odborový svaz herců čítající 160 tisíc členů ve čtvrtek vyhlásil bezprecedentní stávku proti filmovým a televizním společnostem. The Rock se rozhodl odbory výrazně podpořit finančním darem.

Celostátní rada jednomyslným hlasováním schválila doporučení ke stávce navržené vyjednávacím výborem. Podle stanovených pravidel mají členové po dobu trvání stávky zakázáno navštěvovat filmové premiéry, účastnit se rozhovorů, chodit na předávání cen nebo filmové festivaly, a dokonce i propagovat jakékoli projekty na sociálních sítích nebo v podcastech.

Stávka vede k úplnému zastavení filmových a televizních produkcí, ale její důsledky jsou dalekosáhlé a přesahují pouhé zabránění hercům chodit na plac. Přitom samozřejmě nejde jen o herce – v souvislosti se zastavením produkcí jsou teď bez práce všichni filmaři a všechny profese, které jsou na place potřeba. Obecně jde o takřka bezprecedentní zastavení celé hollywoodské mašinérie (scenáristé a herci společně stávkovali naposled v roce 1960) a bude nesmírně zajímavé sledovat, jak dlouho to obě strany vydrží.

Server Variety uvádí, že Dwayne „The Rock” Johnson věnoval nezveřejněnou sedmimístnou částku nadaci SAG-AFTRA, která poskytuje finanční podporu stávkujícím členům během přerušení práce.

Nadace, která je spojena s odbory, ale není jejich oficiální součástí, má program nouzové finanční pomoci, který podle Variety díky Johnsonovu daru pomůže tisícům členů odborů.

REKLAMA
 
 

Komentáře (0)

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

  1. Přidání komentáře jako host. Zaregistrujte se nebo se přihlaste ke svému účtu.
0 znaky
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

Reklama

Reklama

KabanRkO uveřejnil komentář v Brock Lesnar bude přidán do WWE 2K25
Tak to opravdu čumím, že tento profil ještě běží! Po tolika letech ? J...
Tenhle šašek je stejný šašek jako Bartoš z Pirátů ...
Turnaje od AEW nezklamou, za mě velká pochvala. Bezvadný večer plný a...
No jo ale všimli jste si že od té doby R-Truth už dlouho nebyl v ringu...
LGs uveřejnil komentář v Kdy WWE schválila návrat Brocka Lesnara?
Ano na 3-4 roky podepsal kontrakt. Těším se na Bron vs Brock ? na WM42...

Reklama

Těšíte se na návrat AJ Lee do WWE?

Reklama

WWE Novinky

AEW Novinky