WWE začala být populární po roce 1980, tehdy ještě jako WWF. Největší hvězdou byl Hulk Hogan, který byl v hlavních tahácích několika prvních WrestleManií a byl zde ve spousta památných zápasech s dalšími hvězdami (na WrestleManii 3 proti André the Giantovi nebo na WrestleManii 6 proti Ultimate Warriorovi).

Další velké hvězdy byly "Macho Man" Randy Savage, "Rowdy" Roddy Piper, Ted DiBiase, Ricky Steamboat, The Iron Sheik, Ric Flair a Sgt. Slaughter. V WWF nastala po roce 1993 krize a spousta známých jmen odešlo do konkurenční společnosti WCW. WWE tak začala budovat nové hvězdy, např. The Undertakera, Shawna Michaelse, Breta Harta, Diesela nebo Razora Ramona. WWF začala produkovat Monday Night Raw a WCW na to zareagovala Monday Night Nitrem, které se vysílalo ve stejnou dobu a tak WWF a WCW bojovaly o diváky. WCW měla převahu a WWF tak se dostala ke zrodu Attidude éry. WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW.

Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností. Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE. Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon. Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě.

SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.Od roku 2018 WWE ztrácí přibližně přes 100 pracovníku,což znamená že v roce 2029 by měla WWE zkrachovat. WWE má několik opakujících se týdenních shows, v těchto shows vznikají příběhy, které se vyřizují na placených akcích.V každé show vystupuje takzvaný roster Raw - Největší týdenní show, vysílá se v pondělí živě. První epizoda byla odvysílána v roce 1993, od roku 2012 trvá tři hodiny. Uskutečnují se zde zápasy i slovní konfrontace. Smackdown Live - Druhá největší týdenní show, vysílá se v úterý živě. První epizoda byla odvysílana v roce 1999, mezi lety 2002 - 2011 byla brána jako 2 show s vlastním rosterem...obnova tohoto systému se uskutečnila v červenci roku 2016 jako Raw.

Trvá 2 hodiny a od roku 2016 se vysílá živě na stanici USA Network.. Stejně jako v Raw se zde uskutečnují včetně zápasů i slovní konfrontace. Main Event - Show dostupná na stanici WWE Network. První epizoda byla odvysílána v roce 2012. Trvá hodinu, uskutečnují se zde hlavně zápasy a občas slovní konfrontace.Natáčí se před show RAW 205 Live - Vysílá se živě v úterý po SmackDownu.V této show vystupuji takzvané cruiserweight váhy.Show má 45 minut NXT - Natáčí se několik týdnů dopředu, vysílá se ze záznamu ve středu. Funguje jako vývojové centrum WWE pro budoucí talenty, má i vlastní tituly. Show trvá hodinu a uskutečnují se tu jak zápasy, tak konfrontace. Wrestleři z NXT se objevují jen zde a neobjevují se v ostatních shows, potom co jsou připraveni, jsou z NXT odesláni do hlavních shows. NXT UK - Jedná se o show kde zápasí wrestleři z Velké Británie.Show má své vlastní tituly. Každý měsíc se uskuteční placená akce, na těchto akcích jsou zápasy o titul a vyřizují se zde spory. Největší placenou akcí je WrestleMania, ta se koná na stadionech, které pojmou i 80 tisíc fanoušků.

Každá placená akce se koná jen jednou ročně a jsou akce které jsou speciální druhem zápasů, placené akce jako Hell in a Cell, Survivor Series, Extreme Rules, Summerslam, Wrestemania, FastLane, Payback, Clash of Champions, Royal Rumble, Money in the Bank, Battleground, Elimination Chamber, TLC, Backlash. Wrestleři také zápasí pouze pro fanoušky v aréně, dvě takové show se událi i v České republice v roce 2009 a 2018 . Wrestleři každý týden odzápasí zhruba 3-5 zápasů.

Exkluzivní rozhovor se spoluzakladatelem VcV Original Wrestling

„Král Slova Kuba” Jakub Pešek

Minulý týden jsme vám přinesli pozvánku na speciální event VcV Wrestlingu u příležitosti 10. výročí této organizace - ZDE.

V souvislosti s tím zde pro vás máme rozhovor s jedním ze zakladatelů VcV Wrestlingu, kterým je Jakub Pešek a.k.a Král Slova Kuba.

Minulý rok jsme měli možnost našim čtenářům přinést exkluzivní rozhovor s tvým bratrancem (Rudolf Kolínský) - ZDE. Prozradil, že ani tak úplně neví, kdy vznikl nápad na vytvoření VcV. Jak jsi na tom ty? Pamatuješ si, jak a kdy vznikla myšlenka vytvoření tohoto projektu?

Byl to běh na dlouhou trať, jelikož se jednalo o dětský sen a to udělat alespoň jednu veřejnou wrestlingovou show před publikem. Reálně jsme o tom začali přemýšlet v letech 2007 – 2010, kdy jsme zveřejňovali, dnes již kultovní, bitky ze zahrady. V roce 2011 nám kamarád Balů nabídl vystoupení ve Sluhách na akci Rock Kodiaka, které se mělo konat o rok později. A tak jsme dostali jeden rok na přípravu a tím to všechno začalo…

VCV Wrestling

Už ze zmíněného rozhovoru s tvým bratrancem víme, že jsi spoluzakladatel VcV. Co všechno máš aktuálně na starosti?

Moje aktuální pozice ve VcV je prozatimní generální manažer ( společně s Koldou ), hlavní rozhodčí, moderátor a v současné době jsem se částečně vrátil zpět do ringu jako wrestler. Za oponou jsem textař, sestavuji popisky na příspěvky, videa a oznámení.

Proč Král Slova? Z čeho vychází tvoje přezdívka?

Moje přezdívka Král Slova vznikla už vlastně v dětství, protože vždycky jsem byl velmi výřečný člověk. A taky miluji „slova” a to v každé podobě. Rád píšu různé texty, dříve jsem psal písně a básně. Ve wrestlingu jsem se vždy rád zajímal o management, tedy hlavně o ty co drží v ruce mikrofon jako Vince McMahon, Eric Bischoff a Paul Heyman.

VCV Wrestling

Nyní budete slavit 10. výročí. Můžeš představit našim čtenářům, co všechno plánujete na výroční show?

Tak plány jsou velké, chceme představit plno hostů, ať už to jsou lidé z celé historie VcV, tak i hosty ze zahraničí a to konkrétně evropské wrestlery. Chceme nabídnout kvalitní zápasy jako je Last Man Standing match Sebastien vs. Patriot, luxusní mezinarodní triple threat match SkullEvil vs. Ricky Sky vs. thePoison, zápas o nové VcV Tag Team tituly, kde budu v týmu s Koldou proti týmu, který je překvapením. Čeká nás také oznámení nového generálního manažera, souboj o VcV Hardcore championship a samozřejmě MAIN EVENT o VcV championship Sedum Mused vs. Asara. Věřím, že se show povede a bude se fanouškům líbit.

VCV Wrestling

Deset let je opravdu dlouhá doba. Určitě přišly i horší časy a nějaké překážky, chtěl jsi s tím někdy během těch deseti let skončit?

Tak myšlenky byly různé, ale nikdy jsem to vzdát nechtěl. Chtěl jsem vždy pro VcV to nejlepší, aby fungovalo a rostlo. Je jasné, že to nejde vždy podle plánu, ale jsem na VcV hrdý, kde je teď a že je tady 10 let. Patřím spíše k těm lidem, co ty odchody lidem rozmlouvá a vždy, když má něco nebo někdo skončit, tak mě to velmi mrzí, i když to samozřejmě nedám navenek znát. Tohle je nás wrestling a naše práce. Je to práce všech, každý kdo tady byl a dal ruku k dílu je pro mě hrdina, je pro mě důležitý, protože se zapsal do historie prvního českého wrestlingu. A jak víte, tak s klukama moc času netrávím a tak spoustu věcí sleduji z druhé řady, ale tam, kde je to teď je prostě znakem extrémně dlouhé cesty, která jede už deset let a jede dál. VcV WRESTLING je pro mě jako vlastní dítě a skončit znamená vzdát se dítěte a to prostě nemůžu udělat. Je to můj život…

Co považuješ za dosud největší úspěch vaší organizace?

10 LET ŽIVOTA Na začátku nikdy nikdo nevěděl, co se stane a jestli to bude fungovat. Začátky byly složité a velmi těžké, ale povedlo se a tady je teď úplně jiný VcV, který je našlapaný, na úrovni a žije dál. Přežili jsme, žijeme a budeme žít dál.

Už dávno to nejsou jen wrestlingové shows, ale svým fanouškům se snažíte přinášet i další obsah, jako například různá videa nebo podcast. Jaká je vize pro VcV do dalších let. Čeho byste chtěli dosáhnout?

Tak těch vizí je vždycky hodně, ale určitě chceme růst a dostat se do podvědomí nových fanoušků a rozšířit fanouškovskou základnu. Zlepšovat se, nikdy nesmíte usnout na vavřínech. Nesmíme také zapomenout na nové talenty, těch je vždycky málo a my je potřebujeme. Další takový milník by byl „ kontrakt ” s nějakou televizí a udělat produkci pravidelné wrestlingové show, to by byl nářez.

VCV Wrestling

Co je z tvého pohledu nejnáročnější pro zrealizování wrestlingové show u nás v ČR?

Odvaha, věrit a jít si tvrdě za svým snem. Nikdy to nevzdávat, protože postavit se proti všem těm problémům a tlaku okolí, tak to je to nejnáročnější k tomu, aby se ta show uskutečnila. Když je člověk vyrovnaný a je si jistý v tom co dělá, tak to ostatní už jsou jen maličkosti.

Pokud by si do VcV mohl přivést jednu světovou hvězdu wrestlingu, kdo by to byl a proč?

TRIPLE H – je to nejlepší wrestler na světě, skvělý talker a showman a jeden z nejlepších světových šampionů. Tohle kdyby se stalo, tak by to bylo jako zázrak a nakoplo by nás to až na vrchol.

VCV Wrestling

Jak to máš se sledováním wrestlingu? Sleduješ ty největší eventy a pravidelné televizní shows, nebo už na to není tolik času?

Světový wrestling sleduju, ale ne tak hladově jako třeba před 15 lety. Prostě ta doba je jinde a já jsem příznivcem old school éry ( tedy hlavně Attitude, Ruthless Agression ). Jednu dobu jsem pravidelně sledoval AEW a pak se snažil i na pravidelné bázi WWE, ale moc mi tam chybí ty příběhy, ten Hollywood. Mám rád wrestling jako celkovou show, která je promyšlená a je to vlastně takový život v životě. Kouknu se rád na Summer Slam, Royal Rumble a Wrestlemanii. Sleduju zápasy veteránů jako je Triple H, Edge, Undertaker a Randy Orton.

Pokud by měl někdo zájem aktivně začít s wrestlingem. Může vás kontaktovat? A co bys poradil každému, kdo o tom uvažuje, ale má obavy, protože nemá vůbec žádné zkušenosti?

Tak určitě nás kontaktovat může, pořádáme nábory a také tréninky pro nováčky. Doporučil bych každému to, aby nečekal, že bude do týdne hvězda, tak to nefunguje. Rychlý vzestup znamená rychlý pád. Ty zkušenosti získá skrz tréninkovou cestu a pokud bude člověk dbát na rady kluků ( a vím z vlastní zkušenosti, že umí skvěle poradit ), jak vystupovat na show, v ringu a na tréninku, tak se nemusí bát a stane se plnohodnotným členem VcV. Vím, jak pracují emoce a tak člověk chce všechno hned, je netrpělivý a nemůže se dočkat, ale ten vývoj toho charakteru má svůj čas, než se doladí a dozraje. Nebát se, věřit a vydržet.

VCV Wrestling

Je ještě něco, co by si naším čtenářům chtěl říct?

Chtěl bych Vás určitě pozvat na naší show, která je zároveň oslavou našeho 10. výročí od založení prvního českého wrestlingu.

VcV 10 YEARS ANNIVERSARY

Akce se koná 25.6.2022 od 19:00 v sokolovně Jinonice v Praze.

Vstupenky koupíte zde: http://www.vcv.sokoljinonice.cz/

A pokud Vám to výjde, tak určitě doražte, nebudete litovat. Všichni jste srdečně zváni.

Díky za rozhovor!

VCV Original Wrestling můžete sledovat na jejich webu, Facebooku a YouTubu.


WWE Raw (také stylizováno jako Monday Night Raw) je sportovní zábavní televizní pořad od WWE, který se ve Spojených státech vysílá na USA Network. Show ve Spojených státech debutovala 11. ledna 1993 na USA Network. Zde se vysílala do roku 2000 do té doby, než byla přesunuta na televizní kanál TNN, později Spike TV.

V roce 2005 se přesunula opět na USA Network. Již od své první epizody v roce 1993 se Raw vysílá každý pondělní večer. Show Raw je díky své bohaté historii všeobecně vnímána jako nejlepší program od společnosti WWE, má vysoké ratingy a týdenní tříhodinové vysílání. Je to pátá nejdéle běžící týdenní wrestlingová show v historii. Nejdéle běžící wrestlingové show jsou WCW Saturday Night (28 let), WCW WorldWide (26 let), Wrestling at the Chase (24 let) a World of Sport (20 let). Od své první epizody byla show WWE Raw vysílána ve 197 různých arénách v 165 městech a velkoměstech v 9 různých národech (Spojené státy, Kanada, Spojené království, v roce 2005 Afghánistán, v roce 2006 Irák pro speciální Tribute to the Troops, v roce 1997 Německo, v roce 2005 Japonsko, v roce 2007 Itálie a v roce 2011 Mexiko).

Show se v současné době vysílá s tří týdenním zpožděním v Jižní Africe na soukromém vysílání E.tv v neděli večer v 17:00. Po své 1000. epizodě, která byla odvysílána 23. července 2012, se show Raw změnila v tříhodinové vysílání které dříve platilo pouze pro speciální epizody.Od 19.7 má RAW vlastní roster po rozdělení značek. Během 1000. epizody Raw, debutovala jako nová úvodní znělka skladba "Tonight is the Night" od Jima Johnstona, zatímco "The Energy" od Shinedown slouží jako druhá znělka. Od 16. listopadu 2009 do 23. července 2012 byla úvodní znělka pro Raw "Burn It to the Ground" od Nickelback.

Před tímto songem sloužila skladba "...To Be Loved" od Papa Roach a byla užívána od 9. října 2006 a "Across The Nation" od The Union Underground od 1. dubna 2002 do 2. října 2006. Rapová verze "Thorn In Your Eye" od Scotta Iana ze skupiny Anthrax byla úvodní znělka od roku 1998 do 25. března 2002. Od 10. března 1997 byla dvouhodinová show Raw rozdělena do dvou částí: Raw Is War a Raw Zone, jedna část trvala jednu hodinu. Nicméně, od 1. října 2001 se první část změnila na Raw a druhá na Raw Zone. 17. května 2012 WWE a USA Network oznámili, že se Raw bude pravidelně každý týden vysílat tři hodiny. Profesionálny wrestling (skrátene pro wrestling alebo wrestling) je forma športu a performatívneho umenia kombinujúca atletické a divadelné prvky. Je organizovaný prostredníctvom rôznych podujatí, počas ktorých zápasníci bojujú o tituly tak, ako je to v bojovných športoch. Ide o jedinečnú formu športovej disciplíny založenú na klasickom zápasení, ktorá je obohatená o moderné prvky z viacerých bojových umení a akrobatické manévre.

Ďalším špecifickým aspektom wrestlingu sú zápasy obsahujúce improvizované zbrane. Výsledky zápasov su pripravene s cieľom zvýšiť hodnotu zábavy a uskutočniť všetky bojové manévre tak, aby sa znížilo riziko zranenia. Pôvod wrestlingu je v Severnej Amerike, kde bol zo začiatku súčasťou rôznych karnevalových a estrádnych predstavení. Neskôr sa z neho stal samostatný žáner, ktorý značne zmenil svoju počiatočnú podobu. Dnes je wrestling súčasťou multimiliónového zábavného priemyslu. Najväčšou wrestlingovou organizáciou súčasnosti je World Wrestling Entertainment (WWE) so sídlom v USA, ktorá odkúpila viacero menších spoločností, rovnako ako konkurenčné World Championship Wrestling (WCW) a Extreme Championship Wrestling (ECW) v roku 2001. Ďalšou významnou spoločnosťou je Total Nonstop Action Wrestling (TNA).

Neustále rastie popularita nezávislej organizácie Ring of Honor. V Mexiku majú najvýznamnejšie postavenie Consejo Mundial de Lucha Libre a Asistencia Asesoría y Administración, v Japonsku sú to najmä New Japan Pro Wrestling, All Japan Pro Wrestling a Pro Wrestling NOAH.

DoporučujemeKomentáře (0)

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

  1. Přidání komentáře jako host.
0 znaky
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

Reklama

WrestleMania
WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW. Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností.
Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE.
Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon.
Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě. SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.

Reklama

HardcoreSabu uveřejnil komentář v Velký spoiler z hlavního taháku WWE Royal Rumble
Strašne sa mi páčilo že to ako Sami treskol Romana so stoličkou, vypad...
LegendKiller uveřejnil komentář v WWE RAW (16.01.2023)
Díky jste boží.
admin uveřejnil komentář v WWE RAW (16.01.2023)
Změněno ...
LegendKiller uveřejnil komentář v WWE RAW (16.01.2023)
Nešlo by vrátit zpátky starý přehrávače videí? Protože tenhle typ kde ...

Reklama

Který z vítězů Royal Rumble zápasu podle vás uspěje v titulovém zápase na WrestleManii 39?

Reklama

WWE Novinky

AEW Novinky

Mohlo by vás zajímat