Novinky o soudním procesu kvůli tetováním Randyho Ortona ve videohrách

Umělkyně Catherine Alexander, která vytvořila tetování Randyho Ortona žaluje WWE, Take-Two Interactive, 2K Games, 2K Sports, Visual Concepts Entertainment, Yuke’s Co., a Yuke’s LA za jejich zobrazení ve videohrách.

Jde o žalobu kvůli porušování autorských práv, protože Catherine Alexander tvrdí, že všechna tetování jsou jejím uměleckým dílem, a je tedy vlastníkem autorských práv.

Pro server TMZ uvedla, že v roce 2009 jí WWE nabídla pouze 450 dolarů za autorská práva, což pochopitelně odmítla.

Jelikož nedošlo k žádné dohodě, tak se celá tato záležitost dostala až k soudu.

PWInsider informoval, že Randy Orton, který je v tomto procesu veden jako svědek vypovídal tuto středu před soudem téměř tři hodiny.

Druhá strana tvrdí, že Orton má implicitní licenci na opětovné vytvoření svého tetování a že používání digitálních úprav tetování spadá pod „fair use”.

Společnost 2K Games nedávno vyhrála jinou podobnou žalobu, ve které soudce rozhodl, že společnost může legálně reprodukovat tetování profesionálních sportovců ve sportovních hrách.

Pokud však Catherine Alexander uspěje a soud by jí dal za pravdu, tak by tetovací umělci mohli teoreticky podat žalobu na jakoukoli veřejně známou osobu, která má své tetování znovu vytvořené ve videohře nebo animovaném seriálu a tak podobně.

The Viper je v současnosti mimo WWE, protože kvůli zranění nemůže zápasit. Do ringu by se měl vrátit někdy na začátku příštího roku.

REKLAMA
 
 

Komentáře (0)

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

  1. Přidání komentáře jako host. Zaregistrujte se nebo se přihlaste ke svému účtu.
0 znaky
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

Reklama

Reklama

KabanRkO uveřejnil komentář v Brock Lesnar bude přidán do WWE 2K25
Tak to opravdu čumím, že tento profil ještě běží! Po tolika letech ? J...
Tenhle šašek je stejný šašek jako Bartoš z Pirátů ...
Turnaje od AEW nezklamou, za mě velká pochvala. Bezvadný večer plný a...
No jo ale všimli jste si že od té doby R-Truth už dlouho nebyl v ringu...
LGs uveřejnil komentář v Kdy WWE schválila návrat Brocka Lesnara?
Ano na 3-4 roky podepsal kontrakt. Těším se na Bron vs Brock ? na WM42...

Reklama

Těšíte se na návrat AJ Lee do WWE?

Reklama

WWE Novinky

AEW Novinky