WWE začala být populární po roce 1980, tehdy ještě jako WWF. Největší hvězdou byl Hulk Hogan, který byl v hlavních tahácích několika prvních WrestleManií a byl zde ve spousta památných zápasech s dalšími hvězdami (na WrestleManii 3 proti André the Giantovi nebo na WrestleManii 6 proti Ultimate Warriorovi).

Další velké hvězdy byly "Macho Man" Randy Savage, "Rowdy" Roddy Piper, Ted DiBiase, Ricky Steamboat, The Iron Sheik, Ric Flair a Sgt. Slaughter. V WWF nastala po roce 1993 krize a spousta známých jmen odešlo do konkurenční společnosti WCW. WWE tak začala budovat nové hvězdy, např. The Undertakera, Shawna Michaelse, Breta Harta, Diesela nebo Razora Ramona. WWF začala produkovat Monday Night Raw a WCW na to zareagovala Monday Night Nitrem, které se vysílalo ve stejnou dobu a tak WWF a WCW bojovaly o diváky. WCW měla převahu a WWF tak se dostala ke zrodu Attidude éry. WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW.

Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností. Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE. Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon. Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě.

SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.Od roku 2018 WWE ztrácí přibližně přes 100 pracovníku,což znamená že v roce 2029 by měla WWE zkrachovat. WWE má několik opakujících se týdenních shows, v těchto shows vznikají příběhy, které se vyřizují na placených akcích.V každé show vystupuje takzvaný roster Raw - Největší týdenní show, vysílá se v pondělí živě. První epizoda byla odvysílána v roce 1993, od roku 2012 trvá tři hodiny. Uskutečnují se zde zápasy i slovní konfrontace. Smackdown Live - Druhá největší týdenní show, vysílá se v úterý živě. První epizoda byla odvysílana v roce 1999, mezi lety 2002 - 2011 byla brána jako 2 show s vlastním rosterem...obnova tohoto systému se uskutečnila v červenci roku 2016 jako Raw.

Trvá 2 hodiny a od roku 2016 se vysílá živě na stanici USA Network.. Stejně jako v Raw se zde uskutečnují včetně zápasů i slovní konfrontace. Main Event - Show dostupná na stanici WWE Network. První epizoda byla odvysílána v roce 2012. Trvá hodinu, uskutečnují se zde hlavně zápasy a občas slovní konfrontace.Natáčí se před show RAW 205 Live - Vysílá se živě v úterý po SmackDownu.V této show vystupuji takzvané cruiserweight váhy.Show má 45 minut NXT - Natáčí se několik týdnů dopředu, vysílá se ze záznamu ve středu. Funguje jako vývojové centrum WWE pro budoucí talenty, má i vlastní tituly. Show trvá hodinu a uskutečnují se tu jak zápasy, tak konfrontace. Wrestleři z NXT se objevují jen zde a neobjevují se v ostatních shows, potom co jsou připraveni, jsou z NXT odesláni do hlavních shows. NXT UK - Jedná se o show kde zápasí wrestleři z Velké Británie.Show má své vlastní tituly. Každý měsíc se uskuteční placená akce, na těchto akcích jsou zápasy o titul a vyřizují se zde spory. Největší placenou akcí je WrestleMania, ta se koná na stadionech, které pojmou i 80 tisíc fanoušků.

Každá placená akce se koná jen jednou ročně a jsou akce které jsou speciální druhem zápasů, placené akce jako Hell in a Cell, Survivor Series, Extreme Rules, Summerslam, Wrestemania, FastLane, Payback, Clash of Champions, Royal Rumble, Money in the Bank, Battleground, Elimination Chamber, TLC, Backlash. Wrestleři také zápasí pouze pro fanoušky v aréně, dvě takové show se událi i v České republice v roce 2009 a 2018 . Wrestleři každý týden odzápasí zhruba 3-5 zápasů.

AEW×NJPW: Forbidden Door
26.06.2022 - Chicago, Illinois

AEW×NJPW: Forbidden Door 2022

KARTA:


 Interim AEW World Championship Match - Jon Moxley vs. Hiroshi Tanahashi


 AEW World Women’s Championship Match - Thunder Rosa (c) vs. Toni Storm


 AEW All-Atlantic Championship Match - PAC vs. Miro vs. Malakai Black vs. Clark Connors


 6-Man Tag Team Match - Minoru Suzuki, Chris Jericho & Sammy Guevara vs. Wheeler Yuta, Shota Umino & Eddie Kingston / * vítězové zápasu získají výhodu jednoho muže v nadcházejícím zápase Blood & Guts


 IWGP United States Heavyweight Championship Match - Will Ospreay (c) vs. Orange Cassidy


 IWGP World Heavyweight Championship Fatal 4-Way Match - Jay White (c) vs. Kazuchika Okada vs. "Hangman" Adam Page vs. Adam Cole


 Singles Match - Zack Sabre Jr. vs. překvapivý soupeř, kterého vybral Bryan Danielson


 6-Man Tag Team Match - The Young Bucks (Matt Jackson & Nick Jackson) & El Phantasmo vs. Darby Allin, Sting & Shingo Takagi


 ROH World Tag Team Championship & IWGP Tag Team Championship Triple Threat Winner Takes All Tag Team Match - FTR (Dax Harwood & Cash Wheeler) (ROH) vs. United Empire (Great-O-Khan & Jeff Cobb) (IWGP) vs. Roppongi Vice (Trent Beretta & Rocky Romero)


 Tag Team Match - Shane Strickland & Keith Lee vs. El Desperado & Yoshinobu Kanemaru


 8-Man Tag Team Match (PRE-SHOW) - Max Caster & Gunn Club (Billy Gunn, Austin Gunn, Colten Gunn) vs. Yuya Uemura, Alex Coughlin, The DKC & Kevin Knight


 Tag Team Match (PRE-SHOW) - The Factory (QT Marshall & Aaron Solo) vs. Chaos (Hirooki Goto & Yoshi-Hashi)


 Tag Team Match (PRE-SHOW) - Swerve in our Glory (Swerve Strickland & Keith Lee) vs. Suzuki-gun (El Desperado & Yoshinobu Kanemaru)


AEW x NJPW: Forbidden Door 2022

Karta zápasů:

Jon Moxley vs. Hiroshi Tanahashi
Thunder Rosa (c) vs. Toni Storm
PAC vs. Miro vs. Malakai Black vs. Clark Connors
Minoru Suzuki, Chris Jericho & Sammy Guevara vs. Wheeler Yuta, Shota Umino & Eddie Kingston
Will Ospreay (c) vs. Orange Cassidy
Jay White (c) vs. Kazuchika Okada vs. "Hangman" Adam Page vs. Adam Cole
Zack Sabre Jr. vs. překvapivý soupeř, kterého vybral Bryan Danielson
The Young Bucks (Matt Jackson & Nick Jackson) & El Phantasmo vs. Darby Allin, Sting & Shingo Takagi
FTR (Dax Harwood & Cash Wheeler) (ROH) vs. United Empire (Great-O-Khan & Jeff Cobb) (IWGP) vs. Roppongi Vice (Trent Beretta & Rocky Romero)
Max Caster & Gunn Club (Billy Gunn, Austin Gunn, Colten Gunn) vs. Yuya Uemura, Alex Coughlin, The DKC & Kevin Knight (PRE-SHOW)
The Factory vs. Chaos (PRE-SHOW)
Lance Archer vs. Nick Comoroto (PRE-SHOW)
Swerve in our Glory vs. Suzuki-gun (PRE-SHOW)

AEW x NJPW: Forbidden Door 2022

Karta zápasů:

Jon Moxley vs. Hiroshi Tanahashi
Thunder Rosa (c) vs. Toni Storm
PAC vs. Miro vs. Malakai Black vs. Clark Connors
Minoru Suzuki, Chris Jericho & Sammy Guevara vs. Wheeler Yuta, Shota Umino & Eddie Kingston
Will Ospreay (c) vs. Orange Cassidy
Jay White (c) vs. Kazuchika Okada vs. "Hangman" Adam Page vs. Adam Cole
Zack Sabre Jr. vs. překvapivý soupeř, kterého vybral Bryan Danielson
The Young Bucks (Matt Jackson & Nick Jackson) & El Phantasmo vs. Darby Allin, Sting & Shingo Takagi
FTR (Dax Harwood & Cash Wheeler) (ROH) vs. United Empire (Great-O-Khan & Jeff Cobb) (IWGP) vs. Roppongi Vice (Trent Beretta & Rocky Romero)
Max Caster & Gunn Club (Billy Gunn, Austin Gunn, Colten Gunn) vs. Yuya Uemura, Alex Coughlin, The DKC & Kevin Knight (PRE-SHOW)
The Factory vs. Chaos (PRE-SHOW)
Lance Archer vs. Nick Comoroto (PRE-SHOW)
Swerve in our Glory vs. Suzuki-gun (PRE-SHOW)

Reklama

WrestleMania
WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW. Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností.
Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE.
Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon.
Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě. SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.

Reklama

Vojtěch Žličař uveřejnil komentář v Velký update o budoucnosti a působení Paige v AEW
Dobře děkuju
Ano, o tomto problému víme, řeší se to ...
Vojtěch Žličař uveřejnil komentář v Velký update o budoucnosti a působení Paige v AEW
Jen se chci zeptat ohledně stranky WrestlingWeb.cz na Facebooku,včera ...
Jestli že bookmakeři narazili na informaci je Roman Reigns by neměl pr...

Reklama

Udrží si Undisputed WWE Universal šampion Roman Reigns tituly až do WrestleManie 39?

Reklama

WWE Novinky

AEW Novinky

Mohlo by vás zajímat