WWE začala být populární po roce 1980, tehdy ještě jako WWF. Největší hvězdou byl Hulk Hogan, který byl v hlavních tahácích několika prvních WrestleManií a byl zde ve spousta památných zápasech s dalšími hvězdami (na WrestleManii 3 proti André the Giantovi nebo na WrestleManii 6 proti Ultimate Warriorovi).

Další velké hvězdy byly "Macho Man" Randy Savage, "Rowdy" Roddy Piper, Ted DiBiase, Ricky Steamboat, The Iron Sheik, Ric Flair a Sgt. Slaughter. V WWF nastala po roce 1993 krize a spousta známých jmen odešlo do konkurenční společnosti WCW. WWE tak začala budovat nové hvězdy, např. The Undertakera, Shawna Michaelse, Breta Harta, Diesela nebo Razora Ramona. WWF začala produkovat Monday Night Raw a WCW na to zareagovala Monday Night Nitrem, které se vysílalo ve stejnou dobu a tak WWF a WCW bojovaly o diváky. WCW měla převahu a WWF tak se dostala ke zrodu Attidude éry. WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW.

Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností. Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE. Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon. Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě.

SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.Od roku 2018 WWE ztrácí přibližně přes 100 pracovníku,což znamená že v roce 2029 by měla WWE zkrachovat. WWE má několik opakujících se týdenních shows, v těchto shows vznikají příběhy, které se vyřizují na placených akcích.V každé show vystupuje takzvaný roster Raw - Největší týdenní show, vysílá se v pondělí živě. První epizoda byla odvysílána v roce 1993, od roku 2012 trvá tři hodiny. Uskutečnují se zde zápasy i slovní konfrontace. Smackdown Live - Druhá největší týdenní show, vysílá se v úterý živě. První epizoda byla odvysílana v roce 1999, mezi lety 2002 - 2011 byla brána jako 2 show s vlastním rosterem...obnova tohoto systému se uskutečnila v červenci roku 2016 jako Raw.

Trvá 2 hodiny a od roku 2016 se vysílá živě na stanici USA Network.. Stejně jako v Raw se zde uskutečnují včetně zápasů i slovní konfrontace. Main Event - Show dostupná na stanici WWE Network. První epizoda byla odvysílána v roce 2012. Trvá hodinu, uskutečnují se zde hlavně zápasy a občas slovní konfrontace.Natáčí se před show RAW 205 Live - Vysílá se živě v úterý po SmackDownu.V této show vystupuji takzvané cruiserweight váhy.Show má 45 minut NXT - Natáčí se několik týdnů dopředu, vysílá se ze záznamu ve středu. Funguje jako vývojové centrum WWE pro budoucí talenty, má i vlastní tituly. Show trvá hodinu a uskutečnují se tu jak zápasy, tak konfrontace. Wrestleři z NXT se objevují jen zde a neobjevují se v ostatních shows, potom co jsou připraveni, jsou z NXT odesláni do hlavních shows. NXT UK - Jedná se o show kde zápasí wrestleři z Velké Británie.Show má své vlastní tituly. Každý měsíc se uskuteční placená akce, na těchto akcích jsou zápasy o titul a vyřizují se zde spory. Největší placenou akcí je WrestleMania, ta se koná na stadionech, které pojmou i 80 tisíc fanoušků.

Každá placená akce se koná jen jednou ročně a jsou akce které jsou speciální druhem zápasů, placené akce jako Hell in a Cell, Survivor Series, Extreme Rules, Summerslam, Wrestemania, FastLane, Payback, Clash of Champions, Royal Rumble, Money in the Bank, Battleground, Elimination Chamber, TLC, Backlash. Wrestleři také zápasí pouze pro fanoušky v aréně, dvě takové show se událi i v České republice v roce 2009 a 2018 . Wrestleři každý týden odzápasí zhruba 3-5 zápasů.

WrestleMania
10.04.2021 & 11.04.2021 - Tampa, Florida

KARTA (10.04.2021)


 WWE Championship Match - Bobby Lashley (c) vs. Drew McIntyre


 SmackDown Women's Championship Match - Sasha Banks (c) vs. Bianca Belair


 Tag Team Match - Bad Bunny & Damian Priest vs. The Miz & John Morrison


 RAW Tag Team Championship Match - Kofi Kingston & Xavier Woods (c) vs. AJ Styles & Omos


 Steel Cage Match - Braun Strowman vs. Shane McMahon


 Singles Match - Cesaro vs. Seth Rollins


 No. 1 Contender's Tag Team Turmoil Match - Dana Brooke & Mandy Rose vs. Lana & Naomi vs. Natalya & Tamina vs. The Riott Squad (Liv Morgan & Ruby Riott) vs. Billie Kay & Carmella


KARTA (11.04.2021)


 Universal Championship Triple Threat Match - Roman Reigns (c) vs. Edge vs. Daniel Bryan


 RAW Women's Championship Match - Asuka (c) vs. Rhea Ripley


 Singles Match - The Fiend Bray Wyatt (w/ Alexa Bliss) vs. Randy Orton


 IC Championship Nigerian Drum Fight Match - Big E (c) vs. Apollo Crews


 U.S. Championship Match - Riddle (c) vs. Sheamus


 Singles Match - Kevin Owens vs. Sami Zayn (w/ Logan Paul)


 Women's Tag Team Championship Match - Nia Jax & Shayna Baszler (c) (with Reginald) vs. vítězný tým z No. 1 Contender's Tag Team Turmoil zápasu


Karta zápasů:

Roman Reigns (c) vs. Edge vs. Daniel Bryan
Asuka (c) vs. Rhea Ripley
The Fiend Bray Wyatt (w/ Alexa Bliss) vs. Randy Orton
Big E (c) vs. Apollo Crews
Riddle (c) vs. Sheamus
Kevin Owens vs. Sami Zayn (w/ Logan Paul)Women's
Nia Jax & Shayna Baszler (c) (with Reginald) vs. Natalya & Tamina

Karta zápasů:

Roman Reigns (c) vs. Edge vs. Daniel Bryan
Asuka (c) vs. Rhea Ripley
The Fiend Bray Wyatt (w/ Alexa Bliss) vs. Randy Orton
Big E (c) vs. Apollo Crews
Riddle (c) vs. Sheamus
Kevin Owens vs. Sami Zayn (w/ Logan Paul)Women's
Nia Jax & Shayna Baszler (c) (with Reginald) vs. Natalya & Tamina

Karta zápasů:

Bobby Lashley (c) vs. Drew McIntyre
Sasha Banks (c) vs. Bianca Belair
Bad Bunny & Damian Priest vs. The Miz & John Morrison
Kofi Kingston & Xavier Woods (c) vs. AJ Styles & Omos
Braun Strowman vs. Shane McMahon
Cesaro vs. Seth Rollins
Dana Brooke & Mandy Rose vs. Lana & Naomi vs. Natalya & Tamina vs. The Riott Squad (Liv Morgan & Ruby Riott) vs. Billie Kay & Carmella

Karta zápasů:

Bobby Lashley (c) vs. Drew McIntyre
Sasha Banks (c) vs. Bianca Belair
Bad Bunny & Damian Priest vs. The Miz & John Morrison
Kofi Kingston & Xavier Woods (c) vs. AJ Styles & Omos
Braun Strowman vs. Shane McMahon
Cesaro vs. Seth Rollins
Dana Brooke & Mandy Rose vs. Lana & Naomi vs. Natalya & Tamina vs. The Riott Squad (Liv Morgan & Ruby Riott) vs. Billie Kay & Carmella

Karta zápasů:

Brock Lesnar (c) vs. Drew McIntyre
Rhea Ripley (c) vs. Charlotte Flair
"The Fiend" Bray Wyatt vs. John Cena
Bayley (c) vs. Lacey Evans vs. Naomi vs. Sasha Banks vs. Tamina
Otis vs. Dolph Ziggler
The Street Profits (c) vs. Andrade & Angel Garza (w/ Zelina Vega)
Aleister Black vs. Bobby Lashley (w/ Lana)
Edge vs. Randy Orton
Mojo Rawley (c) vs. Rob Gronkowski
KICKOFF SHOW:
Liv Morgan vs. Natalya

Karta zápasů:

Goldberg (c) vs. Braun Strowman
Becky Lynch (c) vs. Shayna Baszler
The Undertaker vs. AJ Styles
Kevin Owens vs. Seth Rollins
John Morrison (c) vs. Jimmy Uso vs. Kofi Kingston
Asuka & Kairi Sane (c) vs. Alexa Bliss & Nikki Cross
Sami Zayn (c) vs. Daniel Bryan
R-Truth (c) vs. Mojo Rawley
Elias vs. King Corbin
Cesaro vs. Drew Gulak

Reklama

WrestleMania
WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW. Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností.
Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE.
Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon.
Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě. SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.

WrestlingShop

Reklama

Samozrejme že to prekonalo, o tom niet pochýb .. niečo tomu Reignsovi ...
Honza uveřejnil komentář v WWE má velký problém s placenou akcí Day 1
Dementi ruší TLC ? Se mi líbí ten likvidační záměr proti WWE.. Někdo...
Přesně tak. Jeho kámoš Christian rozjel na plný úvazek skělou část kar...
Kam vleze je jedno. Měl jsem o jeho osobnost zájem ještě po dochodu z ...
David uveřejnil komentář v Potvrzeno: AEW míří na WrestlingWeb.cz
Krása vďaka. Toto ma potešilo

Reklama

Který roster bude podle vás letos úspěšnější na placené akci WWE Survivro Series?

Novinky

Mohlo by vás zajímat