Minulý týden jsem měl možnost se zúčastnit preview eventu v Londýně pro vybraná média za účelem propagace letošní hry WWE 2K19. Event trval přibližně 5 hodin a zúčastnilo se ho +/- dalších 30 „hráčů” z celé Evropy. Za 2K se zúčastnil výkonný producent Mark Little, který kromě úvodní prezentace poskytoval také rozhovory a za WWE byla na eventu sedminásobná ženská šampionka Charlotte Flair.

Hlavní náplní ale bylo hraní nového ročníku série WWE 2K, hry WWE 2K19, která se na pulty dostane 5. října / októbra. Měl jsem možnost s ní strávit prbiližne 3 hodiny a zažít na vlastní kůži vše, o čem Mark Little mluvil v úvodní prezentaci.

Za ty 3 hodiny jsem toho chtěl stihnout co nejvíce, takže jsem asi 2/3 času hrál buďto za hvězdy, které chyběly loni (Adam Cole, Cen Almas, Batista) nebo za hvězdy, které budou jako předobjednávkový bonus - a to jsou Ronda „Rowdey“ Rousey a Rey Mysterio. Roster je velmi velký a kromě legend je tam velmi mnoho hvězd z NXT a 205 Live, které chyběly v minulých letech.

Bylo nám řečeno, že vývojáři se soustředili především na hratelnost a grafiku, jelikož v minulých ročnících jsme měli možnost vidět několik velmi dobře zpracovaných postav, ale i několik nepříliš vydařených. V WWE 2K19 je vidět, že všechny grafické nedostatky z předchozích ročníků byly odstraněny a každá hratelná postava vypadá rozhodně lépe, než kdykoliv předtím.

Co se samotné hratelnosti týče, není možné za 1 rok zcela změnit celý systém a přijít s něčím úplně novým a převratným. Gameplay jako takový prošel velmi malými změnami, které si běžný hráč možná ani nevšimne (což by podle mého názoru byla škoda), ale já osobně tyto detaily oceňuji. Zmínit mohu, že byly přidány nové reversaly, takže se vám čím dál tím méně bude stávat, že v zápase použije vaše postava stejný obranný manévr 3 či 4krát.

Jelikož 2K se netají tím, že chce hru každým rokem více a více přiblížit televiznímu broadcastu, tak jako v TV při každém větším chvatu nebo při finisheru, vám daný manévr ukáží vícekrát z jiných úhlů kamer. Nutno podotknout, že tento jev se bude objevovat hlavně v zápasech 1 na 1.

Zmíním ještě největší a myslím si, že i nejzajímavější změnu, kterou je přidání mechaniky „Payback”. Stručně řečeno, Payback (který si můžete zvolit před utkáním) slouží k vrácení se do zápasu jedním chvatem, pokud jste po delší časový úsek dostávali nakládačku a nezmohli jste se na útok, tak dostanete možnost Payback použít. Na výběr jich je dohromady 8, signifikantní Payback je např. pro Nakamuru jeho oblíbený Low Blow, nebo např. plivnutí zelené tekutiny soupeři do tváře, co používal Tensai. Musím říci, že na tuto věc se velmi těším, protože někdy se i mně stávalo, že jsem během důležitého zápasu nějak nevěděl soupeře výrazně zranit a tento manévr vám pomůže dostat se zpět do zápasu.

Jelikož Mark Little zmínil, že i on a jeho tým se rádi baví, tak jim přišlo zábavné přidat několik, jak sám nazval „bláznivých“ možnosti, jako např. dát oběma soupeřům velké hlavy, v creation módě můžete zvolit u tlačítka „Random“, že vám systém vygeneruje zcela náhodné (a většinou i legračně vypadající) oblečení pro vašeho zápasníka a v neposlední řadě i možnost vytvořit si pixelového zápasníka, který bude připomínat cihlu. Poslední možnost byla velmi populární u lidí, kteří seděli v herní místnosti vedle mě, a hned jak jsme si sedli si vytvořili takovéto postavy.

Je třeba dodat, že toto není nosnou částí hry, ale v případě, že byste se chtěli na chvíli netradičně zabavit, bude vám to k dispozici.

Měl jsem možnost na chvíli vyzkoušet i 3 hlavní herní módy:

• Universe mód

• 2K Showcase (příběh kariéry Daniela Bryana)

• MyCarrer mód

Tomuto se budu důkladněji věnovat až v recenzi, kde rozeberu všechny novinky a možnosti. Na okraj mohu říci, že herně tyto módy velkými změnami neprošly, ale v Universe režimu budeme moci mít až 6 titulů v každé show, několik držitelů Money in the Bank kufříku (který bude superstar nosit i ve svém nástupu do ringu, bude mít 3 způsoby zpeněžení).

Při MyCarrer mohu jako mírný odpůrce minulých vydání (kde mi dal vlastně i Mark za pravdu) říci, že tento mód prošel velkou změnou, protože to nebude to (cituji) „nudné hraní zápasů, kde se přes NXT budete chtít dostat do hlavního rosteru a získat tituly”, ale bude to formou velmi zajímavého příběhu, který na mě udělal dobrý dojem. Tentokrát už konečně nechybí také dabing postav.

2K Showcase bude klasika, ale opět velmi dobře a důkladně zpracovaná, kde kromě hraní zápasů a odemykání různých položek se dozvíte přímo od samotného Daniela to, co v daném okamžiku své kariéry prožíval.

Na závěr podotknu, že celý event měl velmi vysokou úroveň a byl to velký zážitek se něčeho takového zúčastnit, vyzpovídat Marka a Charlotte a v první řadě vyzkoušet WWE 2K19 už takto časně.

Několik fotografií z eventu v našem albu na Facebooku:

Fanouškům, kteří se možná nevědí rozhodnout, zda hře dát šanci a mají rádi wrestling bych ji doporučil kvůli skvělému rosteru (a neméně skvělému obsahu DLC), kde kromě hromady legend je hlavně drtivá část současné sestavy hvězd, které vidíme každý týden v RAW / SmackDownu / NXT / 205 Live, opět o něco lepší hratelnosti a vylepšeným herním módům, které již nyní vypadají lépe, než tomu bylo v minulých vydáních.

* Rozhovory s Markem a Charlotte vám přineseme hned, jakmile nám 2K poskytne záznamy z rozhovorů, jelikož natáčení probíhalo ze strany 2K, takže stále čekáme, kdy nám poskytne natočený materiál.

AUTOR: Jakub Gajan

REKLAMA
 
 
Přidat komentář

Komentáře

 
#7 2018-09-25 22:25
Jen škoda že není čeština. V minulých dílech kdy se objevila i promo akce ,jsem už nestíhal překládat a muselo se odpovědet na čas. Bohužel je nás fanoušků Wrestlingu u nás v Čechách a na Slovensku je docela málo (Spousta lidí téhle formě zábavy nerozumí ). U WWE 2K18 jsem si do hry zkusil dělat překlad, ale nakonec jsem to vzdal jelikož se blížilo vydání 2K19. Každopádně texty šly vytáhnout . Teď přemýšlím jestli se do toho pustím ale sám to asi nezvládnu ,když je ve hře tolik stránek textů.
Jinak ale graficky je hra už docela pěkná oproti minulým a na prý se i zlepšilo to trhání pohybu postav při přechodech animací v boji. Ale ještě na 100% budu kupovat RDR 2 a Assassina Odyssey ,tak asi chvilku počkám.
Nevíc se ale těším až zapnu mod UNIVERSE a nastavím si WWE podle sebe a REGINS okamžitě dostane HEEL turn :-D
Odpovědět
 
 
#6 2018-09-25 16:08
Super vypadá to úžasně a vypadá že všechno co mi v minulých dílech chybělo je tu: super 2k showcase je zpět, kariéra má zase dabing jako v 2k15 skvělý, a konečně jsou nový enterance a ještě k tomu MITB enterance a grafika vypadá líp jak u 2k18 úžasný.
Musím říct že tenhle rok byl a je skvělý vyšli a ještě vyjdou skvělý hry např. Far cry 5, detroit, god of war, spiderman a ještě vyjde Red Dead 2, call of duty, forza horizon 4, a wwe2k19 prostě skvělý rok
Odpovědět
 
 
#5 2018-09-25 15:12
Tej funkcii payback nerozumiem, vsak uz v starsich dieloch bolo to takzvane zmrtvi vstanie, kedy sa ti objavovali tlacidla a trebalo ich rychlo stacat, wrestler spravil combo a nasledne mal nabity finisher.
Odpovědět
 
 
Ribbon Ribbon +7
#4 2018-09-25 13:52
Jednoznačně kupuji, už mám hru předobjednanou, nemůže v mé sbírce chybět smihogan

Jinak super článek, děkuji hoši smi5
Odpovědět
 
 
MajkyS MajkyS +8
#3 2018-09-25 13:38
No nevím, když to tak čtu, tak mě to dost navnadilo, ale AC a Red Dead asi dostanou přednost. :D Letos to má WWE 2K těžké, silná konkurence :D
Odpovědět
 
 
Hiddex Hiddex +7
#2 2018-09-25 13:27
Akoze su tam veci u ktorých sa da povedat ze su zaujimave, ale stale mi to pride velmi malo davat za to plnu cenu, pockam na nejake zlavy ci bazarovku.

Inak k tej grafike, ja osobne velky progres nevidim a celkovo sa ma 2K co ucit, nech sa pozru ako vyzera UFC od EA.
Odpovědět
 
 
Simmo Simmo +8
#1 2018-09-25 13:19
Vypadá to fajne smicham
Odpovědět
 

O WrestlingWeb.cz

Vše o WWE na jednom místě už 12 let!

WrestlingWeb je český web se zaměřením na největší wrestlingovou společnost na světě, kterou je WWE® (World Wrestling Entertainment, Inc.).

Pravidelný zpravodajský servis, výsledky z televizních a placených akcí, profily wrestlerů, zajímavosti a další obsah ze světa WWE.

V České republice působí jediná wrestlingová společnost VCV originál wrestling.[2] Mají každý měsíc pravidelnou show PPV a v září největší akci Megashow. Každý týden mají internetovou show na Youtube Koluje nám online. V Česku byl zápas siláků již v minulých stoletích součástí různých cirkusů nebo poutí. Rozhodně se však nejednalo o populární sport. Moderní wrestling se začal v Česku šířit až když začalo být možné jej sledovat v zahraničních médiích. V devadesátých letech bylo možné sledovat v Česku TNN, kde běželo WCW a začala se tvořit základna fanoušků. Později byl na TV3 vysílán WWE SmackDown, což pomohlo dalšímu rozšiřování. Nejvíce lidí ale začalo sledovat wrestling až po rozšíření vysokorychlostního internetu. V současné době spousty fanoušků přibývají. Dne 11. 6. 2009 v Česku bylo poprvé živé vystoupení profesionálního wrestlingu, když se v Tesla Areně uskutečnilo WWE Raw Live. V současnosti je možné sledovat wrestling na sportovním kanále Eurosport, který každé pondělí od 20.55 vysílá blok dvou pořadů o WWE – This Week in WWE a Vintage Collection. Tento blok pod názvem Clash Time je vysílán v české mutaci a stálou komentátorskou dvojicí je Michal Škorpil a Michal Petrgál. Od léta roku 2012 začal nový televizní kanál skupiny Nova, TV FANDA, vysílat pravidelně každý týden pořad Smackdown v české verzi. V televizním programu se dá najít každou středu po 23. hodině pod názvem "K.O. Night Show", případně je tento pořad reprízován na stanici Nova Sport ve druhé polovině týdne.

Stránka používá cookies. Pro více informací o cookies klikněte zde