JOHN CENA
ZÁKLADNÍ ÚDAJE
   SKUTEČNÉ JMÉNO:    RINGOVÁ JMÉNA:
    John Felix Anthony Cena Jr.     John Cena
      Juan Cena
      Mr. P
      The Prototype
   VÝŠKA:    VÁHA:
    185 cm     114 kg
   DATUM NAROZENÍ:    DEBUT:
    23.04.1977     05.11.1999
ÚSPĚCHY V WWE:
   TITULY:    DALŠÍ:
    3x World Heavyweight Championship     Money in the Bank (2012)
    2x World Tag Team Championship     Royal Rumble (2008, 2013)
    13x WWE Championship/WWE World Heavyweight Championship     WWE Championship No. 1 contenders Tournament (2003), 2005)
    2x WWE Tag Team Championship  
    5x WWE United States Championship  
CHVATY:
   ZAKONČOVACÍ CHVATY:   
    Attitude Adjustment – AA/FU    
    STF/STFU  
BIO:
ŽIVOTOPIS:

Je to 15tinásobný světový šampión, 5tinýsobný United States Champion, rapper, filmová hvězda a nehodlá zpomalit ani po více než deseti letech v branži. Pokud opravdu nevíte, že se jedná o Johna Cenu, asi byste měli být pozornější.

Existují nějaké pochybnosti o tom, že je John Cena žijící legendou? Už od jeho debutu, kdy dominoval ve sporu s Kurtem Anglem a vydobyl si tak respekt, byl nadějí a miláčkem fanoušků. Brzy přišel jeho průlomový zápas – WWE Championship na WrestleManii 21, ze kterého Cena vyšel vítězně. Poté si byl jistý svojí pozicí na vrcholu a vyzýval všechny, kdo si myslí, že by jej mohli porazit, a to heslem: You want some? Come get some. Cena jen stěží hledal sobě rovného a na vrcholu už zůstal – stal se jednou z nejpoplárnějších hvězd v historii WWE.

Vůdce „Cenation“ porazil velká jména, jako jsou The Rock, Brock Lesnar, Triple H, Randy Orton či Batista, ale i řadu současných vycházejících hvězd jako Seth Rollins, Rusev, Kevin Owens či Bray Wyatt. To ovšem neznamená, že je Cena jen těžce porazitelný protivník – Cena se vrhnul i do charitativní činnosti se stejnou vervou jako do wrestlingu. Poskytl přes 500 splněných přání v programu „Make a Wish“ a stal se tak nejaktivnějším atletem, co se tohoho programu týče. Dal tím svému heslu „Never Give Up“ zcela nový, hluboký význam. Cena nezaostával ani v Hollywoodu. Byl hlavní hvězdou akčních snímků jako Voják nebo 12 kol nebo komedii „Trainwreck“, kde hrál po boku Amy Schumer.

I přes všechny tyto projekty, Cena zůstává věrný své největší vášni – wrestlingu. A přestože jde již o veterána – Cena nás jistě ještě mnohokrát překvapí.

TAGY
Více z této kategorie: « Randy Orton Mike Rome »
REKLAMA
 
 
Přidat komentář

O WrestlingWeb.cz

Vše o WWE na jednom místě už 13 let!

WrestlingWeb je český web se zaměřením na největší wrestlingovou společnost na světě, kterou je WWE® (World Wrestling Entertainment, Inc.).

Pravidelný zpravodajský servis, výsledky z televizních a placených akcí, profily wrestlerů, zajímavosti a další obsah ze světa WWE.

Zadejte v nákupním košíku kód „RR2020” a získáte slevu 30% na celý nákup. (* Neplatí pro WW merch, DVD, figurky, pásy a již zlevněné zboží!)
SHOP
Toggle Bar

V České republice působí jediná wrestlingová společnost VCV originál wrestling.[2] Mají každý měsíc pravidelnou show PPV a v září největší akci Megashow. Každý týden mají internetovou show na Youtube Koluje nám online. V Česku byl zápas siláků již v minulých stoletích součástí různých cirkusů nebo poutí. Rozhodně se však nejednalo o populární sport. Moderní wrestling se začal v Česku šířit až když začalo být možné jej sledovat v zahraničních médiích. V devadesátých letech bylo možné sledovat v Česku TNN, kde běželo WCW a začala se tvořit základna fanoušků. Později byl na TV3 vysílán WWE SmackDown, což pomohlo dalšímu rozšiřování. Nejvíce lidí ale začalo sledovat wrestling až po rozšíření vysokorychlostního internetu. V současné době spousty fanoušků přibývají. Dne 11. 6. 2009 v Česku bylo poprvé živé vystoupení profesionálního wrestlingu, když se v Tesla Areně uskutečnilo WWE Raw Live. V současnosti je možné sledovat wrestling na sportovním kanále Eurosport, který každé pondělí od 20.55 vysílá blok dvou pořadů o WWE – This Week in WWE a Vintage Collection. Tento blok pod názvem Clash Time je vysílán v české mutaci a stálou komentátorskou dvojicí je Michal Škorpil a Michal Petrgál. Od léta roku 2012 začal nový televizní kanál skupiny Nova, TV FANDA, vysílat pravidelně každý týden pořad Smackdown v české verzi. V televizním programu se dá najít každou středu po 23. hodině pod názvem "K.O. Night Show", případně je tento pořad reprízován na stanici Nova Sport ve druhé polovině týdne.

Stránka používá cookies. Pro více informací o cookies klikněte zde