WWE začala být populární po roce 1980, tehdy ještě jako WWF. Největší hvězdou byl Hulk Hogan, který byl v hlavních tahácích několika prvních WrestleManií a byl zde ve spousta památných zápasech s dalšími hvězdami (na WrestleManii 3 proti André the Giantovi nebo na WrestleManii 6 proti Ultimate Warriorovi).

Další velké hvězdy byly "Macho Man" Randy Savage, "Rowdy" Roddy Piper, Ted DiBiase, Ricky Steamboat, The Iron Sheik, Ric Flair a Sgt. Slaughter. V WWF nastala po roce 1993 krize a spousta známých jmen odešlo do konkurenční společnosti WCW. WWE tak začala budovat nové hvězdy, např. The Undertakera, Shawna Michaelse, Breta Harta, Diesela nebo Razora Ramona. WWF začala produkovat Monday Night Raw a WCW na to zareagovala Monday Night Nitrem, které se vysílalo ve stejnou dobu a tak WWF a WCW bojovaly o diváky. WCW měla převahu a WWF tak se dostala ke zrodu Attidude éry. WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW.

Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností. Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE. Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon. Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě.

SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.Od roku 2018 WWE ztrácí přibližně přes 100 pracovníku,což znamená že v roce 2029 by měla WWE zkrachovat. WWE má několik opakujících se týdenních shows, v těchto shows vznikají příběhy, které se vyřizují na placených akcích.V každé show vystupuje takzvaný roster Raw - Největší týdenní show, vysílá se v pondělí živě. První epizoda byla odvysílána v roce 1993, od roku 2012 trvá tři hodiny. Uskutečnují se zde zápasy i slovní konfrontace. Smackdown Live - Druhá největší týdenní show, vysílá se v úterý živě. První epizoda byla odvysílana v roce 1999, mezi lety 2002 - 2011 byla brána jako 2 show s vlastním rosterem...obnova tohoto systému se uskutečnila v červenci roku 2016 jako Raw.

Trvá 2 hodiny a od roku 2016 se vysílá živě na stanici USA Network.. Stejně jako v Raw se zde uskutečnují včetně zápasů i slovní konfrontace. Main Event - Show dostupná na stanici WWE Network. První epizoda byla odvysílána v roce 2012. Trvá hodinu, uskutečnují se zde hlavně zápasy a občas slovní konfrontace.Natáčí se před show RAW 205 Live - Vysílá se živě v úterý po SmackDownu.V této show vystupuji takzvané cruiserweight váhy.Show má 45 minut NXT - Natáčí se několik týdnů dopředu, vysílá se ze záznamu ve středu. Funguje jako vývojové centrum WWE pro budoucí talenty, má i vlastní tituly. Show trvá hodinu a uskutečnují se tu jak zápasy, tak konfrontace. Wrestleři z NXT se objevují jen zde a neobjevují se v ostatních shows, potom co jsou připraveni, jsou z NXT odesláni do hlavních shows. NXT UK - Jedná se o show kde zápasí wrestleři z Velké Británie.Show má své vlastní tituly. Každý měsíc se uskuteční placená akce, na těchto akcích jsou zápasy o titul a vyřizují se zde spory. Největší placenou akcí je WrestleMania, ta se koná na stadionech, které pojmou i 80 tisíc fanoušků.

Každá placená akce se koná jen jednou ročně a jsou akce které jsou speciální druhem zápasů, placené akce jako Hell in a Cell, Survivor Series, Extreme Rules, Summerslam, Wrestemania, FastLane, Payback, Clash of Champions, Royal Rumble, Money in the Bank, Battleground, Elimination Chamber, TLC, Backlash. Wrestleři také zápasí pouze pro fanoušky v aréně, dvě takové show se událi i v České republice v roce 2009 a 2018 . Wrestleři každý týden odzápasí zhruba 3-5 zápasů.

Exkluzivní rozhovor s Markem Littlem o WWE 2K19

Přinášíme vám rozhovor s výkonným producentem Markem Littlem, kterého jsme měli možnost vyzpovídat o hře WWE 2K19 na preview eventu v Londýně.

Co si myslíš, že dělá z WWE 2K19 lepší hru oproti WWE 2K18, co je letos lepší?

„No, doufám, že po jejím hraní, sis už i sám všiml nových věcí, odzkoušel sis je na vlastní kůži, je tam mnoho vylepšení oproti loňskému ročníku, vždy začínám mluvit o hratelnosti, velmi jsme se soustředili letos na plynulost hraní, což sis doufám i sám všiml. Kromě toho jsme vytvořili nový systém, který se jmenuje Payback, což představuje zajímavý způsob pro hráče, jak získat zpět momentum v zápase. Jedním z nich je auto-reversal, který když tě soupeř nepouští do ofenzívy, tak se přes zápas nabije a můžeš jej použít, aby ses dostal zpět do zápasu. Máme také silnější "Paybacky", jako Low Blow nebo vyplivnutí jedu, který omráčí vašeho soupeře na určitý čas, takže si myslíme, že vylepšení v hratelnosti jsou dost dobrá.”

„Samozřejmě jsme vrátili 2K Showcase mód zobrazující příběh Daniela Bryana, obsahující 11 zápasů, které ukazují kariéru Daniela Bryana, to, jak se dostal do WWE, co můžeš slyšet i od něj, což je docela úžasné a můžeš odehrát vlastně celou jeho kariéru. Také máme zcela nový kariérní mód v WWE 2K19, je to něco, na co jsme velmi hrdí, obsahuje vlastní příběh, máme tam 26 hvězd WWE s vlastním dabingem, takže pokud s nimi mluvíš, oni ti odpoví svým vlastním hlasem. Nepůjdu příliš do detailů, protože celý příběh je velmi zajímavý, má mnoho zajímavých zvratů, ale vezme vás na skutečnou cestu wrestlera, který začíná na Indy scéně a propracuje se až do WWE.”

„To je jen špetka toho, co je nového. Je mnoho nových věcí v "Creation Suite", novinky v Universe, je tam hodně pro každého v této hře.”

Musím se zeptat, mnozí byli znepokojeni, když sledovali odhalení rosteru, protože jedno velké jméno v něm chybělo, a to NXT šampion Tommaso Ciampa, proč nebude letos součástí hry?

„Víš, každý rok děláme vše proto, abychom do hry dostali všechny nejlepší hvězdy, pro několik důvodů to ne vždy vyjde a letos se nám nepodařilo získat několik jmen, které jsme si velmi přáli mít ve hře. Ale hra obsahuje spoustu skvělých jmen, roster je největší v historii, také je tam mnoho nových jmen v WWE a nedávno jsme ohlásili DLC, která obsahují další skvělé hvězdy, takže si myslím, že i když několik lidí chybí, tak je tam stále mnoho pozitivního v celém rosteru pro každého.”

Soustředili jste se možná při rosteru trochu více na NXT hvězdy, protože i když minulé hry obsahovaly také několik jmen z NXT, tak letos to vypadá, že je tam téměř celý roster.

„NXT jako značka stále roste a roste, takže jsme ten růst chtěli ukázat také v našem produktu. Stále chceme mít co nejpřesnější a nejreálnější roster, letos to znamenalo přidání mnoho nových hvězd z NXT, jelikož NXT se neustále zvětšuje a je skvělé podporovat to i v naší hře.”

Zmiňoval si 2K Showcase, já jsem slyšel, že jste ho chtěli vrátit už loni, což se nestalo, podařilo se to až letos, což mě těší. Byl Daniel Bryan stále ten, o kom jste to chtěli celé udělat, nebo jste měli v záloze i jiná jména?

„Vždy máme spoustu nápadů, ale nebudu lhát, Daniel byl již nějaký čas naší první volbou, myslím si, že každému chyběl, takže když jsme se zamýšleli nad tím, jak silný příběh bychom mohli odvyprávět letos, tak jsme chtěli ten Danielův, protože nezápasil několik let a mysleli jsme si, že by byl skvělý čas na to, přivést ho zpět. Samozřejmě, vrátil se letos do ringu, takže skutečně dostanete to nejlepší z obou světů.”

V letošním vydání debutuje nový Towers mód. Jak k tomu přišlo a jaký byl proces vymýšlení tohoto módu?

„Tento mód je pro nás velmi zajímavý, poněvadž máme tento skvělý roster a víme, že mnoho lidí hraje za stejné postavy dokola, přičemž možná nehrají všechny druhy zápasů. Towers mód pro nás představoval cestu, jak takovýmto fanouškům představit některé jiné postavy, máme tam velmi zajímavé legendy v Towers, kde vám řekneme něco o nich, kdo jsou, co je o nich důležité a zažijete, jací byli v ringu.”

„Také to dává možnost vyzvat sebe sama, některé zápasy jsou lehčí, ale některé zase velmi náročné i pro lepší hráče, kteří tak možná zjistí, jací dobří ve skutečnosti jsou. V některých zápasech jsme změnili podmínky, takže např. budete muset vyhrát jen přes submission, nebo v zápase nemůžete jít na horní provaz (Top Rope), takže dáváme možnost lidem zažít jiné zábavné zážitky.”

Chtěl bych se zeptat na Universe mód, který hraji prakticky stále, co bude nové a v čem bude lepší, než byl loni?

„V Universe módu jsme udělali myslím pár změn, které dávají smysl. Největší, o které rád mluvím se týká titulů. Nyní v hlavních shows můžete mít místo 4 až 6 titulů, samozřejmě můžete udělat titul pro ženy nebo týmy, je to jen na vás. Kromě toho je možnost vytvořit si svůj vlastní Money in the Bank kufřík, který přidáte k tomu titulu, při kterém to uznáte za vhodné, což vám dá trochu flexibility, protože v minulosti to s kufříky v Universe módu možná ne vždy šlo podle vašich představ. Také máte možnost nastavit každé hvězdě to, o který titul má bojovat, takže vlastně Universe módu přikážete, aby každá hvězda bojovala o takový titul, jaký jí sami vyberete. S Money in the Bank kufříky máte více možností, jak je použít. Můžete šampiona vyzvat už před zápasem, uprostřed zápasu, nebo na konci zápasu. Bude to zábava, protože ne vždy to zvolíte vy, ale Universe to může udělat i za vás.”

„Další věc, kterou jsme vylepšili je podpora manažera. Máte možnost zvolit až 3 manažery a oni přijdou na začátku.”

Poslední otázka se bude týkat soundtracku pro hru. Vážně jste nechali hvězdy WWE vybrat a sestavit soundtrack list?

„Myslíš si, že jsem ho sestavil já?” (Smích).

Ne ne, já se jen ptám, poněvadž jsem velký fanoušek Eminema a jsem velmi rád, že bude součástí hry, byl jsem velmi překvapen, protože bych to nikdy nečekal.

„To je nejlepší věc z toho všeho. Odpověď zní ANO! Dovolili jsme hvězdám WWE vybrat songy a skvělá věc je, že tady můžeme vidět jejich osobnost jinak, než je vidíme většinou, kdo by řekl, že tato osoba vybere Eminema?”

Myslím, že to byl AJ :)

„Ano, AJ ho vybral a je to další způsob, jak se něco dozvědět o své oblíbené hvězdě.”

Mluvil si trochu o kufřících, takže pokud například Braun Strowman bude Mr. Money in the Bank, tak ho uvidíme, jak jde do ringu s kufříkem? To bude asi vůbec poprvé.

„Ano, máš pravdu, přidali jsme nástupy s kufříky a také vítězné oslavy s kufříky, jsme velmi rádi, že jsme to mohli zakomponovat do hry.”

Na závěr musím říci, že s Markem se velmi dobře mluvilo, škoda, že jsem měl jen 10 minut, dost jsme se zasmáli při otázce o soundtracku, celkově to byl super zážitek promluvit si s hlavním producentem celé hry.

Video z rozhovoru s Markem Littlem:

WWE Raw (také stylizováno jako Monday Night Raw) je sportovní zábavní televizní pořad od WWE, který se ve Spojených státech vysílá na USA Network. Show ve Spojených státech debutovala 11. ledna 1993 na USA Network. Zde se vysílala do roku 2000 do té doby, než byla přesunuta na televizní kanál TNN, později Spike TV.

V roce 2005 se přesunula opět na USA Network. Již od své první epizody v roce 1993 se Raw vysílá každý pondělní večer. Show Raw je díky své bohaté historii všeobecně vnímána jako nejlepší program od společnosti WWE, má vysoké ratingy a týdenní tříhodinové vysílání. Je to pátá nejdéle běžící týdenní wrestlingová show v historii. Nejdéle běžící wrestlingové show jsou WCW Saturday Night (28 let), WCW WorldWide (26 let), Wrestling at the Chase (24 let) a World of Sport (20 let). Od své první epizody byla show WWE Raw vysílána ve 197 různých arénách v 165 městech a velkoměstech v 9 různých národech (Spojené státy, Kanada, Spojené království, v roce 2005 Afghánistán, v roce 2006 Irák pro speciální Tribute to the Troops, v roce 1997 Německo, v roce 2005 Japonsko, v roce 2007 Itálie a v roce 2011 Mexiko).

Show se v současné době vysílá s tří týdenním zpožděním v Jižní Africe na soukromém vysílání E.tv v neděli večer v 17:00. Po své 1000. epizodě, která byla odvysílána 23. července 2012, se show Raw změnila v tříhodinové vysílání které dříve platilo pouze pro speciální epizody.Od 19.7 má RAW vlastní roster po rozdělení značek. Během 1000. epizody Raw, debutovala jako nová úvodní znělka skladba "Tonight is the Night" od Jima Johnstona, zatímco "The Energy" od Shinedown slouží jako druhá znělka. Od 16. listopadu 2009 do 23. července 2012 byla úvodní znělka pro Raw "Burn It to the Ground" od Nickelback.

Před tímto songem sloužila skladba "...To Be Loved" od Papa Roach a byla užívána od 9. října 2006 a "Across The Nation" od The Union Underground od 1. dubna 2002 do 2. října 2006. Rapová verze "Thorn In Your Eye" od Scotta Iana ze skupiny Anthrax byla úvodní znělka od roku 1998 do 25. března 2002. Od 10. března 1997 byla dvouhodinová show Raw rozdělena do dvou částí: Raw Is War a Raw Zone, jedna část trvala jednu hodinu. Nicméně, od 1. října 2001 se první část změnila na Raw a druhá na Raw Zone. 17. května 2012 WWE a USA Network oznámili, že se Raw bude pravidelně každý týden vysílat tři hodiny. Profesionálny wrestling (skrátene pro wrestling alebo wrestling) je forma športu a performatívneho umenia kombinujúca atletické a divadelné prvky. Je organizovaný prostredníctvom rôznych podujatí, počas ktorých zápasníci bojujú o tituly tak, ako je to v bojovných športoch. Ide o jedinečnú formu športovej disciplíny založenú na klasickom zápasení, ktorá je obohatená o moderné prvky z viacerých bojových umení a akrobatické manévre.

Ďalším špecifickým aspektom wrestlingu sú zápasy obsahujúce improvizované zbrane. Výsledky zápasov su pripravene s cieľom zvýšiť hodnotu zábavy a uskutočniť všetky bojové manévre tak, aby sa znížilo riziko zranenia. Pôvod wrestlingu je v Severnej Amerike, kde bol zo začiatku súčasťou rôznych karnevalových a estrádnych predstavení. Neskôr sa z neho stal samostatný žáner, ktorý značne zmenil svoju počiatočnú podobu. Dnes je wrestling súčasťou multimiliónového zábavného priemyslu. Najväčšou wrestlingovou organizáciou súčasnosti je World Wrestling Entertainment (WWE) so sídlom v USA, ktorá odkúpila viacero menších spoločností, rovnako ako konkurenčné World Championship Wrestling (WCW) a Extreme Championship Wrestling (ECW) v roku 2001. Ďalšou významnou spoločnosťou je Total Nonstop Action Wrestling (TNA).

Neustále rastie popularita nezávislej organizácie Ring of Honor. V Mexiku majú najvýznamnejšie postavenie Consejo Mundial de Lucha Libre a Asistencia Asesoría y Administración, v Japonsku sú to najmä New Japan Pro Wrestling, All Japan Pro Wrestling a Pro Wrestling NOAH.

REKLAMA
 
 

Doporučujeme


Komentáře (0)

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

  1. Přidání komentáře jako host. Zaregistrujte se nebo se přihlaste ke svému účtu.
0 znaky
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

Reklama

WrestleMania
WWE začala prosazovat nové hvězdy jako "Stone Cold" Steve Austina, Triple He, The Rocka, Kanea a do ringu se mnohokrát dostal i sám Vince McMahon. WWF začala překonávat WCW. Postupně přicházely do WWF hvězdy WCW jako Chris Jericho nebo Big Show a za pár let WCW bylo odkoupeno WWF, ta získala spousta nových superstars a tak se rozdělila na Raw a Smackdown. V roce 2002 se musela WWF přejmenovat na WWE kvůli problémům s jinou společností.
Mezi roky 2002 a 2008 byla tzv. Ruthless Agression éra, kde se prosadilo spousta hvězd jako John Cena, Randy Orton, Rey Mysterio, Batista nebo Edge a staly se hlavními hvězdami WWE.
Od roku 2008 je tzv. PG éra, zde se objevilo spousta dnešních hvězd jako Dolph Ziggler, The Miz, Sheamus, Alberto Del Rio, Wade Barrett, Cody Rhodes, Dean Ambrose, Roman Reigns, Seth Rollins, Bray Wyatt, Cesaro, Daniel Bryan atd. Od roku 2013 v rámci příběhu WWE vládnou Triple H a Stephanie McMahon.
Rok 2016 se označuje jako Novou Érou. Vše začalo už po WrestleManii, kdy se Shane McMahon (Syn majitele WWE a bratr Stephanie McMahon) stal generálním manažerem SmackDownu. WWE zavedla rozdělené rostery na RAW a nově SmackDown LIVE, který se začal vysílat živě. SmackDown začal hlavně prosazovat hvězdy, které neměli pořádně šanci se ukázat lidi jako The Miz, Baron Corbin , Dolph Ziggler. V roce 2016 se uskutečnilo hodně návratů bývalých hvězd např. The Spirit Squad, Headbangers nebo i Curt Hawkins, Rhyno a Mickie James. Nejvýznamnější byl nejspíš návrat Shanea McMahona a návrat Goldberga, který se do společnosti vrátil po 12 letech. V současné době WWE pociťuje další krizi s Ratingy a sledovanost show,dokonce show RAW zaznamenala nejnižší sledovanost za posledních 20 let.

WrestlingShop

Reklama

V současnosti a za poslední dobu je to nejlepší, co WWE potkalo, že se...
"Utajit" to se vždycky jenom tak říká, to dělají z lídí idioty. Ve sku...
Záhadou? to není záhada ale evidentní. NXT je show pro vývojové talent...
Tak nějak se sám sebe ptám o co ti vlastně jako jde? Co to sleduju tak...
Já jako nechápu,. na co čekal celou dobu ? Až bude starej a sotva se m...

Reklama

Líbí se vám nový entrance set, který začala WWE používat pro své hlavní shows (RAW, SmackDown a PPV)?

WWE má několik opakujících se týdenních shows, v těchto shows vznikají příběhy, které se vyřizují na placených akcích.V každé show vystupuje takzvaný roster
Raw - Největší týdenní show, vysílá se v pondělí živě. První epizoda byla odvysílána v roce 1993, od roku 2012 trvá tři hodiny. Uskutečnují se zde zápasy i slovní konfrontace.
Smackdown Live - Druhá největší týdenní show, vysílá se v úterý živě. První epizoda byla odvysílana v roce 1999, mezi lety 2002 - 2011 byla brána jako 2 show s vlastním rosterem...obnova tohoto systému se uskutečnila v červenci roku 2016 jako Raw. Trvá 2 hodiny a od roku 2016 se vysílá živě na stanici USA Network.. Stejně jako v Raw se zde uskutečnují včetně zápasů i slovní konfrontace.
Main Event - Show dostupná na stanici WWE Network. První epizoda byla odvysílána v roce 2012. Trvá hodinu, uskutečnují se zde hlavně zápasy a občas slovní konfrontace.Natáčí se před show RAW
205 Live - Vysílá se živě v úterý po SmackDownu.V této show vystupuji takzvané cruiserweight váhy.Show má 45 minut
NXT - Natáčí se několik týdnů dopředu, vysílá se ze záznamu ve středu. Funguje jako vývojové centrum WWE pro budoucí talenty, má i vlastní tituly. Show trvá hodinu a uskutečnují se tu jak zápasy, tak konfrontace. Wrestleři z NXT se objevují jen zde a neobjevují se v ostatních shows, potom co jsou připraveni, jsou z NXT odesláni do hlavních shows.
Každý měsíc se uskuteční placená akce, na těchto akcích jsou zápasy o titul a vyřizují se zde spory. Největší placenou akcí je WrestleMania, ta se koná na stadionech, které pojmou i 80 tisíc fanoušků. Každá placená akce se koná jen jednou ročně a jsou akce které jsou speciální druhem zápasů, placené akce jako Hell in a Cell, Survivor Series, Extreme Rules, Summerslam, Wrestemania, FastLane, Payback, Clash of Champions, Royal Rumble, Money in the Bank, Battleground, Elimination Chamber, TLC, Backlash.
Wrestleři také zápasí pouze pro fanoušky v aréně, dvě takové show se událi i v České republice v roce 2009 a 2018 . Wrestleři každý týden odzápasí zhruba 3-5 zápasů.

Novinky

Mohlo by vás zajímat