Připravuje se Vince McMahon na svůj možný odchod z WWE?

Vince McMahon

WWE v současnosti prochází mnoha změnami. Společnost se spojila s UFC a nyní spadá pod TKO, přičemž již tato nová společnost začala se škrty. Z WWE bylo propuštěno více než 100 zaměstnanců a následovala řada propuštění z hlavního rosteru a NXT.

Nedávné podání na SEC (Komise pro cenné papíry a burzu) vrhlo světlo na možnou snahu Vince McMahona distancovat se od WWE po nedávné fúzi se společností Endeavor, která spojila WWE a UFC do TKO.

Je důležité poznamenat, že Vince McMahon je i nadále vyšetřován federální vládou, přičemž federální úřady provedly domovní prohlídku poté, co porota vydala 17. července McMahonovi předvolání. Do dnešního dne proti němu nebylo vzneseno žádné obvinění v souvislosti s obviněním ze sexuálního zneužívání a nevěry z roku 2006.

Jacob Frenkel, předseda skupiny Dickinson Wright’s Government Investigations & Securities Enforcement Practice a bývalý vedoucí poradce v oddělení Division of Enforcement v Komisi pro cenné papíry a burzu, vyjádřil možnost, že McMahon by mohl čelit trestněprávním nebo občanskoprávním důsledkům, které by ho mohly donutit k odchodu z WWE.

Po fúzi vlastní Vince McMahon v současné době 28,84 milionu akcií společnosti TKO, jejichž hodnota se v současnosti odhaduje na 3 miliardy dolarů. To je obrovský podíl v nové společnosti, ale není jejím majoritním akcionářem.

Server AXIOS informoval o podání společnosti TKO a zdůraznil, že registrace Vince McMahona mu umožňuje obejít dobu blokace, která se vztahuje na ostatní akcionáře TKO, jako jsou Endeavor a Silver Lake.

Dan Primack ze serveru Axios ve čtvrtečním článku upozornil, že podle nedávného podání SEC jsou všechny McMahonovy akcie určené k prodeji, což znamená, že investoři mohou koupit všech 28,84 milionu McMahonových akcií, což mu pravděpodobně vynese přibližně 3 miliardy dolarů bez obvyklých byrokratických překážek a omezení, která by se s prodejem obvykle pojila.

To naznačuje možnost případného odchodu Vince McMahona ze společnosti, jelikož by měl snadný odchod ze společnosti, aniž by byla ohrožena schopnost TKO prodat jeho akcie.

Společnost TKO v podání pro regulační orgány připustila, že „McMahonovo členství v naší správní radě by nás mohlo vystavit negativní publicitě a/nebo mít jiné nepříznivé finanční a provozní dopady na naše podnikání. Jeho členství může také vést k dodatečné kontrole nebo jinak zhoršit další rizika popsaná v tomto dokumentu. Jakýkoli z těchto důsledků by mohl mít přímo či nepřímo nepříznivé finanční a provozní dopady na naše podnikání.”

Vince McMahon při svém návratu do WWE letos v lednu tvrdil, že se vrátil, aby prodal společnost a dohodl nové televizní smlouvy. WWE již byla prodána a pro show SmackDown došlo k dohodě na nové televizní smlouvě.

Plánuje Vince McMahon konečně odejít do důchodu, až bude dokončena i nová televizní smlouva pro RAW/NXT?

Kdo ví, co má Vince opravdu v plánu, ale rozhodně má vše připraveno k tomu, aby mohl kdykoli a bez větších problémů odejít i s pořádně velkou částkou.


Komentáře (0)

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

  1. Přidání komentáře jako host. Zaregistrujte se nebo se přihlaste ke svému účtu.
0 znaky
Přílohy (0 / 3)
Share Your Location

Reklama

Reklama

BORK LASER uveřejnil komentář v Pondělní show WWE RAW dostala novou znělku
No tohle by bylo mnohemlepší https://www.youtube.com/watch?v=gDjMZvYWU...
Pokud je známo, tak každý je zodpovědný za své jednání a k čemu by byl...
Tvle tady někdo zapoměl, že Raman alias Joe je stále sledován ohledně ...
Článek je nezajímavý stejně jako CMPunk proto Vám sem hodím radši rece...

Reklama

Potěšil vás návrat CM Punka do WWE?

Reklama

WWE Novinky

AEW Novinky